Sporo preparatów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego zawiera poroże jelenia. Czy mamy do czynienia z tanim chwytem marketingowym, czy może jednak po raz kolejny to dowód na cudowne właściwości natury?


SPIS TREŚCI:

1. Czym jest Velvet antler?

2. Czy to naprawdę może pomóc?

3. Jak stosować?1. Czym jest Velvet antler?

Velvet antler to najczęściej sproszkowane poroże pochodzące od jelenia lub łosia, które podawane jest doustnie. Początków stosowania tego preparatu należy doszukiwać się w tradycyjnej medycynie chińskiej, gdzie wykorzystywano jego regeneracyjne właściwości. Co więcej medycyna ludowa uznaje poroże jako naturalny środek do stymulacji libido.


2. Czy to naprawdę może pomóc?

Poroże jelenia jest wykorzystywane przede wszystkim jako komponent preparatów odbudowujących uszkodzoną skórę, rogówkę oka oraz błonę śluzową jamy ustnej. Komórki chodzące w skład tego preparatu stymulują procesy naprawcze, dzięki którym istnieje szansa na reorganizację struktur posiadających defekty.


Warto również nadmienić, że powyższe komórki są na chwilę obecną najszybciej rosnącą tkanką w świecie zwierząt. W początkowej fazie wzrostu tempo regeneracji może wynosić nawet dwa centymetry na dobę. Fabryka Siły Sklep


3. Jak stosować?

Na razie brak badań, które określałyby optymalną dawkę tego preparatu. Przyjmuje się jednak, że dozowanie powinno wyglądać w poniższy sposób:

– 500 mg / dobę – to najczęściej stosowana dawka podczas suplementacji tym preparatem,

– 1000–2000 mg / dobę – najpopularniejsza porcja w obrębie zaleceń medycyny chińskiej.