Stacki kreatynowe to preparaty cechujące się zawartością różnych form kreatyn. Takie suplementy przedtreningowe wykazują większe działanie anaboliczne niż monopreparaty. Oprócz kreatyn, które stanowią formę tych preparatów, w składzie mogą znaleźć się także inne substancje takie jak witaminy i minerały, ale też wiele innych. Stacki kreatynowe różnią się między sobą składem, a co za tym idzie – różnie wpływają na organizm. Warto sięgnąć po najlepszy preparat, który zapewni o wiele szybsze przyrosty masy mięśniowej i szereg korzyści dla organizmu w czasie okresu treningowego! Specjalnie dla osób, które marzą o przyroście beztłuszczowej masy mięśniowej, przygotowaliśmy ranking najlepszych stacków kreatynowych. Na naszej liście top 5 stacków kreatynowych znalazły się wyłącznie produkty wysokiej jakości i od renomowanych producentów. 

 

SPIS TREŚCI: 

1. Słowem wstępu

2. Top 5 stacków kreatynowych

 

1. Słowem wstępu

Zanim przejdziemy do rankingu, warto wyjaśnić, dlaczego stack kreatynowy jest lepszy niż czysta kreatyna. Kreatyna, bez względu na swoją postać, to jeden z niezbędników każdego ćwiczącego. Każda kreatyna stosowana jest właściwie w takim samym celu: ma zwiększyć ilość energii w mięśniach – jednak stacki kreatynowe zawierające kreatyny różnego rodzaju znacznie poprawiają trening, a stosowanie jednego produktu jest o wiele wygodniejsze. Poza tym stacki kreatynowe są często uzupełnione

o substancje zwiększające przyswajalność jej cząsteczek, jak również inne dodatki polepszające jakość treningu i przyczyniające się do wyników siłowych. A zatem, czym właściwie jest stack kreatynowy?

 

Stack kreatynowy to doskonałe połączenie zaawansowanych form kreatyn oraz wielu innych składników zwiększających komfort treningu w jednym produkcie.

Najczęściej wykorzystywane formy chemiczne kreatyny w stackach kreatynowych to:

– monohydrat;
– jabłczan;
– chlorowodorek;
– chelat aminokwasowy;
– pirogronian;
– ester etylowy.

 

Dobry stack kreatynowy powinien wyróżniać się wysoką zawartością składników aktywnych wpływających na szybszy wzrost mięśni oraz poprawę siły i wytrzymałości. Powinien także cechować się wysoką zawartością składników optymalizujących transport kreatyny do mięśni, co przekłada się na większą efektywność niż w przypadku stosowania prostych form kreatyn. Obecnie na rynku dostępne są różne mieszanki, które można zaliczyć do grupy stacków kreatynowych. Wśród nich można znaleźć preparaty kierowane przede wszystkich do 2 grup osób – tych, które skupiają się na krótkich i intensywnych treningach z tak zwanymi „zrywami” (takie osoby powinny wybrać stack kreatynowy bogaty w formy kreatyny uczestniczące bezpośrednio w szlaku fosfagenowym, jak również zawierające węglowodany i aminokwasy) oraz tych, które podejmują wysiłek średnio lub nisko intensywny, ale stawiają na wydłużony czas treningu (wówczas kompozycja stacka to frakcje kreatyny takie jak chelat magnezowy kreatyny czy cytrynian kreatyny, węglowodany nieco innego rodzaju, aminokwasy, witaminy i minerały).

 

2. Top 5 stacków kreatynowych
1. ENGN
2. C4 50x
3. B-Nox Androrush
4. CELL-TECH
5. PRE-KAGED

 

1. ENGN – EVLUTION NUTRITION

 

 

Absolutny numer jeden w naszym rankingu to ENGN producenta Evlution Nutrition. Ten produkt skierowany jest do osób, które chcą poprawić swoje wyniki treningowe i osiągnąć rozbudowaną muskulaturę. Dlaczego właśnie stack kreatynowy ENGN zasługuje na szczególną uwagę? ENGN ma silnie działanie dzięki zaawansowanemu składowi, a przy tym jest zupełnie bezpieczny. Nie ma w nim zbędnych wypełniaczy czy dodatków cukrów prostych. Ponadto jest wygodny w stosowaniu ze względu na dobrą rozpuszczalność. Producent ENGN proponuje optymalną cenę przy dużej ilości skutecznych porcji. W opakowaniu znajduje się około 189 g proszku do rozpuszczenia w wodzie, czyli około 23 sugerowanych porcji (1 miarka to 8,2 g).

Składniki i ich działanie
ENGN wyróżnia się rozbudowanym składem zawierającym aktywne substancje, takie jak między innymi kofeina, która dodaje energii czy hupercyna A, która poprawia koncentrację. Dodatkowo

ENGN zawiera szereg innych składników wpływających na lepszą wydolność w czasie treningu i przyspieszenie przyrostu masy mięśniowej. Wydajność wspomagana jest przez betainę i agmatynę. Działanie tych składników polepsza przepływ krwi i sprawia, że do mięśni dostarczana jest odpowiednio duża dawka tlenu i substancji odżywczych, które są niezbędne zarówno w czasie intensywnego treningu, jak i do regeneracji organizmu. Kolejny ważny duet składników to beta-alanina z kreatyną. Kreatyna wspiera procesy anaboliczne i zwiększa siłę mięśni, przez co budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej jest o wiele łatwiejsze. Natomiast beta-alanina zapobiega powstawaniu zakwasu i zmniejsza zmęczenie organizmu.

 

Przeznaczenie
Preparat ENGN jest idealny dla osób, które chcą zwiększyć wydolność podczas treningu i przyspieszyć przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Polecany jest doświadczonym sportowcom w okresie intensywnych treningów.

 

Stosowanie
1 porcję ENGN należy rozpuścić w 250 ml wody. Producent zaleca stosowanie 1 porcji dziennie około 30 minut przed treningiem. Producent informuje, że przy takich dawkach nie ma ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Produktu nie należy stosować w dzień nietreningowy.

Opinie osób, które stosowany ten preparat, wskazują na to, że ENGN naprawdę dodaje energii na treningu, świetnie motywuje i zwiększa progres. Osoby zażywające ten stack w większości potwierdzają bezsprzecznie, że naprawdę warto go wypróbować! Z ENGN wyrzeźbisz swoje ciało i w końcu będziesz dumny z osiągniętych efektów. ENGN to produkt, którego potrzebujesz – numer 1!

 

2. C4 50x – Cellucor

  Tu kupisz ten produkt Cellucor C4 G4 - 195g (4) Cellucor C4 G4 - 195g 86,99 zł Sprawdź Teraz!

 

Drugą, zasłużoną pozycję w naszym rankingu zajął preparat C4 50x marki Cellucor. Jest doskonały dla ambitnych, którym nie wystarczają przeciętne wyniki. W końcu zawsze znajdzie się granica możliwości do przekroczenia! C4 50x to produkt, który dorównuje ekstremalnemu zamiłowaniu do swojej pasji i całkowitemu poświęceniu dla sukcesu. C4 50X to następca C4 Extreme, który ma aż około 50% więcej najważniejszych składników aktywnych w porcji! C4 50X został także rozbudowany o cenne dla zawodników z ambicjami nowe składniki takie jak TeaCor i XCELICOR – dla silnego uderzenia energii już za pierwszym razem i jej długotrwałości. Przy pierwszym zastosowaniu C4 50x należy zużyć 1 miarkę wymieszaną ze 120–170 ml wody. Jeżeli produkt będzie dobrze tolerowany przez organizm, można stosować 2 porcje. Przy dwóch miarkach należy jednak podwoić ilość wody. Mieszanka przeznaczona jest do picia na około 30 minut przed treningiem. Nie jest to produkt do użytku stałego, ale okazjonalnego, przy wzmożonych treningach.

 

3. B-Nox Androrush

 

 

Numer 3, czyli B-Nox Androrush producenta Betancourt Nutrition, to jeden z pierwszych na świecie opatentowanych przedtreningowych produktów, który jest boosterem testosteronu i tlenku azotu skutecznie zwiększającym tak zwaną „pompę” podczas ćwiczeń na siłowni. Badania dowodzą, że podczas treningu może spadać poziom androgenów takich jak testosteron, co powoduje brak energii. B-Nox Androrush łączy w sobie N-acetylo-tyrozynę, teobrominę i kofeinę, a więc jest potężną mieszanką dodającą energii. Ciekawa i oryginalna mieszanka przedtreningowa to w sumie 15,975 mg. Dzięki zwiększeniu wydzielania własnego testosteronu wzrastają motywacja

i pewność siebie, co przekłada się na szczyty wytrzymałości treningowej. Producent zaleca stosowanie 1–2 porcji przed treningiem.

