Kreatyna jest jednym z kluczowych suplementów w diecie sportowców zajmujących się podnoszeniem ciężarów. Jej właściwości pomagają przede wszystkim budować masę mięśniową, ale czy może ona również z powodzeniem być wykorzystana w okresie redukcji? Jak działa kreatyna na redukcji? Jaka jest najlepsza kreatyna?

 

SPIS TREŚCI:
1. Kreatyna a redukcja – ważne informacje
2. Walcz o każdy gram mięśni – co daje kreatyna?
3. Siła na redukcji, tego z kreatyną nie brakuje
4. Werdykt końcowy – opinie i efekty

 

 

1. Kreatyna a redukcja – ważne informacje

Kreatynę jest najczęściej postrzegana i stosowana jako suplement diety w okresie budowania masy mięśniowej. Niemniej jednak z ogromnym powodzeniem może być ona również stosowana w okresie redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej.


Okres ten charakteryzuje się tym, iż pomimo chęci spalenia zbędnego FAT’u palimy przy okazji ciężko wyćwiczone mięśnie, co nie jest pożądanym procesem. Dzięki suplementacji kreatyną w trakcie walki z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej możemy zapobiec występowaniu takowej sytuacji.


Kreatyna swoją wielofunkcyjność zawdzięcza temu, iż w okresie odchudzanie chroni przed degradacją struktur mięśniowych. Oznacza to tyle, iż spożywając kreatynę na redukcji – nie należy się obawiać o to, że straci się duże ilości mięśni.


Oczywiście sama kreatyna to za mało. Bardzo ważna jest zbilansowana dieta bogata w makro- oraz mikroskładniki. Oprócz tego warto pamiętać o preparatach witaminowych, które skutecznie uzupełnią istniejące niedobory.

 

 

2. Walcz o każdy gram mięśni – co daje kreatyna?

Jak już wiadomo, z pierwszego punktu kreatyna pozwala zahamować degradację białek mięśniowych. Dlaczego tak się dzieje? O tym poniżej.

 

Dzieje się tak, bowiem suplement diety, któremu poświęcony jest niniejszy artykuł wykazuje silne działanie antykataboliczne. Oznacza to, że pozytywnie wpływa on na procesy regeneracji mięśni poprzez odbudowę ATP. Fabryka Siły Sklep

Związek ten jest podstawowym ładunkiem energetycznym w naszym metabolizmie, dlatego im większa będzie jego ilość – tym szybciej nastąpi odnowa uszkodzonych włókien mięśniowych w trakcie treningu. Kreatyna również skutecznie sprawdza się w usuwaniu szkodliwego kwasu mlekowego oraz w utrzymaniu prawidłowego nawodnienia tkanek, co pozwala na utrzymanie prawidłowego pH ustroju.


Najlepiej w tym okresie jest ją połączyć z glutaminą i BCAA, co dodatkowo wspomoże procesy regeneracyjne. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w takie preparaty jak chelatowe formy magnezu czy tauryna, które skutecznie poprawią działanie produktu w naszym organizmie.

 

3. Siła na redukcji, tego z kreatyną nie brakuje

Redukcja dla wielu z nas oznacza także stopniowy spadek siły, a na ten parametr, podobnie jak na ilość masy mięśniowej, należało ciężko zapracować. Jednak nie obawiajcie się – z pomocą przychodzi kreatyna!


Preparaty kreatynowe dzięki nasileniu regeneracji mięśni i działaniu wzmacniającemu ma wpływ na zachowanie siły oraz wytrzymałości mięśniowej. Ponadto w niektórych przypadkach można odnotować wzrost powyższych parametrów, pomijając w tym przypadku osoby, które dopiero rozpoczęły swoje treningi, gdyż w ich przypadku zwiększenie siły i wytrzy-małości jest czymś naturalnym nawet w okresie redukcji.

4. Werdykt końcowy – opinie i efekty

Kreatynę z powodzeniem można stosować zarówno w czasie budowy mięśni, jak i redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki temu na odpowiednim poziomie zachowa się jakość i ilość masy mięśniowej. Mięśnie zachowają swoją naturalną grubość, a przy tym nasza siła i wytrzymałość nie o zaliczy kolosalnego spadku.


Opisany suplement diety pomaga przy tym w walce z wolnymi rodnikami, wspomaga zachowanie odpowiednich proporcji składu ciała, zwiększa zdolności zapamiętywania, poprawia koncentrację oraz niweluje negatywne skutki nieodpowiedniej dawki snu – ale z tym nie powinno być problemu. Kreatyna pozytywnie wpływa na jakość snu i poprawia nastrój, a co za tym idzie, rośnie chęć do wykonywania kolejnych treningów siłowych.

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy