ZMA to obecnie jeden z najlepszych produktów na rynku suplementów, który w naturalny sposób stymuluje wydzielanie testosteronu, hormonu wzrostu

i insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1). 


SPIS TREŚCI:
1. Co to jest ZMA?
2. Dla kogo jest polecane?
3. Jak działa?
3. Zastosowanie ZMA
4. Jak brać ZMA?1. Co to jest ZMA?
ZMA jest to połączanie chelatów magnezu i cynku z witaminą B6. Substancje te są niezbędne do codziennej ochrony organizmu przed szkodliwymi skutkami przeciążeń, związanymi z intensywnym wysiłkiem fizycznym, brakiem łaknienia, chorobami i urazami. Pierwiastki zawarte w ZMA wpływają również korzystnie na przyrost masy mięśniowej.


2. Dla kogo jest polecane?
Dla osób, które mają niedobór tych pierwiastków, spowodowany w dużym stopniu trybem życia, np. brakiem wystarczającej ilości snu (regeneracji), ciężką pracą, paleniem papierosów, piciem alkoholu, nie najlepszą dietą itp.,

ZMA jest jak najbardziej polecane. Jeśli jednak dbasz o odpowiednią dietę, ilość snu, nie odczuwasz zmęczenia, a twoje samopoczucie jest na wysokim poziomie – możesz pominąć suplementację ZMA.


3. Jak działa?
Naturalna przemiana androstendionu w testosteron musi przebiegać Fabryka Siły Sklep

z udziałem cynku. Jeśli poziom cynku jest niski, powyższa przemiana przebiega wolno, a produkcja testosteronu jest niższa. Podobne znaczenie ma magnez, dlatego dla uzyskania optymalnych efektów produkcji testosteronu te dwa pierwiastki muszą być przyjmowane razem.

Witamina B6 pomaga natomiast w przyswajaniu cynku i magnezu.

Spadek poziomu testosteronu prowadzi do wydzielania katabolicznego hormonu kortyzolu, a ten wywołuje negatywny proces rozpadu białek, czyli katabolizm. 


3. Zastosowanie ZMA
ZMA znajduje duże zastosowanie u osób, które chcą:
– w sposób naturalny podnieść poziom swojego testosteronu;
– polepszyć jakość snu i koncentrację;
– zwiększyć wydolność i siłę organizmu.


ZMA zapobiega również skurczom mięśni, łagodzi bóle związane

z przetrenowaniem, zmniejsza katabolizm białek, wspomaga rozwój wytrzymałości i beztłuszczowej masy mięśniowej, zapobiega wystąpieniu stresu i przemęczenia, poprawia koncentrację i ułatwia mobilizację.


4. Jak brać ZMA?
ZMA najczęściej jest stosowane na około 60 minut przed snem ze względu na regenerację, lepszy i głębszy sen. Dawki dobieramy indywidualnie, kierując się informacją z etykietki i własnymi preferencjami, szczególnie dietą. Osoby stosujące dietę bogatą w te składniki mogą zmniejszyć dawki,

a nawet zrezygnować z tego suplementu.

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy