Suplementacja sportowa wymaga wykorzystywania odpowiednich, bezpiecznych, ale i w pełni skutecznych środków, które pomogą szybko spalać tłuszcz i budować pożądaną masę mięśniową. Do takich suplementów należy zaliczyć monohydraty. Przedstawiamy ranking najlepszych monohydratów kreatyny, jakie można znaleźć na polskim rynku.

 

Top 5 najlepszych: kreatyna monohydrat

1. Rocket Creatine

2. Musclepharm, Creatine 300 Grams Unflavored

3. Optimum Nutrition, Gold Standard Pre-Workout

4. Muscletech, Platinum 100% Creatine 400 Grams Unflavored

5. Beast Sports Nutrition, Creature Powder

 

1. Rocket Creatine

 

Tu kupisz ten produkt Rocket Nutrition Rocket Creatine - 400g -28% (5) Rocket Nutrition Rocket Creatine - 400g 115,00 zł 159,00 zł Sprawdź Teraz!

Odżywka Rocket Creatine składa się w 90% z monohydratu kreatyny, jej uzupełnienie (10%) stanowi tauryna. To połączenie sprawia, że suplement diety jest jeszcze efektywniejszy, gdyż tauryna przyśpiesza transport kreatyny, wpływa pozytywnie na regenerację mięśni oraz wzrost masy mięśniowej.

 

 

Rocket Creatine pozwala na:
– wzrost wytrzymałości;
– szybszą regenerację mięśni;
– zyskanie lepszych wyników sportowych;
– znaczący wzrost siły;
– wyższą absorpcję (nawet o 20%);
– stosowanie bezpiecznego i przetestowanego laboratoryjnie suplementu diety;
– zapobieganie katabolizmowi białka.

 

Odżywka Rocket Creatine jest ceniona przede wszystkim za wysoką skuteczność. Użytkownicy chwalą produkt za szybkie oraz długotrwałe efekty. Wystarczy zaledwie kilka dni stosowania, by zobaczyć już pierwsze rezultaty. Długotrwałe stosowanie (zgodnie ze wskazówkami) nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi i jest w pełni bezpieczne.

 

 

Rocket Creatine jest polecana przez trenerów oraz instruktorów kulturystyki i fitnessu. Produkt jest doskonały zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Suplement jest szczególnie polecany osobom, które liczą na szybki i długotrwały wzrost masy mięśniowej.


Kreatyna jest jednym z najpopularniejszych suplementów diety, stosowanym przez osoby, których celem jest znaczący wzrost tkanki mięśniowej. Uznawana jest za jedną z najtańszych oraz najbezpieczniejszych metod wspomagania przyrostu masy.

 

2. Musclepharm, Creatine 300 Grams Unflavored

 

Tu kupisz ten produkt MusclePharm Creatine - 300g -22% (0) MusclePharm Creatine - 300g 51,45 zł 65,99 zł Sprawdź Teraz!

 

Kreatyna wyprodukowana przez firmę Musclepharm jest topowym produktem na rynku suplementów przeznaczonych dla sportowców. Nic więc dziwnego, że wybraliśmy ją jako zwycięzcę naszego rankingu monohydratów. Jest zaawansowanym miksem kreatynowym, który prowadzi do wzrostu siły i masy mięśniowej, dlatego okazuje się suplementem często wybieranym przez kulturystów.

 

Odżywka Musclepharm Creatine zawiera 5 różnych form kreatynowych i jest kompletną propozycją dla zawodowych kulturystów. Zapewnia:

– wzrost siły;

– wzrost wytrzymałości;

– zwiększoną regenerację mięśni.

 

Zwiększa syntezę białka, działając anabolicznie na mięśnie człowieka. Przyczynia się do rozrostu beztłuszczowej masy ciała, a także bierze udział

w produkcji ATP - substancji będącej podstawowym nośnikiem energii

w naszym ciele. Im więcej organizm zmagazynuje ATP, tym większą będzie mieć siłę.

 

Suplement Musclepharm Creatine w proszku pochodzi z USA i zyskał już ogromną popularność wśród kulturystów. Zapewnia stały dopływ kreatyny do mięśni. Wspiera wydatnie regenerację potreningową.

