Aminokwasy BCAA to jedna z podstawowych odżywek dla każdego ćwiczącego i to bez względu na jego staż treningowy, aktualny cel czy kalorykę stosowanej diety. Kompleks leucyny, izoleucyny oraz waliny, ze względu na swój egzogenny charakter, musi być dostarczany do ludzkiego organizmu wraz z pożywieniem lub za pomocą suplementów. W przypadku tych drugich polecamy zapoznać się z preparatem BCAA, którego producentem jest firma Activlab.

 

SPIS TREŚCI:
1. BCAA Activlab – skład
2. BCAA Activlab – działanie
3. BCAA Activlab – dawkowanie
4. BCAA Activlab – opinie
5. BCAA Activlab – cena

 

 

1. BCAA Activlab – skład
Formuła suplementu BCAA firmy Activlab została przygotowana z myślą o wszystkich tych, którzy szukają wygodnego sposobu na uzupełnienie swojej codziennej diety o popularny konglomerat egzogennych aminokwasów. Oczywiście mowa tu o kompleksie leucyny, izoleucyny oraz waliny, które częściej spotykane są pod skrótową nazwą BCAA. Rozgałęzione związki aminokwasowe stanowią jedną z najbardziej pożądanych substancji dla organizmu człowieka. Jest to spowodowane jego niezdolnością do samodzielnej produkcji tych substancji. Z uwagi na dość uniwersalne działanie BCAA firmy Activlab może być przeznaczone dla naprawdę szerokiej grupy odbiorców.

  Tu kupisz ten produkt Activlab BCAA Xtra - 500g (4.33) Activlab BCAA Xtra - 500g 69 zł Sprawdź Teraz!

Choć aminokwasy BCAA występują naturalnie w pożywieniu, m. in. w cząsteczkach białkowych, proces przyswajania ich z codzienną dietą jest niestety ograniczony. Właśnie dlatego marka Activlab postanowiła ułatwić zadanie wszystkim ćwiczącym i umożliwiła dostarczenie BCAA w łatwo wchłanialnej postaci. W swoim produkcie firma Activlab wykorzystała trójkę najważniejszych aminokwasów w najbardziej klasycznej propocji – 2:1:1. Niektóre warianty preparatu BCAA zostały dodatkowo wzbogacone o inne składniki, np. glutaminę, która ma za zadanie intensyfikować działanie całego suplementu, a co za tym idzie, zwiększać korzyści dla wszystkich osób stosujących ten produkt.

 

2. BCAA Activlab – działanie
BCAA Activlab to suplement ukierunkowany przede wszystkim na maksymalizację efektów, jakie niesie za sobą prawidłowo zbilansowana dieta oraz dostosowany do możliwości ćwiczącego plan treningowy. Dlatego też BCAA Activlab należy stosować w połączeniu z przestrzeganiem zasad zdrowego odżywiania oraz wykonywaniem systematycznej aktywności fizycznej. Pamiętajmy, że suplementy diety stanowią jedynie dodatek do obu tych czynników i to właśnie one decydują o ogóle efektów, jakie zdołamy uzyskać.

 

BCAA Activlab w głównej mierze jest przeznaczone do redukcji szkodliwego dla mięśni katabolizmu. Terminem tym określam się ogół reakcji prowadzących do zużycia energii, co z kolei skutkuje rozkładem struktur złożonych. W jaki sposób działają aminokwasy? Nasilają syntezę białek, przyczyniają się do wzmożenia pracy metabolizmu, ułatwiają produkcję nowych włókien mięśniowych. Wszystko to określa się mianem anabolizmu, który stanowi totalne przeciwieństwo reakcji katabolicznych. Z kolei procesy anaboliczne, jak nie trudno się domyślić, pozwalają na znacznie szybsze uzyskanie efektów i utrzymanie ich przez długi czas.

 

BCAA, dzięki właściwościom nasilającym syntezę nowych włókien mięśniowych, ma nierozerwalny wpływ na proces rozbudowy masy mięśniowej. Włókna będące podstawową jednostkę strukturalną naszych mięśni jednocześnie decydują o ich gęstości i wielkości. Dlatego suplement firmy Activlab można z czystym sumieniem wykorzystać w sytuacjach, gdy przebywamy na wysokokalorycznej diecie, a nasz plan treningowy został ukierunkowany na pobudzenie mięśni do hipertrofii. Z drugiej strony, nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowanie BCAA Activlab podczas odchudzania i redukcji nadprogramowej ilości tkanki tłuszczowej. Duży deficyt kalorii w połączeniu z intensywnymi treningami, które niejednokrotnie stanowią mieszankę wysiłku siłowego i aerobowego, w znaczący sposób zwiększają ryzyko utraty dotychczas wypracowanej masy mięśniowej. Wobec tego BCAA jest idealnym zabezpieczeniem dla naszych mięśni, które mogą w dość łatwy sposób ulec zniszczeniu. Co więcej, aminokwasy typu BCAA stymulują tempo przemiany materii w związku z czym preparat firmy Activlab poprawia przyswajalność wartości odżywczych dostarczanych wraz z codzienną dietą.

