Większość osób korzystających z siłowni rezygnuje z treningu na rzecz innych przyjemności wakacyjnych. Czy aby w pełni korzystać z urlopu, trzeba zrezygnować z ćwiczeń na siłowni? W dalszej części artykułu znajduje się odpowiedź, jak wykonać trening na wakacjach – w tym wtedy, kiedy nie posiada się potrzebnego sprzętu.

 

 

SPIS TREŚCI:

1. Trening na wakacjach potrzebny?
2. Sprzęt potrzebny do treningu na wakacjach
3. Jakie ćwiczenia wykonywać podczas wakacji?
4. Trening wakacyjny bez profesjonalnego sprzętu

 

 

1. Trening na wakacjach potrzebny?

Wakacje to trudny czas dla osób aktywnych, które zwykle muszą zrezygnować z treningów. Czy jednak wakacje muszą oznaczać całkowitą rezygnację z treningów? I tak, i nie. Wakacje to dobry moment na zrobienie przerwy od treningu i diety. Dzięki niej organizm może się w pełni zregenerować. Co więcej, psychiczny odpoczynek od ciągłych treningów pozwoli wrócić do ćwiczeń po wakacjach z jeszcze większą chęcią i siłą.


Mimo to większość sportowców łączy wypoczynek z treningiem, dużo na tym zyskując. Zaletą treningu na wakacjach jest to, że można wykonywać te ćwiczenia, które lubi się najbardziej, przy okazji podziwiając piękne widoki. Trening na wakacjach, poza przyjemnym i aktywnym spędzeniem czasu, daje możliwość pobytu na świeżym powietrzu.


2. Sprzęt potrzebny do treningu na wakacjach

Osoby, które nie rezygnują z ćwiczeń na wakacjach, podczas pakowania walizki powinny pamiętać o akcesoriach do treningu. Jednym z przydatnych sprzętów, które zmieszczą się w każdej walizce, są gumy treningowe. Nie dość, że niewiele kosztują i zajmują mało miejsca, to umożliwiają wykonywanie praktycznie każdego ćwiczenia.


Innym równie przydatnym sprzętem, który można zabrać wszędzie, i dzięki któremu wykonamy większość ćwiczeń, jest ekspander. Bardzo przydatna jest skakanka. Wbrew pozorom do większości walizek można bez trudu spakować sprzęt umożliwiający wykonywanie ciężkiego treningu.


3. Jakie ćwiczenia wykonywać podczas wakacji? Fabryka Siły Sklep

Wakacyjny trening nie jest równoznaczny z wykonywaniem go wyłącznie na siłowni. Trening możemy wykonać tam, gdzie aktualnie spędzamy urlop. Hantle i sztangi można zastąpić własnym ciałem. Na wakacjach warto bazować na ćwiczeniach, które angażują jak najwięcej grup mięśniowych.

 

Trening należy wykonywać krótko i intensywnie, pamiętając o prawidłowo przeprowadzonej rozgrzewce. Oprócz ćwiczeń z własnym ciałem można je wykonywać ze sprzętem, który jest aktualnie pod ręką, np. różnego rodzaju meble. Nie można zapominać o zachowaniu odpowiedniego umiaru. Wakacje to wakacje – do ciężkich treningów wróci się po wakacjach.


4. Trening wakacyjny bez profesjonalnego sprzętu

Jednym z problemów może być brak miejsca w walizkach. W takiej sytuacji nie należy rezygnować z treningu na wakacjach. Można śmiało wykonywać ćwiczenia ze sprzętem, który ma się pod ręką. Przydatne może okazać się krzesło. Unoszenie sztangielek można zastąpić podnoszeniem krzesła. Poręcze do pompek również mogą zostać zastąpione krzesłem. Z krzesłem lub z walizkami można wykonać także trening bicepsów i trening tricepsa.


Innym przedmiotem, który można wykorzystać do ćwiczeń na wakacjach, jest butelka z wodą. Przy użyciu zwykłej napełnionej wodą butelki, podobnie jak w przypadku krzesła, można z powodzeniem wykonać dużo ćwiczeń.

 

Dla przykładu – wykonać wyciskanie z butelką wody, nie używając do tego hantli lub wykonać ćwiczenia nóg. Dzięki zamianie sztangi na butelki

z wodą można wykonać m.in. przysiady i wykroki. Jak widać, tylko od naszej wyobraźni zależy, jakiego sprzętu można użyć i jakie ćwiczenia wykonać.