Wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi:

Płeć
Waga
kg
Wzrost
cm

Twój podręczny kalkulator BMI ! Oblicz wskaźnik BMI mężczyzny i kobiety.

Dowiedz się czym jest kalkulator BMI oraz o czym informuje wskaźnik BMI.

Sprawdź swój wskaźnik masy ciała, aby móc swobodnie kontrolować własną wagę!

BMI (ang. Body Mass Index) zwany też wskaźnikiem Queteleta II to szybka i wygodna metoda do obliczenia własnego wskaźnika masy ciała. Współczynnik ten jest wykorzystywany do okreśelnia występowania otyłości, a także oceny ryzyka rozwoju chorób związanych z nadmierną masą ciała tj. Choroba wieńcowa, cukrzyca, miażdżyca czy udary mózgu.

Co to jest kalkulator BMI?
Kalkulator BMI to szybka i wygodna metoda, która pozwala nam na wyliczenie wskaźnika Body Mass Index bez wychodzenia z domu. Wystarczy wpisać odpowiednie parametry by program automatycznie podał Twój współczynnik masy ciała.

Jak obliczyć BMI?
BMI jest bardzo prostym do obliczenia wskaźnikiem. To iloraz masy ciała wyrażanej
w kilogramach oraz podniesionego do kwadratu wzrostu. Dzięki naszemu kalkulatorowi wystarczy jedynie wpisać swoje parametry, a aplikacja sama wykona za Ciebie obliczenia jednoczesnie podając do, której grupy osób należysz.

Normy wskaźnika BMI zostały sporządzone przez Światową Organizację Zdrowia (ang. WHO). Najczęściej występującym typem klasyfikacji wyników jest kategoryzacja rozszerzona, która prezentuje się w poniższy sposób:
-poniżej 16 → wygłodzenie
-od 16 do 16,99 → wychudzenie
-od 17 do 18,49 → niedowaga
-od 18,5 do 24,99 → waga prawidłowa
-od 25 do 29,99 → nadwaga
-od 30 do 34,99 → otyłość I stopnia
-od 35 do 39,99 → otyłość II stopnia (tzw. Kliniczna)
-od 40 wzwyż → otyłość III stopnia

Warto dodać, że współczynnik BMI nie jest rekomendowany dla części osób. Mowa tu przede wszystkim o sportowcach, u których rzetelność wyników może być zaburzona poprzez zawyżoną wagę na skutek dużej ilości tkanki mięśniowej, a nie tłuszczowej. Ponadto kobiety w ciąży oraz dzieci do 14 roku życia nie powinny wykorzystywać tego parametru. W przypadku tych ostatnich uzasadnienia należy doszukiwać się
w trwającym okresie dojrzewania, który powoduje wahania masy ciała.

Różnice w płci nie wpływają znacząco na wartość współczynnika Queteleta. Body Mass Index okazuje się uniwersalnym wzorem zarówno dla kobiet i mężczyzn bez względu na wiek !

Dzięki naszemu kalkulatorowi BMI możesz mieć całodobowy dostęp i możliwość do kontrolowania jego wartości!