Orotan kreatyny to związek stanowiący połączenie anabolicznej kreatyny i kwasu orotowego. Jego zaletą jest doskonała rozpuszczalność oraz możliwość skutecznego przenikania do tkanek, dzięki czemu preparat w znaczny sposób wpływa na stymulację wzrostu mięśni, zwiększa ich siłę i masę. Orotan kreatyny przyspiesza syntezę i regenerację ATP, warunkuje syntezę wysoko energetycznych fosforanów, uczestniczy w przemianie węglowodanów, zwiększa wykorzystanie glukozy. Do jego zadań należy również wspomaganie regeneracji powysiłkowej, czyli skrócenie czasu niezbędnego na odpoczynek. Orotan kreatyny dostępny jest w formie monopreparatów oraz stacków kreatynowych, najlepiej spożywać go z odżywkami białkowo-węglowodanowymi.

 

SPIS TREŚCI:
1. Orotan kreatyny – właściwości
2. Orotan kreatyny – zalety
3. Orotan kreatyny – działanie

 


1. Orotan kreatyny – właściwości
Orotan kreatyny to w rzeczywistości połączenie kwasu orotowego z cząsteczką kreatyny – efektem działania jest związek, który odznacza się większą biodostępnością oraz szybszym działaniem niż inne formy kreatyny.

Suplement adresowany jest przede wszystkim do osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza kulturystów i trenujących zawodowo, ale może być także stosowany przez osoby ćwiczące rekreacyjnie. Główną funkcją produktu jest zwiększenie rozmiarów tkanki mięśniowej.


Orotan kreatyny zwiększa poziom energii podczas treningu i przyspiesza regenerację potreningową. Preparat najlepiej stosować wraz z preparatami białkowymi lub węglowodanowymi.

 

2. Orotan kreatyny – zalety
Kreatyna to podstawowa substancja, która aktywnie uczestniczy w procesach energetyki wysiłkowej. Jej główną funkcją jest poprawa wydajności energetyki wysiłków o dużej intensywności, które z założenia nie mogą trwać zbyt długo – wynika to przede wszystkim z wydolności organizmu oraz jego możliwości treningowych.

 

Orotan kreatyny to wysokiej jakości preparat, który korzystnie wpływa na rozbudowę tkanki mięśniowej.

  Fabryka Siły Sklep

W tym momencie warto przypomnieć, że każdy organizm posiada własne zasoby energetyczne, które są gromadzone w komórkach pod postacią ATP składające się z 3 grup fosforanowych (P). Pierwszą reakcją energetyczną jest rozkład ATP polegający na oderwaniu od niego jednej z trzech P. ATP pozbawione jednej reszty P określa się mianem ADP (adenozynodifosforan). Proces pęknięcia wiązania wiążącego jedno P z cząsteczką ATP prowadzi do wyzwolenia energii. Niestety ilość wykorzystywanego ATP jest ograniczona dla poszczególnych procesów, dlatego orotan kreatyny pozwoli na większe zużycie tej formy energii.

 

3. Orotan kreatyny – działanie
Orotan kreatyny korzystnie wpływa na organizm w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego. Do najważniejszych cech tego preparatu należy zaliczyć możliwość wiązania wody, a tym samym optymalne nawodnienie organizmu – dlatego też preparat ten jest polecany podczas dyscyplin wysiłkowych. Suplementacja pozwala także zoptymalizować intensywność treningów, korzystnie wpływa na ich jakość oraz czas trwania. Zwiększeniu ulega ponadto ilość komórek satelitarnych w mięśniach, a tym samym mogą powstawać kolejne włókna mięśniowe tworzące masę mięśniową – inaczej rzecz ujmując, suplementacja orotanem kreatyny zapewnia znaczny przyrost masy mięśniowej.

 

Orotan kreatyny można potraktować jako jeden z elementów ochronnych dla naszych mięśni przed niekorzystnymi procesami rozpadu wynikającymi z nadmiernej aktywności fizycznej czy niedostatecznej energetyki diety.

Warto także zadbać o optymalne uzupełnienie białek i węglowodanów – działanie to zapewnia pożądane efekty w stosunkowo krótkim czasie.

 

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy