Istnieją produkty, które są znane każdej osobie ćwiczącej, i to bez względu na stopień zaawansowania czy rodzaj trenowanej dyscypliny. Przykładem takiego preparatu jest Vita-Min Multiple Sport, kompleks witamin i minerałów polskiego producenta odżywek, czyli firmy Olimp. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów tej marki od długiego czasu jest uważany za najskuteczniejszy preparat w swojej kategorii. W niniejszym tekście postanowiliśmy dokładnie przyjrzeć się zawartym w nim składnikom, a także jego działaniu w kontekście sportowej suplementacji. Dowiedz się, czy warto sięgnąć po Olimp Vita-Min Multiple Sport!

 

SPIS TREŚCI:
1. Olimp Vita-Min Multiple Sport – skład
2. Olimp Vita-Min Multiple Sport – działanie
3. Olimp Vita-Min Multiple Sport – dawkowanie
4. Olimp Vita-Min Multiple Sport – opinie
5. Olimp Vita-Min Multiple Sport – cena

 

 

1. Olimp Vita-Min Multiple Sport – skład

Vita-Min Multiple Sport jest suplementem diety w dosłownym tego słowa znaczeniu. Firma Olimp przygotowała preparat, którego skład został oparty na dwóch niezwykle rozbudowanych kompleksach mikroskładników. Pierwszym z nich jest bogata mieszanka najważniejszych związków witaminowych, które zostały wykorzystanie w dawkach umożliwiających pokrycie naszego dziennego zapotrzebowania. Vita-plex sport® został dodatkowo wzbogacony o kilka ekstraktów roślinnych stanowiących kolejny element wsparcia dla naszego metabolizmu.

 

Drugą część formuły Vita-Min Multiple Sport stanowi konglomerat najważniejszych składników mineralnych, stanowiących niezbędny element diety każdej osoby ćwiczącej. Oprócz zastosowania odpowiednich porcji wspomnianych minerałów firma Olimp wykorzystała innowacyjną formę chelatów aminokwasowych firmy Albion. Oznacza to, że Chela-Min® charakteryzuje się znacznie sprawniejszą przyswajalnością w układzie pokarmowym i lepszą wytrzymałością na procesy trawienne. Efekt? Ryzyko strat wynikających ze spożycia witamin marki Olimp zostało zminimalizowane praktycznie do zera, dzięki czemu skuteczność działania tego preparatu jest jeszcze większa.

 

2. Olimp Vita-Min Multiple Sport – działanie

Vita-Min Multiple Sport jest kompleksem witamin i minerałów, których właściwości są na tyle szerokie, iż trudno mówić tu o jednoznacznym działaniu tego suplementu. Systematyczne stosowanie odżywki marki Olimp pozwala przede wszystkim na uzupełnienie naszej diety o brakujące mikroskładniki, które pomimo zbilansowanego planu żywieniowego mogą występować w niedostatecznej ilości. Stres, intensywny wysiłek fizyczny, niedostateczna ilość snu, nieprawidłowa regeneracja, palenie papierosów, częste spożywanie alkoholu to jedynie część przyczyn, które mogą doprowadzić do występowania niedoborów. Dawki składników zawartych w preparacie firmy Olimp pozwalają na skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Witaminy i minerały stanowią swoisty fundament prawidłowej pracy przemiany materii. Składniki zawarte w preparacie Vita-Min Multiple Sport zostały wykorzystane w porcjach pozwalających na realne działania w naszym ustroju. Poszczególne elementy formuły pozwalają na normalizację i wsparcie funkcjonowania każdego z układów naszego organizmu. Połączenie ich w jednej, skoncentrowanej dawce umożliwia niezwykle silne działanie regulujące cały metabolizm, co jednocześnie powoduje wzrost naturalnej odporności oraz sprawniejszą pracę poszczególnych narządów wewnętrznych.

  Fabryka Siły Sklep

Vita-Min Multiple Sport należy też traktować jako skuteczny sposób do przeciwdziałania zbędnym i szkodliwym produktom przemiany materii. Metabolity wtórne bądź wolne rodniki powodują spowolnienie większości reakcji biochemicznych naszego ustroju, czego efektami mogą być m.in. upośledzenie procesów trawiennych i spowolnienie pracy jelit, większa tendencja do zachorowań, zwolnione przyrosty masy mięśniowej, zaburzona regeneracja, gorszy sen czy pogorszenie wrodzonych mechanizmów obronnych wobec chorobotwórczych drobnoustrojów. Regularne stosowanie witamin firmy Olimp stanowi bardzo dobry sposób na naturalną ochronę i utrzymanie homeostazy.

 

3. Olimp Vita-Min Multiple Sport – dawkowanie

Z uwagi na wysoką zawartość składników zawartych w preparacie firmy Olimp zaleca się, by suplement był stosowany zgodnie z zaleceniami producenta znajdującymi się na opakowaniu. Dzięki temu organizm będzie mógł w maksymalny sposób wykorzystać właściwości preparatu. Vita-Min Multiple Sport występuje w postaci łatwych do połknięcia kapsułek, które zostały odpowiednio oznaczone – białe zawierają kompleks witamin, niebieskie stanowią mieszankę składników mineralnych. Pojedynczą dawkę produktu (2 kapsułki – 1 biała i 1 niebieska) należy przyjąć po spożyciu głównego posiłku w ciągu dnia i popić znaczną ilością zimnej wody. Vita-Min Multiple Sport należy przyjmować zarówno w dni treningowe, jak i wolne od wysiłku fizycznego.

 

4. Olimp Vita-Min Multiple Sport – opinie

Olimp Vita-Min Multiple Sport jest odżywką polecaną przede wszystkim osobom, które nie wyobrażają sobie życia bez sportu, oraz prowadzącym aktywny tryb życia. Producenci przy wykorzystaniu wysokich dawek zawartych w preparacie składników postanowili stworzyć produkt, który nie będzie wymagał od ćwiczących dodatkowego wsparcia innymi kompleksami witaminowo-mineralnymi. Z kolei obecność ekstraktów roślinnych zapewnia bezproblemowe wchłanianie preparatu, a także innych składników odżywczych z pożywienia. Dzięki temu stosowanie zbilansowanej diety okaże się jeszcze efektywniejsze, co w znaczny sposób skróci czas osiągnięcia założonego przez nas celu.

 

Dużą zaletą jest wspomniana już forma chelatów, która znacząco przyczynia się do zwiększenia ogólnej jakości produktu. Olimp Vita-Min Multiple Sport charakteryzuje się skuteczną i szybką przyswajalnością w układzie pokarmowym, dzięki czemu niezbędne składniki zostają jeszcze lepiej transportowane do właściwego miejsca. Efektem tego jest skrócony czas działania preparatu, a to z kolei powoduje produktywniejszą pracę metabolizmu.

 

5. Olimp Vita-Min Multiple Sport – cena

Ze względu na dużą popularność kompleksu witaminowego firmy Olimp suplement jest dostępny w większości punktów sprzedaży odżywek dla osób ćwiczących. Można go także kupić w naszym sklepie internetowym, w którym cena za opakowanie o pojemności 60 kapsułek (co jest równoznaczne 30 porcjom) wynosi 24,50 zł.