 

Jak zostało wcześniej wspomniane, niektóre preparaty BCAA firmy Activlab dodatkowo zostały wzbogacone o niezwykle cenny aminokwas, jakim jest glutamina. Związek ten występuje w składzie mieszanek różnych substancji, których ogólnym założeniem jest nasilenie anabolizmu mięśniowego. Trudno jednoznacznie określić działanie glutaminy, ponieważ spektrum jej oddziaływania w ludzkim ustroju jest niezwykle szerokie – stymuluję przemianę materii, wzmaga pracę metabolizmu czy pobudza nasze jelita do intensywniejszej pracy. Właśnie dlatego suplementacja tym aminokwasem jest szczególnie rekomendowana osobom z nadmierną masą ciała i niepotrzebną tkanką tłuszczową.

 

3. BCAA Activlab – dawkowanie
Dawkowanie BCAA marki Activlab jest uzależnione od formy, w jakiej występuje preparat. W przypadku proszku producenci zalecają, by porcję 10 g zastosować dwukrotnie w ciągu dnia treningowego, zarówno przed jak i po zakończonym wysiłku fizycznym. Z kolei w dni wolne od ćwiczeń wystarczy jedna porcja zażyta przed śniadaniem. Odżywkę należy rozpuścić w 250 ml zimnej wody i wypić zaraz po przyrządzeniu.

 

BCAA Activlab występuje też w formie łatwych do połknięcia tabletek. W tym przypadku 1 tabletka równa się jednej porcji, a ich ilość w ciągu dnia nie powinna przekraczać 6. Ta postać aminokwasów BCAA powinna być stosowana rano do śniadania, w porze okołotreningowej, pomiędzy posiłkami, a także przed snem. Liczba tabletek, które należy spożyć w ciągu dnia jest zależna od intensywności naszej aktywności fizycznej, a także aktualnej kaloryki diety.

 

4. BCAA Activlab – opinie
Aminokwasy typu BCAA od dłuższego czasu są polecane osobom ćwiczącym jako jeden z najskuteczniejszych suplementów do ograniczenia efektów szkodliwej działalności reakcji katabolicznych. Z uwagi na egzogenny charakter tych związków ich dodatkowa suplementacja jest niezwykle ważna dla zwolenników treningu siłowego, ale nie tylko. Preparat firmy Activlab można z powodzeniem wykorzystać w przypadku innych dyscyplin, które wymagają całkiem innego rodzaju wysiłku fizycznego. Biegacze, kolarze, zawodnicy sztuk walki, wioślarze czy pasjonaci wspinaczki górskiej – to tylko kilka przykładów, gdzie BCAA znajduje swoje zastosowanie. Grono zadowolonych użytkowników stale się powiększa, a wszystko za sprawą realnych i szybko zauważalnych efektów, jakie wynikają z suplementacji tym preparatem.

  Tu kupisz ten produkt Activlab BCAA 1000 XXL - 240tabl. (4.19) Activlab BCAA 1000 XXL - 240tabl. 56,29 zł Sprawdź Teraz!

5. BCAA Activlab – cena
Cena BCAA firmy Activlab jest uzależniona od dwóch podstawowych kryteriów: gramatury i formy suplementu. W przypadku tabletek wyróżnia się dwa warianty. Pierwszym z nich są opakowania o pojemności 120 tabletek, których koszt wynosi 32 zł. Cena większych, zawierających aż 240 tabletek, oscyluje zazwyczaj w granicy 60 zł.

 

W przypadku sypkiej postaci BCAA, firma Activlab również oferuje dwie formy swojego preparatu. Mniejsze pojemności zawierają 500 g suplementu, a ich cena to 45 zł. Z kolei opakowania o gramaturze 800 g kosztują 66 zł.

Osoby, które chcą przetestować suplement przed zakupem większej ilości, mogą zakupić pojedyncze puszki, w których BCAA zostało przygotowane w formie gazowanego napoju o smaku pomarańczowym. Koszt puszki to jedyne 2,10 zł. BCAA Activlab można z łatwością zakupić w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców oraz w naszym sklepie internetowym.