Olimp Vita-Min Multiple Sport to suplement diety, który zapewnia wsparcie dla wszystkich osób trenujących. Jest tak przygotowany, by zapewnić sportowcom możliwość wykonania intensywnego treningu. Trzeba podkreślić, że jest to suplement, którego przeznaczeniem jest wsparcie organizmu. Suplementacja jako taka ma za zadanie wyeliminować deficyty składników oraz poprawić warunki działania określonych procesów w organizmie. Olimp Vita-Min Multiple Sport za swój cel obiera cały organizm. Wielu sportowców nie zdaje sobie sprawy, że podniesiona przemiana materii, szybsza praca układów wspomagających, a nawet bardziej efektywne produkowanie hormonów to także wysiłek dla organizmu.

 

SPIS TREŚCI:
1. Charakter Olimp Vita-Min Multiple Sport
2. Mechanizmy chelatowe w suplemencie Olimp Vita-Min Multiple Sport
3. Jakie witaminy znajdziemy w suplemencie Olimp Vita-Min Multiple Sport?

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Charakter Olimp Vita-Min Multiple Sport
Dobrze dobrana dieta jest w stanie skutecznie ograniczyć potrzeby organizmu, ale w czasie treningu nastawionego na redukcję masy ciała oraz w czasie drastycznie wyczerpującego treningu wytrzymałościowego pojawiają się procesy, w których wiele zazwyczaj łatwo dostępnych składników jest szybciej zużywanych i ich suplementowanie może okazać się potrzebne.


Codziennie należy przyjąć dwie kapsułki Olimp Vita-Min Multiple Sport. Nasz organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje składników biologicznych takich jak witaminy i minerały, które wykorzystywane są zazwyczaj w stosunkowo niewielkich ilościach, tym większy problem jednak stanowią ich niedobory. Dostarczenie takich substancji do organizmu może okazać się trudne, przez co konieczne jest przyjmowanie ich w odpowiednich formach.

 

2. Mechanizmy chelatowe w suplemencie Olimp Vita-Min Multiple Sport
Chelaty to cząsteczki, rodzaj biologicznego kompleksu, który poprawia wchłanianie minerałów. W praktyce wszelka suplementacja minerałów jest bardzo trudna, ponieważ wiele czynników wpływa na ich gorsze przyswajanie. Takie minerały są marnowane. Problem ten próbowano rozwiązywać przez wykorzystywanie tlenków, ale w ich przypadku wchłanianie nie przekracza zwykle kilkunastu procent. Wchłanianie minerałów Olimp Vita-Min Multiple Sport jest niemal kompletne. Oznacza to, że jeśli suplement oferuje określoną dawkę minerałów, praktycznie cała ta ilość zostanie wchłonięta przez organizm.

 

Działanie chelatu polega na tym, że w układzie trawiennym jest on rozkładany do minerałów i aminokwasów, co wpływa na lepszą absorpcję pierwiastków, które są skuteczniej wchłaniane w jelitach.

  Fabryka Siły Sklep

3. Jakie witaminy znajdziemy w suplemencie Olimp Vita-Min Multiple Sport?
W składzie Olimp Vita-Min Multiple Sport znajdziemy masę znakomicie wchłaniających się witamin i minerałów. W pierwszej kolejności warto zauważyć witaminę A, która kojarzona jest przede wszystkim z działaniem wzroku, ale dla sportowca znacznie ważniejszy jest jej wpływ na działanie wątroby. Przyspieszony metabolizm oznacza nieustanną konieczność mierzenia się z dodatkową ilością toksyn, przez co wątroba bardzo wyraźnie cierpi.


Szczególnie istotne jest to dla osób odchudzających się, u których dochodzi do uwalniania się toksyn zmagazynowanych w komórkach tłuszczowych. Witamina A pozwala unikać nawet poważnych problemów zdrowotnych, o których mówi się zdecydowanie za rzadko.


Uzupełnieniem działania witaminy A jest witamina E. Jest to najskuteczniejszy naturalny antyoksydant, czyli substancja eliminująca wolne rodniki z organizmu człowieka. Wolne rodniki u sportowca to zazwyczaj uboczne skutki przemiany materii. Wolne rodniki utleniają zupełnie przypadkowe struktury wewnątrz komórek, przez co dochodzi do ich degradacji.


Dla sportowców szczególne znaczenie mają także witaminy z grupy B. Są to witaminy o zazwyczaj bardzo szerokim zakresie działania. Wpływają w zasadzie na wszystko, od układu krążenia po układ nerwowy. Dla sportowców właśnie ta ostatnia kwestia jest najbardziej istotna, ponieważ witaminy z grupy B regulują działanie układu nerwowego w zakresie jego monitorowania stanu organizmu. Niektóre rodzaje ćwiczeń wywołują uczucie zmęczenia na długo przed tym, kiedy mięśnie są realnie zmęczone, przez co spada wydolność organizmu i skuteczność treningu. Rozwiązaniem tego problemu są właśnie witaminy z grupy B, które usprawniają przewodzenie impulsów nerwowych.


Pozostałe witaminy zawarte w suplemencie Olimp Vita-Min Multiple Sport są w mniejszym stopniu związane z treningiem jako takim, ale są istotne ze względu na ciężką pracę organizmu.