Rośnie liczba osób, które pragną poprawić swój wygląd zewnętrzny. We współczesnym świecie chyba bardziej niż kiedykolwiek staramy się dbać

o odpowiednią prezencję – pomaga to w życiu społecznym, kontaktach prywatnych i zawodowych, a także zwiększa pewność siebie i siłę przebicia. Najlepszym sposobem, by szybko poprawić wygląd swojego ciała, jest rozpoczęcie zdrowej diety oraz podjęcie systematycznych ćwiczeń fizycznych. Wiele osób ćwiczących stosuje różnego rodzaju suplementy diety. Stosowanie pewnych preparatów może przyczyniać się do poprawy wydolności, przyspieszenia regeneracji, zwiększenia energii i spalania tkanki tłuszczowej. Mnóstwo trenujących zwraca uwagę zwłaszcza na odżywki białkowe w formie izolatu, czyli jedne z najlepszych źródeł pełnowartościowych protein, które z powodzeniem mogą służyć jako dodatek do diety każdego sportowca. Ponieważ jest ich na rynku bardzo dużo, można nie wiedzieć, na który preparat najlepiej się zdecydować. Dla wszystkich tych, którzy chcą kupić dla siebie najlepszy izolat białkowy, powstał niniejszy artykuł. Można w nim znaleźć aktualny ranking izolatów białkowych. Co jest obecnie najlepsze na rynku?


Wszystkie produkty znajdziecie w naszym sklepie, który znajduje się tutaj.

SPIS TREŚCI:

1. Czym są izolaty białkowe?

2. Ranking izolatów białkowych – 2024 rok

3. Czy izolaty białkowe naprawdę działają?

 

 

1. Czym są izolaty białkowe?
Izolaty białkowe to odżywki białkowe polecane wszystkim sportowcom

i osobom aktywnym fizycznie. Każde białko zbudowane jest z określonej sekwencji aminokwasów połączonych ze sobą wiązaniami peptydowymi. Oczywiście białka odgrywają bardzo ważną rolę w ludzkim organizmie, jednak nas interesuje głównie funkcja budulcowa. Bez odpowiedniej ilości białka w naszej diecie procesy prowadzące do syntezy białek mięśniowych nie będą przebiegać w sprawny sposób. W związku z tym, jeżeli zależy nam na budowaniu masy mięśniowej, musimy zadbać o to, aby dostarczyć optymalną ilość białka w ciągu dnia wraz z pożywieniem, a ewentualne braki pokryć za pomocą wysokiej jakości odżywki białkowej. Świetnie sprawdzą się tutaj preparaty proteinowe w formie izolatu.

 

Zaletą izolatów białkowych jest niezwykle duża zawartość białka na

100 gramów produktu. Mieści się w granicach 85–90% całkowitej masy i charakteryzuje się niewielką ilością węglowodanów ze względu na wyeliminowanie podczas procesu produkcji laktozy, czyli cukru mlecznego. Warto również podkreślić, że ten rodzaj preparatów proteinowych odznacza się bardzo szybkim czasem wchłaniania w przewodzie pokarmowym. W związku z tym stosowanie takich suplementów jest zalecane przede wszystkim po zakończonym treningu. W taki sposób dostarczymy do naszego organizmu niezbędnej ilości protein potrzebnych do syntezy nowych białek mięśniowych oraz procesów regeneracyjnych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby korzystać z tego typu odżywek również w ciągu dnia, np. pomiędzy posiłkami.

 

By jednak rzeczywiście móc cieszyć się z ich pozytywnego działania i wpływu na organizm, trzeba wiedzieć, co wybierać. Jak we wszystkim, jeden producent drugiemu nierówny, a zatem jeden produkt może być znakomity w działaniu, podczas gdy inny będzie tylko przeciętny. Na szczęście dzięki naszemu rankingowi możecie się przekonać, co kupować!

