Wszystkie osoby trenujące potrzebują odpowiedniej porcji aminokwasów BCAA. Jest to kwestia, o której stosunkowo często się zapomina, a sportowcy powinni pamiętać, że organizm potrzebuje także substancji  pojawiających się w nim w stosunkowo niewielkich ilościach, jak aminokwasy BCAA. W suplemencie BCAA Xtra aminokwasy BCAA są dominującym składnikiem.

 

SPIS TREŚCI:
1. BCAA Xtra i anabolizm
2. BCAA Xtra kontra katabolizm
3. BCAA Xtra – typowe dawkowanie

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. BCAA Xtra i anabolizm
Aminokwasy z grupy BCAA to aminokwasy bardzo nietypowe, organizm nie potrafi ich samodzielnie syntezować. Aminokwasy BCAA są związane z procesami budowy mięśni, co jest bardzo istotne dla sportowców.

Anabolizm to zjawisko, które każdej osobie trenującej kojarzy się bardzo dobrze. Jeśli mielibyśmy wskazać jedno zjawisko, na którym zawsze zależy wszystkim osobom trenującym, jest to właśnie budowanie mięśni. W pierwszej kolejności zadaniem BCAA Xtra jest zapewnianie organizmowi odpowiedniej ilości aminokwasów BCAA.

 

Proces budowy mięśni to w przeważającej większości mechanizm polegający na składaniu w jedną całość serii aminokwasów, które razem tworzą białko. Następnie to białko jest umieszczane w odpowiednim miejscu, co skutkuje powstaniem włókna mięśniowego, a to z kolei jest częścią mięśni. Proces ten można przyspieszać na wiele sposobów. Najprostszym z nich jest zapewnienie dużej ilości białek podobnych do białka mięśni, dzięki czemu organizm nie musi zbyt długo pracować, by uzyskać białko o idealnej formie. Znacznie przyspiesza to proces układania nowych białek w odpowiednim miejscu.


Zawarte w suplemencie BCAA Xtra aminokwasy są wykorzystywane jako białka mięśni. Organizm pracuje znacznie lepiej w sytuacji, gdy aminokwasów jest więcej. Proces składania nowych białek zachodzi znacznie szybciej.


2. BCAA Xtra kontra katabolizm
Katabolizm jest zjawiskiem odwrotnym do anabolizmu. Zachodzi w wyniku problemów organizmu ze znalezieniem odpowiedniej ilości zasobów, niezbędnej do prawidłowej pracy mięśni. Zazwyczaj związane jest to z koniecznością regeneracji mięśni po treningu. W czasie treningu, zwłaszcza tego bardziej intensywnego, dochodzi do drobnych urazów mięśni.

Te urazy muszą zostać naprawione, by mięsień mógł szybko powrócić do normalnej pracy. Problem zachodzi wówczas, gdy mięsień nie posiada odpowiedniej ilości substancji zapasowych. Jest to zazwyczaj efekt nieprawidłowej diety i niedostatecznej podaży składników odżywczych. Przy dobrym odżywianiu procesy regeneracji powinny zachodzić bez problemów.

 

Jeśli mięśnie nie znajdą ich bezpośrednio w krwiobiegu, zaczynają ich szukać w tkance mięśniowej, więc organizm przystępuje do redukcji części tkanki mięśniowej, by pozyskać odpowiednie materiały do przeprowadzenia procesów naprawczych. Szkodliwość tego typu zjawisk jest oczywista. Te problemy dotykają głównie osób bardzo dobrze wytrenowanych. Osoba rozpoczynająca dopiero trening może ich nawet nie zauważyć, ale u osoby dobrze wytrenowanej takie działania będą skutkowały bezpośrednim spadkiem masy mięśniowej. Fabryka Siły Sklep

 

Stosowanie suplementu BCAA Xtra jest w stanie zwalczyć to zjawisko. Do mięśni dostarczane są aminokwasy BCAA. Trafiają one do krwiobiegu zaraz po treningu, dzięki czemu mięsień znajduje potrzebne mu materiały do regeneracji.

 

3. BCAA Xtra – typowe dawkowanie
Suplement diety należy przyjmować poprzez rozmieszanie suplementu dostarczanego w formie proszku z wodą. Typowa porcja BCAA Xtra to 10 g suplementu rozmieszane w 200 ml chłodnej wody.

 

Dziennie należy przyjmować jedną lub dwie dawki suplementu. Jeśli w danym dniu nie zaplanowało się treningu, należy przyjąć tylko jedną dawkę na czczo. Jeśli w danym dniu przeprowadzamy trening, pierwsza dawka powinna być przyjęta przed nim, a druga zaraz po nim.

 

Suplement diety BCAA Xtra nie ma żadnych konkretnych przeciwwskazań. Należy jedynie unikać korzystania z tego i z innych podobnych suplementów diety, jeśli jest się matką karmiącą lub kobietą w ciąży.

 

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy