Rośnie liczba osób, które pragną poprawić swój wygląd zewnętrzny. We współczesnym świecie chyba bardziej niż kiedykolwiek staramy się dbać

o odpowiednią prezencję – pomaga to ewidentnie w życiu społecznym, kontaktach prywatnych i zawodowych, a także po prostu zwiększa pewność siebie oraz siłę przebicia. Najlepszym sposobem, by szybko poprawić wygląd swojego ciała, jest rozpoczęcie zdrowej diety oraz podjęcie systematycznych ćwiczeń fizycznych. Wielu z nas, ćwiczących, wspomaga się też suplementacją – pewne produkty podnoszą w końcu wydajność, przyspieszają regenerację, dodają energii, pomagają spalać tkankę tłuszczową i tak dalej. Mnóstwo trenujących zwraca swoją uwagę zwłaszcza na izolaty białkowe, czyli jedne z najlepszych źródeł pełnowartościowych protein, jakie mogą się znaleźć w diecie każdego sportowca. Z racji jednak na to, że jest ich na rynku bardzo dużo, można mieć mętlik w głowie i nie wiedzieć, na który preparat najlepiej się zdecydować. Dla wszystkich tych, którzy chcą kupić dla siebie najlepszy izolat białkowy, powstał niniejszy tekst. Można w nim znaleźć aktualny ranking izolatów białkowych – co jest obecnie najlepsze na rynku?


Wszystkie produkty znajdziecie w naszym sklepie, który znajduje się tutaj.

SPIS TREŚCI:

1. Czym są izolaty białkowe?

2. Ranking izolatów białkowych – 2018 rok

3. Czy izolaty białkowe naprawdę działają?

 

 

1. Czym są izolaty białkowe?
Izolaty białkowe to odżywki białkowe polecane wszystkim sportowcom

i osobom aktywnym fizycznie. Każdy chyba zdaje sobie sprawę, że to białko jest najważniejsze w suplementacji jako budulec mięśni, wzmacniający też kości. Jeśli zabraknie w naszej diecie pełnowartościowego białka, siła mięśni może osłabnąć i przede wszystkim ciężko osiągnąć przyrost ich masy. Dlatego też osobom, które pragną mieć lepszą sylwetkę, wyrzeźbić większe mięśnie, polepszyć kondycję poprzez dużą ilość ćwiczeń, poleca się stosowanie izolatu białka serwatkowego.

 

Zaletą izolatów białkowych jest niezwykle duże stężenie białka na

100 gramów produktu. W dodatku nie umieszcza się w nich innych, często szkodliwych składników takich jak na przykład laktoza (której wiele osób nie toleruje, choć często wcale o tym nie wiedzą i nie rozumieją, dlaczego źle się czują na przykład po wypiciu mleka). Izolaty białkowe posiadają wiele cennych aminokwasów, pełnowartościowych protein, a zawartość białka

w nich sięga zazwyczaj od 85% wzwyż. Izolaty białkowe są najlepszymi odżywkami do stosowania po treningu, a także ogólnie, w ciągu dnia.

By jednak rzeczywiście móc cieszyć się z ich pozytywnego działania i wpływu na organizm, trzeba wiedzieć, co wybierać. Jak we wszystkim, jeden producent drugiemu nierówny, a zatem jeden produkt może być znakomity w działaniu, podczas gdy inny będzie tylko przeciętny. Na szczęście – dzięki naszemu rankingowi – możecie się przekonać, co kupować!

 

2. Ranking izolatów białkowych – 2018 rok

Miejsce 1. Dymatize ISO 100

Miejsce 2. BioTech USA Iso Whey Zero

Miejsce 3. Trec Isolate 100

Miejsce 4. BSN SYNTHA-6 ISOLATE

Miejsce 5. JYM Supplements Science PRO JYM


Na rynku można spotkać mnóstwo izolatów białkowych! Kto niezbyt się na nich zna, dopiero zaczyna się interesować podobnymi odżywkami albo też miał z nimi niewielką styczność – może naprawdę mieć problem z wybraniem tego, co najlepsze. Zamieszczamy zatem ranking najlepszych izolatów białkowych, jakie w tym momencie można nabyć:

 

Miejsce 1. Dymatize ISO 100

Tu kupisz ten produkt DYMATIZE Iso 100 Protein - 2,2kg -13% (4.9) DYMATIZE Iso 100 Protein - 2,2kg 259,99 zł 299,99 zł Sprawdź Teraz!