 

W produkcie Musclepharm Creatine znajdziemy połączenie 5 najlepszych form kreatyny:

– Creapure - monohydrat kreatyny – najczystsza, najbardziej podstawowa forma kreatyny, która wspiera produkcję ATP podczas treningu, wspomagając budowę masy mięśniowej oraz zwiększając wydolność treningu;

 

– Creatine AAB (Creatine Alpha-Amino-N-Butyrate) – antykataboliczne wsparcie dla mięśni; kreatyna AAB ma swój udział w syntezie białek

i minimalizuje uszkodzenia tkanki mięśniowej, nawet przy intensywnym treningu;

 

– Dicreatine Malate – jabłczan dwu-kreatyny bierze udział w przemianach energetycznych, zapobiega powstawaniu kwasu mlekowego w mięśniach, wspiera ich budowę;

 

– Creatine MagnaPower® (Creatine-Magnesium Chelate) – chelat magnezowy kreatyny - ma silne działanie alkalizujące, jest odporny na działanie kwasu żołądkowego, dlatego większość z zażywanej kreatyny trafia bezpośrednio do komórek mięśniowych. Pozwala na zwiększanie intensywności treningu, ale też na lepszą regenerację i prawidłowe funkcjonowanie mięśni;

 

– Con-Cret Creatine HCL (100% Concentrated Creatine) – najłatwiej przyswajalna postać kreatyny.

 

Stosowanie w regularnym trybie topowego produktu Musclepharm Creatine spowoduje, że zwiększy się siła, masa i wytrzymałość mięśniowa sportowca, a przy tym nie dojdzie do niepożądanego efektu gromadzenia się wody pomiędzy mięśniami a skórą.

 

3. Optimum Nutrition, Gold Standard Pre-Workout

 

Tu kupisz ten produkt ON Gold Standard PreWorkout - 330g -14% (4.31) ON Gold Standard PreWorkout - 330g 94,48 zł 109,99 zł Sprawdź Teraz!

 

Na drugim miejscu zestawienia skutecznych, bezpiecznych i dobrze działających monohydratów kreatyny znalazł się produkt Optimum Nutrition – Gold Standard Pre-Workout. Wśród sportowców uchodzi on za „złoto”

w dziedzinie dostępnych suplementów kreatynowych.

 

Na liście podstawowych składników kreatyny Gold Standard Pre-Workout znajdują się:

– 175 mg kofeiny z naturalnego źródła – nasion herbaty i kawy – która wspomaga skupienie i wydolność treningową organizmu człowieka;

– 1,5 g beta-alaniny CarnoSyn® – wspiera system mięśniowy

i wytrzymałościowy;

– 3 g monohydratu kreatyny – wspomaga zdolności wysiłkowe, w tym siłę

i wytrzymałość sportowców;

– 1,5 g L-cytruliny – prekursora tlenku azotu.

 

Zawiera L-karnitynę, N-acetylo L-tyrozynę, wysokie stężenie witamin z grupy B i D, żeń-szeń Panax notoginseng oraz bioflawonoidy z grejpfruta. Zaletą Gold Standard Pre-Workout jest to, że nie zawiera on żadnych niedozwolonych substancji. Produkt posiada certyfikat „Informed Choice, Trusted by Sport”, który poparty jest współpracą producenta suplementu

z wieloma klubami sportowymi.

 

Z pomocą Gold Standard Pre-Workout firmy Optimum Nutrition można dostarczyć organizmowi niezbędnej energii do podejmowania bardziej intensywnych treningów. Prowadzi do poprawy wydolności organizmu, polepsza koncentrację i daje widoczne rezultaty w treningach. Wspomaga utrzymanie u sportowców szczytowej formy. Dodatkowo unikalna formuła Optimum Nutrition Gold Standard Pre-Workout sprawia, że cenne substancje zawarte w tym suplemencie diety łatwo i szybko się wchłaniają, a my mamy maksymalną wydajność przed treningiem.

 

Zaleca się wymieszanie miarki produktu z około 120-150 ml wody i spożycie mieszanki na pół godziny przed treningiem. Nie należy przekraczać 2 miarek dziennie.

 

4. Muscletech, Platinum 100% Creatine 400 Grams Unflavored

 

 

Trzecie miejsce w naszym rankingu zajęła kreatyna Platinum 100% Creatine marki Muscletech. Jej regularne zażywanie pozwala na znaczny wzrost siły oraz rozrost beztłuszczowej masy ciała. Prowadzi do szybkiej resyntezy ATP oraz ma działanie antykataboliczne.