 

4. CELL-TECH

  Tu kupisz ten produkt MuscleTech Cell Tech Perform - 2700-2720g (4.48) MuscleTech Cell Tech Perform - 2700-2720g 185 zł Sprawdź Teraz!

 

Kolejną pozycję zajął preparat CELL-TECH producenta MuscleTech. Jest to jeden z najbardziej znanych na świecie stacków kreatynowych wspomagających budowę masy mięśniowej.

 

Suplement ten jest szczególnie polecany dla osób uprawiających sporty siłowe i dyscypliny sylwetkowe takie jak kulturystyka i fitness. CELL-TECH cieszy się szerokim uznaniem! Każda porcja zawiera 1,5 g kreatyny HCI i 3,5 g monohydratu kreatyny. Wysoka koncentracja kreatyny efektywnie stymuluje syntezę białek, wspierając jednocześnie procesy antykatabolicznie i anabolicznie, a to przekłada się na szybszy przyrost beztłuszczowej masy mięśni i poprawę ich sprawności. Zalecane 2 miarki CELL-TECH dostarczają aż 200 mg kwasu alfa-liponowego (ALA).

 

Kwas ALA zwiększa wchłanianie kreatyny i glukozy do mięśni. Ponadto Cell-Tech zawiera wieloetapową kombinację węglowodanów, dzięki czemu dostarcza energię w trakcie, jak również po treningu poprzez potężny skok insulinowy. Z kolei glikogen powoduje efekt nadkompensacji, czyli pomaga „naprawić” brak danego organu poprzez intensywny trening. Suplement CELL-TECH to także źródło cennych aminokwasów rozgałęzionych (BCAA). BCAA doskonale zrównoważono w proporcjach 2:1:1 (leucyna-izoleucyna-walina), a dodatkowo wzbogacono je o aminokwasy, które mają wpływ na wolumizację komórkową.


5. PRE-KAGED

 

 

Ostatnie, ale również zaszczytne miejsce w naszym rankingu zajął preparat PRE-KAGED marki Kaged Muscle. To suplement, który dobrze wspomaga intensywny wysiłek fizyczny. Zawiera 3,5 g BCAA w stosunku 2:1:1, przez co między innymi wspomaga regenerację mięśni, aby osiągnąć gotowość do kolejnego treningu. Ponadto wyzwala aktywność anaboliczną i zwiększa wytrzymałość w czasie treningu. Dodatkowa siła jest zapewniona poprzez bezwodną betainę, jak również dzięki kreatynie HCI zwiększającej objętość komórek. Z kolei ekstrakt z owoców Capsicum działa termogenicznie, natomiast na przykład kofeina pozyskana z ziaren zielonej kawy wpływa na koncentrację i jest dodatkową dawką energii. L-cytrulina daje efekt „pompy” mięśniowej. Kompleks elektrolitów i witaminy z grupy B zapewnia pełną wydajność podczas ćwiczeń.

 

Jak z tych produktów wybrać odpowiedni stack kreatynowy dla siebie? Podczas poszukiwania najlepszego stacku kreatynowego na własny użytek trzeba zwrócić uwagę na formy chemiczne kreatyn. Indywidualne preferencje wpływają na to, że dane formy są lepiej lub słabiej tolerowane. Niestety niekiedy może okazać się, że zanim znajdziemy odpowiedni produkt dla siebie, będziemy musieli przetestować kilka stacków, dlatego warto zapamiętać wszystkie preparaty wymienione w powyższym rankingu. Składnikiem doskonale uzupełniającym kreatynę jest beta-alanina, która uzupełnia jej działanie, dlatego dobrze jest wybierać stacki mające ją

w swoim składzie. Ponadto beta-alanina pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową w mięśniach, przez co treningi mogą być dłuższe

i bardziej intensywne niż bez użycia stacka. A jak wiadomo, wyższej jakości treningi to lepsze rezultaty!

 

Zauważmy jeszcze, że powyższy ranking to nie są pozycje od najlepszej do najgorszej, tylko są w nim wymienione produkty, które rekomendujemy.

 

Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się produktów z uwzględnieniem składów.