Laureatem naszego zestawienia jest odżywka marki Dymatize, czyli preparat ISO 100. Oprócz klasycznego izolatu serwatki produkt został dodatkowo wzbogacony o wysoką zawartość niezwykle cennego hydrolizatu. Dzięki temu preparat odznacza się bezproblemową przyswajalnością, co pozwoli zadowolić nawet najbardziej wymagających pasjonatów sportów siłowych.

 

Odżywka ISO 100 to jednak nie tylko proteiny. W formule preparatu Dymatize znajdziemy też dużą zawartość niezwykle istotnych aminokwasów BCAA, które jak powszechnie wiadomo, stanowią podstawę prawidłowej regeneracji układu mięśniowego po intensywnych sesjach treningowych. To także świetny sposób na zabezpieczenie naszej sylwetki przed spadkami masy mięśniowej, co tłumaczy wysoce antykataboliczny charakter produktu. Niewielka ilość węglowodanów pozwala zastosować suplement w okresie redukcji tkanki tłuszczowej i w trakcie odchudzania. Na koniec warto też wspomnieć o bardzo dobrej jakości suplementu, czego dowodem jest nienaganna rozpuszczalność i rewelacyjny smak

 

Miejsce 2. BioTech USA Iso Whey Zero

Tu kupisz ten produkt BioTech Iso Whey Zero - 2270g -15% (4.8) BioTech Iso Whey Zero - 2270g 219,00 zł 258,00 zł Sprawdź Teraz!

Srebrny medal naszego rankingu został przeznaczony dla klasycznego już produktu marki BioTech USA. Odżywka Iso Whey Zero od dłuższego czasu stanowi jeden z najpopularniejszych izolatów białkowych, a to wszystko dzięki cenie właściwie dostosowanej do jakości i formuły suplementu.

 

Główną zaletą Iso Whey Zero firmy BioTech USA jest zastosowanie izolatu białka serwatki, który został uzyskany na drodze zaawansowanego procesu technologicznego – CFM – mikrofiltracji przepływu krzyżowego. Dzięki temu producenci uzyskali produkt pozbawiony jakiejkolwiek zawartości tłuszczu i węglowodanów. Każda porcja Iso Whey Zero to czysta dawka protein najwyższej jakości, co pozwala na realne budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Suplement stanowi też rewelacyjny sposób na uzupełnienie diety w aminokwasy najważniejsze dla ludzkiego organizmu, czego niezbitym dowodem jest wysoka zawartość BCAA, EAA oraz L-glutaminy – związków będących podstawą procesów regeneracji dla każdego ćwiczącego.

 

Miejsce 3. Trec Isolate 100

Tu kupisz ten produkt Trec Isolate 100 - 1800g -16% (4.68) Trec Isolate 100 - 1800g 208,05 zł 249,00 zł Sprawdź Teraz!

Ostatnie miejsce na podium przeznaczyliśmy dla odżywki marki Trec. Isolate 100. Z pewnością zadowoli ona każdego ćwiczącego, który za niewielkie pieniądze chce dostać suplement o światowej jakości. Zaawansowana technologia produkcji, bardzo dobry surowiec i rewelacyjny smak – to tylko niektóre zalety białka firmy Trec.

