Planując redukcję tkanki tłuszczowej, pierwszą czynnością, o której myśli praktycznie każdy, jest zakup suplementów. Suplementy diety na odchudzanie są pomocne i potrafią wyraźnie skrócić okres redukcji, jednak muszą być wybierane i stosowane w sposób rozsądny. Nie zastąpią też ani treningu, ani diety z ujemnym bilansem kalorycznym. Przyjrzyjmy się dzisiaj kilku substancjom, które mają realny wpływ na wzrost tempa redukcji tkanki tłuszczowej.

 

SPIS TREŚCI:

1. Dieta, dieta i jeszcze raz... dieta!

2. Najefektywniejsze substancje pomagające spalić tłuszcz

3. Więc co najlepiej kupić?

4. Wnioski

 

 

1. Dieta, dieta i jeszcze raz... dieta!

I znowu ta dieta... tak, znowu! Jak zawsze to ona wraz z treningiem odgrywa kluczową rolę w osiągnięciu postawionego celu. Gra pierwsze skrzypce przy redukcji tłuszczu. Dlaczego? Ponieważ od tego, czy będziemy utrzymywać ujemny bilans kaloryczny i podaż białka, będzie zależeć, czy w ogóle zaczniemy chudnąć. Trening na redukcji wygląda tak samo jak na masie, dlatego nie wpłynie na redukcję znacząco. Ma za zadanie utrzymać masę mięśniową i zapewniać duży wydatek energetyczny.

 

2. Najefektywniejsze substancje pomagające spalić tłuszcz

Substancji, które pomagają spalać tłuszcz, jest wiele. Jedne mają wyraźne działanie, inne znikome, a jeszcze inne działają tylko na papierze... Pominę tutaj te, które najsłabiej pomagają spalać tłuszcz, a skupię się tylko na relatywnie działających.

 

Kapsaicyna – to substancja o działaniu termogenicznym. Występuje w papryczkach chilli. Jest odpowiedzialna za ich ostry smak. Będąca alkaloidem kapsaicyna działa silnie na receptory bólu będące bezpośrednimi receptorami układu nerwowego. Stymuluje metabolizm, co skutkuje zwiększonym tempem spalania tkanki tłuszczowej Fabryka Siły Sklep

 

Piperyna – to substancja pochodząca z pieprzu, odpowiedzialna za jego ostry smak i zapach. Jest alkaloidem pobudzającym zakończenia czuciowe w układzie pokarmowym, intensywnie polepsza trawienie. Wyraźnie nasila lipolizę (rozkład tkanki tłuszczowej), oddziałując na zawarte w tkance tłuszczowej receptory adrenergiczne.

 

Kofeina – organiczny związek chemiczny występujący w wielu roślinach, będący alkaloidem purynowym. Można ją syntetyzować. Wspomaga proces utraty tłuszczu poprzez zwiększenie tętna i temperatury ciała. Stymuluje termogenezę, zwiększając metabolizm kwasów tłuszczowych.

 

Ketony malin – to substancja występująca naturalnie w malinach, żurawinie

i czarnych leśnych owocach. Ketony to fenole z grupy ketonowej, które stymulują adiponektynę będącą hormonem regulującym rozpad tłuszczu, transport glukozy i pośrednio wpływającym na wrażliwość insulinową. Powodując wyrzut norepinefryny, podnosi temperaturę ciała i nasila lipolizę.

 

Johimbina – to substancja znana od zarania dziejów jako afrodyzjak. Działa termogenicznie i jako jedyna wykazuje zdolność do spalania miejscowego tkanki tłuszczowej. Uzyskiwana z kory i liści drzewa johimbina. Wyraźnie podnosi ciśnienie krwi, temperaturę ciała i rytm serca. Nasila termogenezę, a także blokuje receptory alfa-2-adrenergiczne, uniemożliwiając ich połączenie z adrenaliną i noradrenaliną, powodując silną lipolizę. Receptory te występują głównie w tłuszczu na udach, brzuchu, pośladkach i klatce piersiowej.

 

3. Więc co najlepiej kupić?

Można zakupić wszystkie substancje wymienione w niniejszym artykule, tworząc własny spalacz tłuszczu. Nie jest to na pewno tania opcja, ale z pewnością bardzo skuteczna. Osoby, które chcą mieć jeden suplement, powinny szukać takiego suplementu termogenicznego, który zawiera wszystkie lub większość z wyżej wymienionych substancji w swoim składzie.

 

4. Wnioski

Odchudzanie jest znacznie mniej przyjemne od procesu zwiększania masy mięśniowej i jest to niepodważalny fakt. Masę zwiększa się prościej, a redukuje trudniej. Dobra dieta redukcyjna to podstawa, ale gdy zdecydujemy się na suplementację wspomagającą spalanie tłuszczu, wybierajmy świadomie suplementy oparte na tych substancjach, które realnie działają. Takim spalaczem tłuszczu jest Berrator.

 

Na koniec chciałem zaznaczyć, że substancje zawarte w termogenikach wpływają na nasz organizm i zachodzące w nim procesy – dlatego upewnijmy się, czy jesteśmy zdrowi, jeszcze przed rozpoczęciem każdej redukcji.