 

2. Ranking izolatów białkowych – 2024 rok

Miejsce 1. BioTech USA Iso Whey Zero

Miejsce 2. Dymatize ISO 100

Miejsce 3. Trec Isolate 100

Miejsce 4. BSN SYNTHA-6 ISOLATE

Miejsce 5. JYM Supplements Science PRO JYM


Na rynku można spotkać mnóstwo izolatów białkowych! Kto niezbyt się na nich zna, dopiero zaczyna się interesować podobnymi odżywkami albo też miał z nimi niewielką styczność – może naprawdę mieć problem z wybraniem tego, co najlepsze. Zamieszczamy zatem ranking najlepszych izolatów białkowych, jakie w tym momencie można nabyć.

 

 

Miejsce 1. BioTech USA Iso Whey Zero
Tu kupisz ten produkt BioTech Iso Whey Zero - 2270g (4.8) BioTech Iso Whey Zero - 2270g 258 zł Sprawdź Teraz!

Laureatem naszego rankingu został jest produkt marki BioTech USA. Odżywka Iso Whey Zero od dłuższego czasu stanowi jeden z najpopularniejszych izolatów białkowych, a to wszystko dzięki cenie dostosowanej do jakości i formuły suplementu.

 

Główną zaletą Iso Whey Zero firmy BioTech USA jest zastosowanie izolatu białka serwatki, który został uzyskany na drodze zaawansowanego procesu technologicznego – CFM – mikrofiltracji przepływu krzyżowego. Dzięki temu producenci uzyskali produkt o bardzo małej zawartości tłuszczu i węglowodanów. Każda porcja Iso Whey Zero to czysta dawka protein najwyższej jakości, co pozwala na realne budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Suplement stanowi też rewelacyjny sposób na uzupełnienie diety w aminokwasy najważniejsze dla ludzkiego organizmu, czego niezbitym dowodem są wysokie zawartości BCAA, EAA oraz L-glutaminy – związków będących podstawą procesów regeneracji każdego ćwiczącego.

 

Miejsce 2. Dymatize ISO 100

Tu kupisz ten produkt DYMATIZE Iso 100 Protein - 2,2kg -20% (4.9) DYMATIZE Iso 100 Protein - 2,2kg 240 zł 299,99 zł Sprawdź Teraz!

Srebrny medal naszego zestawienia został przyznany odżywce marki Dymatize, czyli preparatowi ISO 100. Oprócz klasycznego izolatu serwatki produkt został dodatkowo wzbogacony o wysoką zawartość niezwykle cennego hydrolizowanego izolatu białek serwatkowych. Dzięki temu preparat odznacza się bezproblemową przyswajalnością, co pozwoli zadowolić nawet najbardziej wymagających pasjonatów sportów siłowych.

 

Odżywka ISO 100 wyróżnia się bardzo dobrym profilem aminokwasowym oraz wysoką zawartością BCAA. Aminokwasy rozgałęzione BCAA odpowiedzialne są m.in. za procesy regeneracyjne organizmu. To także świetny sposób na zabezpieczenie naszej sylwetki przed spadkami masy mięśniowej, co tłumaczy wysoce antykataboliczny charakter produktu. Niewielka ilość węglowodanów pozwala zastosować suplement w okresie redukcji tkanki tłuszczowej i w trakcie odchudzania. Na koniec warto też wspomnieć o bardzo dobrej jakości suplementu, czego dowodem jest nienaganna rozpuszczalność i rewelacyjny smak.

 

Miejsce 3. Trec Isolate 100

Tu kupisz ten produkt Trec Isolate 100 - 1800g (4.68) Trec Isolate 100 - 1800g 204,99 zł Sprawdź Teraz!

Ostatnie miejsce na podium przeznaczyliśmy dla odżywki marki Trec Isolate 100. Z pewnością zadowoli ona każdego ćwiczącego, który za niewielkie pieniądze chce dostać suplement o światowej jakości. Zaawansowana technologia produkcji, bardzo dobry surowiec i rewelacyjny smak – to tylko niektóre zalety białka firmy Trec.

