W niniejszym tekście po raz kolejny dokonamy przeglądu najlepszych suplementów, jakie oferują konkretne marki producentów odżywek. Tym razem bierzemy pod lupę popularną nazwę Scitec Nutrition, działającą od połowy lat 90. na światowym rynku preparatów dla sportowców. W dalszej części artykułu przedstawiamy topowe produkty firmy Scitec Nutrition.

 

SPIS TREŚCI:
1. Kilka słów o firmie Scitec Nutrition
2. Scitec Nutrition 100 Whey Protein
3. Scitec Nutrition Jumbo
4. Scitec Nutrition 100 Whey Protein Professional
5. Scitec Nutrition 100 Whey Isolate
6. Scitec Nutrition Attack

 


1. Kilka słów o firmie Scitec Nutrition
Firma Scitec Nutrition jest jednym z czołowych producentów suplementów diety i odżywek dla sportowców. Marka od ponad 20 lat zapewnia maksymalne wsparcie ćwiczącym różnych dyscyplin i to bez względu na stopień ich zaawansowania. Oferta Scitec Nutrition zapewnia kompleksowy wybór preparatów w każdej możliwej formie. Trudno nie wspomnieć o wielu popularnych twarzach kulturystyki, które zaufały marce Scitec – Cedric McMillan, Brandon Curry czy Maxx Charles to jedynie kilka przykładów spośród całego zespołu współpracującego z tym producentem.

 

2. Scitec Nutrition 100 Whey Protein
Odżywka białkowa 100% Whey Protein stanowi ultrafiltrowany koncentrat serwatki, którego formuła została dodatkowo wzbogacona o potężną dawkę aminokwasów. Dzięki bogatemu aminogramowi, w którym odnajdziemy blisko dziewięć egzogennych substancji będących podstawą prawidłowego funkcjonowania metabolizmu, odżywka białkowa z logo Scitec Nutrition posiada jeszcze szersze zastosowanie oraz znacznie lepsze działanie w kontekście wsparcia dla osób ćwiczących.

 

Suplement proteinowy 100% Whey Protein umożliwia kontrolowanie masy ciała, co ma niewątpliwie duże znaczenie dla osób w trakcie kształtowania sylwetki. Jak powszechnie wiadomo, białko jest jednym z głównych makroskładników zbilansowanej diety i elementów budujących tkankę mięśniową. Duża zawartość aminokwasów warunkuje znaczne ograniczenie reakcji katabolicznych, które stanowią zagrożenie dla masy mięśniowej i całkowitej przemiany materii. We wspomnianym aminogramie odnajdziemy takie składniki jak popularny kompleks BCAA, glutamina, metionina czy chociażby tryptofan. Wszystkie te związki są niezwykle silnymi anabolikami, które decydują o jakości wypracowanych efektów. Warto wspomnieć, że odżywkę białkową firmy Scitec charakteryzuje znikoma ilość tłuszczu i węglowodanów. Dzięki temu preparat można stosować w trakcie redukcji masy ciała i odchudzania.

  Fabryka Siły Sklep

Odżywka 100% Whey Protein jest podstawowym produktem firmy Scitec Nutrition. Suplement występuje w kilkunastu wariantach smakowych, a jego stosowanie powinno odbywać się w zgodzie z aktualnym bilansem energetycznym diety. Producenci zalecają, by w ciągu dnia treningowego lub wolnego od wysiłku fizycznego zastosować od 1 do 3 porcji jako dodatek do posiłków bądź pomiędzy kolejnymi pozycjami z menu. Preparat można zakupić w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców, a także w naszym sklepie internetowym, gdzie występują dwie możliwe gramatury:
– 920 g – 82,5 zł;
– 2350 g – 200 zł.

 

3. Scitec Nutrition Jumbo
Zgodnie z hasłem reklamowym „Jumbo znaczy duży!”, preparat z oferty Scitec Nutrition stanowi niezwykle unikalne wsparcie w procesie budowania masy mięśniowej, a ze względu na niezwykle rozbudowany skład pomaga kształtować sylwetkę praktycznie w każdym z możliwym aspekcie. Dzięki temu Jumbo jest często określany mianem gainera „nowej generacji” czy też suplementem „all in one”.

