Scitec Nutrition to jedna z najbardziej znanych firm produkujących produkty dla osób trenujących. Zdecydowanie najważniejsze produkty tej uznanej i szanowanej na całym świecie firmy przeznaczone są dla osób uprawiających sporty siłowe, w których ważna jest odpowiednia podaż kalorii w ciągu dnia.

 

SPIS TREŚCI:
1. Scitec Nutrition – odżywki białkowe
2. Scitec Nutrition – gainery
3. Scitec Nutrition – aminokwasy i kreatyny
4. Scitec Nutrition – kontrola wagi
5. Scitec Nutrition – regulacja hormonów
6. Scitec Nutrition – inne produkty

 

 

1. Scitec Nutrition – odżywki białkowe
Przez pewien czas za absolutnie flagową ofertę Scitec Nutrition uchodziły odżywki białkowe. Jest to specjalna gałąź produktów dla kulturystów i dla wszystkich osób intensywnie trenujących, których zadaniem jest dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości białka. Należy jednak pamiętać, że produkty z tej grupy zawsze powinniśmy traktować jako dodatek, a nasza dieta musi być skomponowana w taki sposób, aby dostarczać odpowiednią ilość pełnowartościowego białka w ciągu całego dnia, dzięki czemu poprawi się nasza regeneracja. Zadbamy również o odpowiednie środowisko do wzrostu mięśni.


Suplementy Scitec Nutrition z zakresu produktów białkowych dzielą się na klasyczne odżywki w formie proszku, przeznaczone do spożywania jako koktajle, oraz na batony proteinowe. Kolejną grupą odżywek białkowych, które znalazły się ofercie firmy Scitec Nutrition, są produkty zawierające w swoim składzie białka pochodzenia roślinnego. Preparaty te, odpowiednio przygotowane, wyprodukowane z roślin odznaczających się wysoką zawartością białka, są przez nasz organizm świetnie wchłaniane i mogą zostać spożytkowane w celu rozbudowy masy mięśniowej.


Batoniki proteinowe to produkty, które odznaczają się wysoką zawartością białka w swoim składzie, ale zawierają również węglowodany i tłuszcze. Świetnie sprawdzają się u osób, które nie zawsze mogą pozwolić sobie na przerwę w ciągu dnia, aby zjeść posiłek. Dzięki nim możemy dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Nadają się również dla osób, których treningi odbywają się bardzo długo, przez co ćwiczący muszą wspomagać się tego typu produktami, aby zwiększyć efektywność swoich treningów. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele wariantów smakowych.

 

2. Scitec Nutrition – gainery
Najczęściej kupowanymi produktami Scitec Nutrition są gainery i to właśnie ze względu na te suplementy diety firma Scitec Nutrition jest obecnie najbardziej znana. Gainery to nic innego, jak mieszanki zawierające białka, węglowodany, a także wiele innych substancji, które pomagają sportowcom w czasie realizowania programu treningowego, jakim jest np. trening oporowy. Gainery pozwalają na przyspieszenie procesu budowy mięśni oraz uzyskanie lepszych rezultatów.


Wszystkie gainery Scitec Nutrition oparte są na produktach białkowych Scitec Nutrition, więc wybór jest duży i interesujący. Taka redukcja jest konieczna, ponieważ zawsze powinniśmy dobierać produkty do swoich indywidualnych preferencji, aby uzyskać jak najlepsze efekty podczas stosowania określonych preparatów. Hitem sprzedaży w ostatnim czasie jest gainer 100% Beef, w którym wszystkie białka są pochodzenia wołowego, co daje gwarancję dobrej przyswajalności.


Gainery Scitec Nutrition cenione są także za to, że zawierają różne formy węglowodanów, dzięki czemu można skutecznie pilnować swojej masy ciała.


3. Scitec Nutrition – aminokwasy i kreatyny
Wśród produktów firmy znajdziemy preparaty aminokwasowe oraz rożne formy kreatyny. Można te substancje oczywiście znaleźć także w gainerach, ale jeśli ktoś nie jest osobą trenująca sporty siłowe, a zależy mu na włączeniu tych produktów do swojej diety, są to rozwiązania specjalnie dla niego. Kreatyna od Scitec Nutrition umożliwia stosunkowo łatwe wchłanianie, dzięki czemu szybko występuje efekt wysycenia komórek tą substancją, aminokwasy są odpowiednio dobrane, o znaczeniu kluczowym dla budowy mięśnia. Chodzi oczywiście o aminokwasy z grupy BCAA, czyli aminokwasy egzogenne, których organizm nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować. Dodatek tych aminokwasów może przyczynić się do przyspieszenia budowania mięśni. Fabryka Siły Sklep

 

4. Scitec Nutrition – kontrola wagi
Dla specjalistów Scitec Nutrition ważnym polem zainteresowań jest również dbanie o odpowiednią wagę wśród osób aktywnych fizycznie lub ćwiczących na siłowni.


Do procesu można podejść na wiele sposobów i firma Scitec Nutrition pozwala nam wybrać odpowiednie podejście dla nas. Do wyboru mamy między innymi klasyczne suplementy pozwalające zredukować tkankę tłuszczową, produkty ograniczające apetyt, produkty regulujące poziom cukru we krwi.

 

5. Scitec Nutrition – regulacja hormonów
Jednym ze stosunkowo nowych działów Scitec Nutrition jest zbiór produktów przeznaczonych do odpowiedniego zarządzania produkcją hormonów w organizmie kulturysty. Wszystkie produkty Scitec Nutrition są w pełni legalne, bezpieczne i przebadane pod kątem jakiejkolwiek możliwej szkodliwości. Można je przyjmować bez strachu przed jakimikolwiek negatywnymi skutkami ubocznymi.

 

Produkty Scitec Nutrition z tej kategorii mają za zadanie stymulowanie gruczołów dokrewnych organizmu, co przekłada się na lepsze działanie całego ciała.

 

6. Scitec Nutrition – inne produkty
Scitec Nutrition to firma, która cały czas się rozwija i warto zaglądać do jej oferty, ponieważ regularnie trafiają do niej nowe produkty. W ostatnim czasie Scitec Nutrition zaczęła prezentować tak zwaną żywność funkcjonalną, czyli normalne produkty spożywcze przygotowane tak, by miały zwiększoną wartość odżywczą. Mowa tutaj na przykład o cieście do naleśników z większą zawartością białka lub o wyjątkowo odżywczej owsiance.