 

W składzie Muscletech Platinum 100% Creatine znajdziemy nieskażoną żadnymi niepożądanymi substancjami, czystą, mikronizowaną kreatynę

w proszku, dzięki której można uzupełnić swój trening o pożądany suplement, prowadzący do szybkiego zbudowania masy mięśniowej oraz większej siły. Produkt ten stanowi odżywkę kreatynową, przeznaczoną przede wszystkim dla kulturystów, dla których ważnym czynnikiem wyboru monohydratu kreatyny jest jej jakość.

 

Zażywając zalecaną dawkę (5 g) kreatyny Platinum 100% Creatine, można dostarczyć bezpośrednio do mięśni bezpieczną, przebadaną klinicznie kreatynę. To monohydrat kreatyny stosowany przez zawodowych kulturystów dla poprawy ich siły i wytrzymałości. Dzięki niemu zwiększyć można pulę fosforanów, które dostarcza się do mięśni. W efekcie sportowiec może prowadzić wydłużone i zintensyfikowane treningi.

 

Platinum 100% Creatine dostarcza mięśniom najwyższej, światowej jakości

i jednocześnie najbardziej przebadanej klinicznie formę kreatyny, czyli monohydrat kreatyny. Muscletech Platinum 100% Creatine zwiększa pulę fosforanów dostarczanych do ciężko pracujących mięśni, co pozwala trenować dłużej i intensywniej. Już po sześciotygodniowym cyklu

z monohydratem firmy Muscletech zauważysz znaczny wzrost suchej masy mięśniowej i poczujesz większą siłę swoich mięśni.

 

Wśród największych zalet kreatyny Muscletech Platinum 100% Creatine wymienić należy:

– zawartość czystego, wysokiej jakości monohydratu kreatyny, bez zbędnych dodatków;

– wysoką przyswajalność;

– skuteczną w działaniu formę kreatyny;

– 5000 mg kreatyny w jednej porcji (80 porcji w opakowaniu).

 

Muscletech Platinum 100% Creatine to produkt pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, określany jako sportowy suplement diety, umożliwiający utrzymywanie u sportowców stanu anabolicznego organizmu i wspomaganie efektywnej regeneracji powysiłkowej.

 

5. Beast Sports Nutrition, Creature Powder

 

Tu kupisz ten produkt Beast Nutrition Creature - 180 kaps. (0) Beast Nutrition Creature - 180 kaps. 115,48 zł Sprawdź Teraz!

 

Monohydratem kreatyny jest również produkt Creature Powder, który oferuje firma Beast Sports Nutrition. Dostarcza on osobom ćwiczącym,

jak i profesjonalnym sportowcom, kreatynę stanowiącą paliwo do wykonywania ciężkich treningów siłowych i wytrzymałościowych. Przyczynia się ona do wzrostu mięśni, przyspiesza regenerację po treningach i optymalizuje siłę mięśni osób ćwiczących. Creature Powder stanowi mieszaninę pięciu najlepszych dostępnych obecnie na rynku rodzajów jakościowej kreatyny. To produkt importowany z Niemiec, który produkowany jest z wykorzystaniem opatentowanego procesu produkcyjnego.

 

W kreatynie Beast Sports Nutrition znajdziemy:

– kreatynę i magnez - wiązania z utworzeniem chelatu kreatynowego magnezu;

˜– kwas alfa-ketoglutarowy;

– kreatynę bezwodną – usuwa się ze zwykłej kreatyny cząsteczkę wody;

– Crea-Tron – buforowaną formę kreatyny 94% i 6% środka buforującego.

 

Creature Powder marki Beast Sports Nutrition stymuluje rozrost masy mięśniowej, tworząc w organizmie człowieka system wspomagający przeciwdziałaniu rozpadowi mięśni. Kreatyna pomaga w regeneracji ciała po treningach, a jej specjalnie dobrane składniki zapobiegają występowaniu wzdęć i dyskomfortu jelit. Zapewnia ona maksymalną absorpcję kierunkową, bezpośrednio do komórek mięśniowych.

 

Zauważmy jeszcze, że powyższy ranking to nie są pozycje od najlepszej do najgorszej, tylko są w nim wymienione produkty, które rekomendujemy.

 

Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się produktów z uwzględnieniem składów.