 

Formuła Jumbo jest tak naprawdę mieszanką wszystkich składników niezbędnych do rozbudowy masy mięśniowej. Wykorzystanie sześciu form węglowodanów umożliwia długotrwałe uwalnianie energii, co w towarzystwie wysokiej porcji białka pozwala na skuteczne uzupełnienie diety

w podstawowe makroskładniki. Dzięki rozbudowanemu kompleksowi anabolików i konglomeratowi różnych typów glutaminy możemy być pewni, że szkodliwy katabolizm nie zaatakuje naszej sylwetki zarówno po zakończonym treningu, jak i w dni wolne od wysiłku fizycznego. Tutaj na uwagę zasługuje BCAA Express, popularne połączenie leucyny, izoleucyny oraz waliny. Firma Scitec Nutrition postanowiła dodatkowo dopracować tempo przyswajalności tych trzech drogocennych aminokwasów, co zapewnia jeszcze szybsze działanie suplementu w kontekście nasilenia efektów, jakie niesie za sobą zbilansowana dieta oraz plan treningowy.

 

Jumbo to także blend kilku postaci kreatyny, która jak powszechnie wiadomo, jest jednym z najbardziej efektywnych składników do wzrostu siły oraz wytrzymałości mięśni. Dodatkowo kreatyna produkuje energię w formie ATP, co pozwala na pokrycie strat powstałych na skutek wysiłku fizycznego. Gainer firmy Scitec Nutrition zawiera też kilka związków nasilających syntezę oraz uwalnianie korzystnego tlenku azotu, co wspomaga transport składników odżywczych do mięśni oraz wpływa na znaczne spotęgowanie sił do wykonania jeszcze intensywniejszego treningu.

 

Jumbo zaleca się stosować zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem dietetycznym, dlatego też zbilansowany plan żywieniowy jest głównym wyznacznikiem pory stosowania. Producenci podkreślają, by w ciągu dnia nie stosować więcej niż pojedynczą porcję preparatu. Gainer Scitec Nutrition można w wygodny sposób zakupić w naszym sklepie internetowym, gdzie znajdziemy trzy możliwe pojemności preparatu:
– 2860 g – 135,5 zł;
– 4400 g – 180 zł;
– 8800 g – 340 zł.

 

4. Scitec Nutrition 100 Whey Protein Professional
Odżywka białkowa 100% Whey Protein Professional jest zmodyfikowaną i ulepszoną wersją opisanego wcześniej ultrafiltrowanego koncentratu serwatki. Formuła preparatu została wzbogacona o dodatkowe aminokwasy, a także poszerzona o kolejną frakcję białkową, jaką jest izolat serwatki.

Wykorzystanie dwóch typów protein serwatki zapewnia zróżnicowany czas wchłaniania, a także długotrwałe uwalnianie energii zawartej w cząsteczkach białkowych. Dzięki temu masa mięśniowa zostaje na dłużej i lepiej zabezpieczona przed szkodliwym działaniem reakcji katabolicznych, które mogą prowadzić do pogorszenia pracy metabolizmu czy zaburzenia syntezy nowych włókien. Aminogram 100% Whey Protein Professional zawiera też większą ilość BCAA (blisko 5 g w każdej porcji preparatu), a także dodatek tauryny pozwalającej na znaczną poprawę przemiany materii komórek oraz jeszcze sprawniejsze działanie reakcji antyoksydacyjnych. Tauryna usprawnia też pracę systemu nerwowego oraz stanowi świetny transporter dla kreatyny.

 

100% Whey Protein Professional, podobnie jak inne preparaty białkowe, należy stosować w zgodzie z aktualnym planem żywieniowym oraz zapotrzebowaniem energetycznym. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza dieta nie przekracza dobowej ilości protein, jaką wyznacza nasz bilans kaloryczny. Odżywka białkowa firmy Scitec Nutrition znajduje się w naszym sklepie internetowym w następujących cenach:
– 920 g – 80 zł;
– 2350 g – 180 zł;
– 5000 g – 360 zł.

 

5. Scitec Nutrition 100 Whey Isolate
Izolat białka serwatki jest jedną z najchętniej wybieranych frakcji białkowych wśród osób ćwiczących. Głównymi powodami przemawiającymi „za” takim podejściem są wysoka zawartość białka w białku, niewielka lub znikoma obecność cukrów i tłuszczów, a także optymalna cena w stosunku do oferowanych korzyści. Marka Scitec Nutrition postanowiła bez żadnych kompleksów zaprezentować swoją wersję odżywki proteinowej, której bazowym składnikiem będzie popularny WPI.