 

Izolat białka serwatki wykorzystany w suplemencie Isolate 100 również został wyprodukowany dzięki mikrofiltracji przepływu krzyżowego, co dość dosadnie potwierdza dbałość producentów o swoich klientów. Na uwagę zasługuje również fakt, że białko wykorzystane w Isolate 100 odznacza się wysoką wartością biologiczną (BV = 159), która jest kolejnym potwierdzeniem wysokiej jakości odżywki. Izolat marki Trec to także szybka przyswajalność, intensywne działanie proanaboliczne, przyśpieszona regeneracja, a przede wszystkim prawdziwa przyjemność stosowania z uwagi na bardzo dobry smak. Obecność najważniejszych aminokwasów, takich jak BCAA i glutamina, stanowi niezbity dowód na to, że suplement działa niezwykle kompleksowo, a jego stosowanie jest polecane zarówno w trakcie budowania masy, jak i redukcji tkanki tłuszczowej.

 

Miejsce 4. BSN SYNTHA-6 ISOLATE

  Tu kupisz ten produkt BSN Syntha-6 Isolate - 1824g (0) BSN Syntha-6 Isolate - 1824g 199,00 zł Sprawdź Teraz!

Syntha-6 to jeden z podstawowych produktów w katalogu amerykańskiej firmy BSN. Wersja Isolate, jak wskazuje sama nazwa, stanowi matriks różnych form izolatu białkowego. W składzie preparatu Syntha-6 odnajdziemy proteiny pochodzące przede wszystkim z mleka i popularnej serwatki, będące najpopularniejszymi źródłami białka w suplementach diety dla osób ćwiczących. Niewielki dodatek białka kazeinowego umożliwia wykorzystanie preparatu nie tylko w porze okołotreningowej, ale i wieczorem jako dodatek do kolacji. Wydłużony i spowolniony proces trawienia preparatu Syntha-6 pozwala na stopniowe uwalnianie białek, co jednocześnie przekłada się na długotrwałe zabezpieczenie mięśni przed katabolizmem. Nie sposób też nie wspomnieć o bogatej puli egzogennych aminokwasów EAA, które w przypadku preparatu firmy BSN występują w dawce aż 11 g. Znikoma ilość cukrów i tłuszczy pozwala cieszyć się czystym białkiem o naprawdę rewelacyjnym smaku.

 

Miejsce 5. JYM Supplements Science PRO JYM

 


Nasze zestawienie zostaje zamknięte przez odżywkę firmy JYM. Preparat PRO JYM, choć nie jest czystym izolatem białkowym, to z pewnością jest suplementem zasługującym na miejsce w tym rankingu. Producenci postanowi wykorzystać kilka form proteinowych, które pozwalają na uniwersalne wykorzystanie suplementu. W dawce 24 g białka, jakie przypadają na porcję suplementu PRO JYM, odnajdziemy 9 g czystego izolatu pochodzącego z białka mleka oraz serwatki. To jednak nie wszystko. Pozostałe 15 g zostało rozdzielone na wolnowchłanialną kazeinę micelarną

i pochodzącą z białka jaj albuminę. Dzięki temu otrzymujemy suplement

o zróżnicowanym czasie wchłanialności, co pozwala na stałe oddziaływanie na proanaboliczne procesy, jakie odbywają się w naszych mięśniach.

 

3. Czy izolaty białkowe naprawdę działają?
Zapewne wielu czytelników zastanawia się teraz, czy rzeczywiście warto kupić izolat białkowy. Nie jesteście do końca przekonani, mimo że wiecie już, co ewentualnie wybrać? Część osób myśli, że uzyska doskonałe wyniki, stosując jedynie odpowiednią dietę oraz ciężko trenując – i że to wystarczy! Oczywiście nie można powiedzieć, że izolaty białkowe są do tego każdemu niezbędne, ale z pewnością wspomagają proces przyrostu mięśni, wzmacniają je i pomagają im się szybko regenerować, mając właściwości antykataboliczne – a przecież to głównie od tego zależy szybkie uzyskanie rezultatów!

 

Dlatego zakup izolatów białkowych wszystkim polecamy – a może je stosować w zasadzie każdy, kto tego potrzebuje, zwłaszcza sportowcy

i osoby regularnie odbywające treningi.

 

Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się produktów.