Suplementacja sportowa wymaga wykorzystywania odpowiednich, bezpiecznych, ale i w pełni skutecznych środków, które pomogą szybko spalać tłuszcz i budować pożądaną masę mięśniową. Do takich suplementów należy zaliczyć monohydraty. Przedstawiamy ranking najlepszych monohydratów kreatyny, jakie można znaleźć na polskim rynku.

 

Top 5 najlepszych: kreatyna monohydrat

1. Olimp Creatine Xplode

2. Optimum Nutrition Micronised Creatine

3. Real Pharm Creatine

4. 7Nutrition Creatine

5. Activlab Creatine Powder SUPER

 

1. Olimp Creatine Xplode

Tu kupisz ten produkt Olimp Creatine Xplode - 500g (4.4) Olimp Creatine Xplode - 500g 127,39 zł Sprawdź Teraz!
Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych kreatyn należy do Creatine Xplode. Osoby ćwiczące rekreacyjnie i profesjonalni zawodnicy sportowi dobrze znają ten preparat, który jest jednym z flagowych produktów w ofercie marki Olimp Sport Nutrition. Wszystko za sprawą tego, że w jego składzie wykorzystano wyjątkowy Matrix 6 Strong Blend – kompleks aż sześciu różnych form kreatyny.

 

W Creatine Xplode zawarto:
– cytrynian kreatyny,
– jabłczan kreatyny,
– pirogronian kreatyny,
– alfaketoglutaran kreatyny,
– ester etylowy kreatyny HCl,

– Creatine Magna Power® – opatentowany chelat magnezowy kreatyny.

Wszystkie formy odznaczają się odmiennym tempem wchłaniania i poziomem biodostępności. Tym samym gwarantują równomierne nasycenie mięśni kreatyną po wykonanym treningu. Co więcej, w Creatine Xplode zastosowano też optymalnie dobraną ilość tauryny. W połączeniu z farmaceutyczną jakością, którą oferuje marka Olimp Sport Nutrition, produkt prezentuje poziom godny prawdziwych zawodowców.

 

2. Optimum Nutrition Micronised Creatine

Tu kupisz ten produkt ON Micronised Creatine Powder - 317g (4.11) ON Micronised Creatine Powder - 317g 85,49 zł Sprawdź Teraz!
Pozycja wicelidera rankingu najlepszych kreatyn przypadła suplementowi firmy Optimum Nutrition. W Micronised Creatine wykorzystano wysokiej klasy zmikronizowany monohydrat kreatyny. Dzięki dużemu stopniowi mikronizacji (200 mesh) monohydrat wykazuje znacznie lepsze wchłanianie niż typowe mono.

 

To niezwykle dobra informacja dla osób, które podczas stosowania suplementów z monohydratem narzekają na różne niedogodności pokarmowe. Ponadto dzięki dużej mikronizacji produkt ma bezproblemową rozpuszczalność w wodzie. W połączeniu z neutralnym smakiem suplement Micronised Creatine można z powodzeniem zastosować jako dodatek do innych sportowych preparatów, np. gainerów, odżywek carbo, aminokwasów BCAA, odżywek proteinowych czy przedtreningówek.

 

3. Real Pharm Creatine

Tu kupisz ten produkt Real Pharm Creatine - 500g (4.49) Real Pharm Creatine - 500g 66,09 zł Sprawdź Teraz!
Podium rankingu zamyka Creatine firmy Real Pharm. Ten produkt zawiera wysokiej klasy monohydrat kreatyny, który został uzupełniony o taurynę. W opakowaniu suplementu znajduje się aż 100 porcji, co gwarantuje ponad 3 miesiące suplementacji.

 

Suplement jest dostępny zarówno w wersjach smakowych, jak i w opcji pozbawionej smaku. Niemniej jednak w obu przypadkach jest to preparat o bezproblemowej rozpuszczalności i wysokiej zawartości kreatyny. Natomiast ekonomiczne opakowanie stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić kreatynę w rozsądnej cenie.


4. 7Nutrition Creatine

Tu kupisz ten produkt 7Nutrition Creatine - 500g (4.38) 7Nutrition Creatine - 500g 66,39 zł Sprawdź Teraz!
Tuż za podium znalazł się kolejny preparat zawierający monohydrat z dodatkiem tauryny. Suplement diety 7Nutrition Creatine, podobnie jak poprzednicy, może być stosowany zarówno w przypadku sportów siłowych (np. crossfit, kulturystyka, trójbój siłowy), jak i wytrzymałościowych (np. triathlon, piłka nożna, kolarstwo, biegi krótko- i długodystansowe).

 

Monohydrat kreatyny może być z powodzeniem wykorzystywany przez kobiety i mężczyzn – na każdym poziomie doświadczenia. Preparat 7Nutrition Creatine zawiera 100 porcji w opakowaniu, co odpowiada 100 dniom suplementacji.


5. Activlab Creatine Powder SUPER

Tu kupisz ten produkt Activlab Creatine Powder SUPER - 500g (4.61) Activlab Creatine Powder SUPER - 500g 58,99 zł Sprawdź Teraz!
Osoby, które szukają suplementu zawierającego monohydrat bez żadnych dodatków, powinny sięgnąć po produkt firmy Activlab. Każda porcja Creatine Powder SUPER  dostarcza aż 5 g czystego monowodzianu (monohydratu) wysokiej klasy kreatyny. Suplement można nabyć zarówno w wersjach smakowych, jak i opcji bezsmakowej. Dzięki bezproblemowej rozpuszczalności suplement można zastosować jako dodatek do innych preparatów dla osób aktywnych fizycznie. W opakowaniu zawarto 83 sugerowane porcje produktu.

 

Zauważmy jeszcze, że powyższy ranking to nie są pozycje od najlepszej do najgorszej, tylko są w nim wymienione produkty, które rekomendujemy.

 

Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się produktów z uwzględnieniem składów.