 

100% Whey Protein Isolate charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość wykonania, co jest podyktowane wykorzystaniem unikatowej kinetyki uwalniania aminokwasów. Dzięki temu proces trawienia cząsteczek białkowych jest jeszcze krótszy niż w przypadku większości izolatów. To natomiast przekłada się na znacznie szybszy wyrzut niezbędnej energii oraz sprawniejszy transport niezbędnych składników odżywczych do rozbudowy mięśni. Podobnie jak w przypadku swoich innych suplementów białkowych, tak i w tym przypadku firma Scitec Nutrition postanowiła urozmaicić profil aminokwasowy swojego produktu, co dodatkowo zwiększa możliwości zastosowania tego środka wśród osób ćwiczących.

 

Odżywkę białkową 100% Whey Isolate, podobnie jak każdy preparat do kontroli masy ciała, należy przyjmować zgodnie z aktualnymi założeniami naszej diety z uwzględnieniem jej dziennej kaloryki. Tylko wtedy będziemy mieć pewność co do właściwego działania suplementu. Producenci zalecają, by w ciągu dnia stosować od 1 do 3 porcji, które można przyjmować pomiędzy posiłkami, po zakończonym wysiłku fizycznym oraz przed snem. Preparat proteinowy firmy Scitec Nutrition można dostać w naszym sklepie internetowym w poniższych gramaturach:
– 700 g – 85,5 zł;
– 2000 g – 201 zł;
– 4000 g – 360 zł.

 

6. Scitec Nutrition Attack
Attack to suplement przeznaczony przede wszystkim dla doświadczonych ćwiczących, którzy poszukują skutecznego rozwiązania do zwiększenia intensywności swoich treningów. Marka Scitec Nutrition przygotowała kompleksowe wsparcie, którego podstawową cechą jest brak substancji stymulujących i pobudzających system nerwowy.

 

Formuła Scitec Nutrition Attack została przygotowana na bazie skutecznych anabolików, których zadaniem jest naturalny przyrost sił do wykonania jeszcze efektywniejszej sesji ćwiczeniowej. Podstawą jest kompleks pięciu form kreatyny, który pozwala na zróżnicowane wchłanianie ich do mięśni oraz przedłużone uwalnianie niezbędnej energii. Podwójna postać monohydratu, cytrynian, fosforan i pirogronian zapewniają stałe nasycenie naszych mięśni, a także wielopoziomowe oddziaływanie na zwiększenie ich rozmiarów.

 

Attack w przeciwieństwie do większości boosterów został pozbawiony dodatku kofeiny, która stanowi podstawę większości formuł przedtreningowych. W jej miejsce wykorzystano chlorowodorek argininy, najpopularniejszy suplement do wzrostu produkcji i uwalniania tlenku azotu (NO). Intensyfikacja tych procesów skutkuje usprawnieniem transportu składników odżywczych do mięśni, co jednoznacznie rzutuje na uzyskanie efektu pompy mięśniowej. Arginina zastosowana w suplemencie Scitec Nutrition pozwala też na regulację ciśnienia krwi i ma bezpośredni wpływ na powstawanie nowych włókien mięśniowych.

 

Booster treningowy Attack to także połączenie kilku form glutaminy i innych składników nasilających anaboliczny potencjał tego preparatu – przykładami może być izoleucyna, tauryna, tyrozyna czy związki o charakterze kwasowym (np. alfa-liponowy, fumarowy i jabłkowy). Dzięki ich obecności mamy pewność co do skutecznego oczyszczania trenowanych mięśni ze szkodliwych metabolitów wtórnych. To także jeden ze sposobów uzyskania odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania przemiany materii, a co za tym idzie, rozwoju całej sylwetki.

 

Sposób stosowania suplementu Attack jest nieco odmienny niż w przypadku większości boosterów treningowych. Odżywka marki Scitec Nutrition jest polecana zarówno w dni treningowe (przed i po zakończonych ćwiczeniach), jak i w dni wolne (rano i wieczorem). Taka metoda suplementacji zapewnia stałe nasycenie składnikami, co dodatkowo maksymalizuje efekty działania. Preparat dostępny jest w naszym sklepie, gdzie można znaleźć opakowania o pojemności 320 g (59 zł) i 720 g (106 zł).