 

Izolat białka serwatki wykorzystany w suplemencie Isolate 100 również został wyprodukowany dzięki mikrofiltracji przepływu krzyżowego, co dość dosadnie potwierdza dbałość producentów o swoich klientów. Izolat marki Trec odznacza się bardzo szybką przyswajalnością, dzięki czemu jego stosowanie może przyczyniać się do przyspieszenia regeneracji, a przede wszystkim to prawdziwa przyjemność stosowania ze względu na bardzo dobry smak. Obecność najważniejszych aminokwasów, takich jak BCAA i glutamina, stanowi niezbity dowód na to, że suplement działa niezwykle kompleksowo, a jego stosowanie jest polecane zarówno w trakcie budowania masy, jak i redukcji tkanki tłuszczowej.

 

Miejsce 4. BSN SYNTHA-6 ISOLATE

  Tu kupisz ten produkt BSN Syntha-6 Isolate - 1824g (0) BSN Syntha-6 Isolate - 1824g 199 zł Sprawdź Teraz!

Syntha-6 to jeden z podstawowych produktów w katalogu amerykańskiej firmy BSN. Wersja Isolate, jak wskazuje sama nazwa, stanowi matriks różnego rodzaju białek. W składzie preparatu Syntha-6 odnajdziemy proteiny pochodzące przede wszystkim z mleka i popularnej serwatki, będące najpopularniejszymi źródłami białka w suplementach diety dla osób ćwiczących. Wydłużony i spowolniony proces trawienia preparatu Syntha-6 pozwala na stopniowe uwalnianie białek, co jednocześnie przekłada się na długotrwałe zabezpieczenie mięśni przed katabolizmem. Nie sposób też nie wspomnieć o bogatej puli egzogennych aminokwasów EAA, które w przypadku preparatu firmy BSN występują w dawce aż 11 g. Znikoma ilość cukrów i tłuszczów pozwala cieszyć się czystym białkiem o naprawdę rewelacyjnym smaku.

 

Miejsce 5. JYM Supplements Science PRO JYM

 


Nasze zestawienie zostaje zamknięte przez odżywkę firmy JYM. Preparat PRO JYM, choć nie jest czystym izolatem białkowym, to z pewnością jest suplementem zasługującym na miejsce w tym rankingu. Producenci postanowili wykorzystać kilka form proteinowych, które pozwalają na uniwersalne wykorzystanie suplementu. W dawce 24 g białka, jakie przypadają na porcję suplementu PRO JYM, odnajdziemy 9 g czystego izolatu pochodzącego z białka mleka oraz serwatki. To jednak nie wszystko. Pozostałe 15 g zostało rozdzielone na wolnowchłanialną kazeinę micelarną

i pochodzącą z białka jaj albuminę. Dzięki temu otrzymujemy suplement

o zróżnicowanym czasie wchłaniania, co pozwala na stałe oddziaływanie na procesy, jakie zachodzą w naszych mięśniach, które prowadzą do ich wzrostu.

 

3. Czy izolaty białkowe naprawdę działają?
Zapewne wielu czytelników zastanawia się teraz, czy rzeczywiście warto kupić izolat białkowy. Nie jesteście do końca przekonani, mimo że wiecie już, co ewentualnie wybrać? Część osób myśli, że uzyska doskonałe wyniki dzięki stosowaniu jedynie odpowiedniej diety oraz ciężkim treningom – i że to wystarczy! Oczywiście nie można powiedzieć, że izolaty białkowe są do tego każdemu niezbędne, ale z pewnością wspomagają proces przyrostu mięśni, wzmacniają je i pomagają im szybko się regenerować, ponieważ mają właściwości antykataboliczne – a przecież to głównie od tego zależy szybkie uzyskanie rezultatów!

 

Dlatego zakup izolatów białkowych polecamy wszystkim – a może je stosować w zasadzie każdy, kto tego potrzebuje, zwłaszcza sportowcy

i osoby regularnie odbywające treningi.

 

Zauważmy jeszcze, że powyższy ranking to nie są pozycje od najlepszej do najgorszej, tylko są w nim wymienione produkty, które rekomendujemy.

 

Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się produktów z uwzględnieniem składów.