Dziś większość z nas żyje w biegu. Każdego dnia pędzimy za karierą, chwilą wolnego czasu dla siebie i rodziny oraz realizacją swoich założeń. Czasu mamy coraz mniej. Jak znaleźć więc czas na gotowanie? Świetnym rozwiązaniem jest shake zamiast posiłku! Szybko, smacznie i prosto!

 

SPIS TREŚCI:
1. Co zamiast posiłku?
2. Co powinien zawierać shake?
3. Składowe twojego własnego shake’a
4. Jak go przygotować?

 

 

1. Co zamiast posiłku?

Metoda, która zostanie opisana w dzisiejszym artykule, jest łatwa, wygodna i nie zajmuje wiele czasu. Wprawdzie spożywanie racjonalnych zbilansowanych posiłków jest bardzo ważne w sportach sylwetkowych, aczkolwiek w nagłej sytuacji, gdy niemożliwe jest spożycie pełnowartościowego posiłku – z pomocą może przyjść kulturystyczny shake.

 

Przygotowanie go nie zajmuje wiele czasu.

 

2. Co powinien zawierać shake?

Shake podobnie jak posiłek w codziennym menu, który w nagłym wypadku on zastępuje, powinien zawierać wszystkie niezbędne makroskładniki, tj. białko, węglowodany oraz tłuszcze.

 

Shake to świetna alternatywa dla osób, które nie są w stanie spożyć posiłku, aczkolwiek nie można takim rozwiązaniem kierować się cały czas! Zbilansowane menu jest bardzo ważne. Fabryka Siły Sklep

 

3. Składowe twojego własnego shake’a

Składniki:

– jogurt grecki,

– szklanka wody,

– 2 miarki odżywki białkowej (izolat) o smaku waniliowym,

– 1 banan,

– 5 orzechów włoskich.

 

4. Jak go przygotować?

Po pierwsze należy przygotować wszystkie niezbędne składniki. Woda scali shake – najlepiej, aby była przegotowana oraz przefiltrowana z kamienia. Białko dostarczy odżywka białkowa. Najlepiej, gdyby był to izolat białka ze względu na szybkie wchłanianie składników. Źródłem węglowodanów mogą być płatki owsiane bądź banan. Zdrowe tłuszcze roślinne pozyskamy z orzechów włoskich.

 

Następnie wszystko wrzucamy do blendera, gdzie następuje mieszanie oraz rozdrabnianie składników do stanu jednolitej masy. Wodę można zastąpić jogurtem greckim bądź zmieszać ją z nim.

 

Odżywka białkowa to świetne uzupełnienie codziennego menu. Z jej pomocą można dostarczyć niezbędnych składników w pysznym pełnowartościowym napoju!