Chińskie zioła wykorzystywane są nie tylko do podkręcenia smaku potraw. Posiadają szereg właściwości poprawiających ogólny stan zdrowia i wspomagających gojenie się ran. Codonopsis w swoim składzie zawiera m.in. inulinę, minerały oraz szerokie spektrum aminokwasów: glutaminę, izoleucynę, alininę oraz kwas asparaginowy, który  w naturalny sposób podnosi poziom testosteronu.

 

SPIS TREŚCI:
1. Co to jest Codonopsis?
2. Kto powinien stosować?
3. Codonopsis – działanie
4. Jak dawkować Codonopsis?

 

 

1. Co to jest Codonopsis?

Codonopsis pilosula (dang shen) to często stosowane chińskie zioło, pochodzące z Chin i Korei, a z powodu swoich właściwości porównywane

z żeń-szeniem. Jednak ze względu na to, że jest częściej spotykane, łatwiej się je uprawia i jest tańsze w eksploatacji, nazywa się je także „żeń-szeniem biednych”. Codonopsis ze względu na swoje właściwości jest najczęściej uprawiany w krajach, w których wykorzystywany jest w medycynie tradycyjnej.

 

2. Kto powinien stosować?

Codonopsis stosuje się w niedokrwistości, przy braku apetytu, również

w anoreksji, w okresach rekonwalescencji i po chorobach jako preparat wspomagający proces zdrowienia i pobudzający organizm do odnowy. Posiada zdolność zmniejszania skutków ubocznych środków farmakologicznych, których używa się przy chemioterapii. 

  Fabryka Siły Sklep

3. Codonopsis – działanie

Wśród licznych zalet wylicza się następujące efekty stosowania dang shen:

– podniesienie ilości krwinek czerwonych i białych;

– obniżenie ciśnienia krwi;

– zmniejszenie skutków ubocznych spowodowanych stosowaniem chemioterapii;

– ogólne pobudzenie organizmu;

– podniesienie poziomu cukru we krwi;

– wzrost sił, redukcja zmęczenia;

– stymulacja układu nerwowego;

– zwiększenie krzepliwość krwi.


4. Jak dawkować Codonopsis?
Skuteczność tego zioła nie zostały udowodnione naukowo. Przyjmuje się, że podstawowe dawkowanie Codonopsis w formie wywaru wynosi 6–15 g. W niektórych schorzeniach dawki mogą dochodzić nawet do 30 g na dzień.