Własna siłownia nie musi od razu stanowić pomysłu na biznes. Tanią i małą siłownię można zbudować w garażu lub piwnicy. W tym artykule przedstawiono korzyści wynikające z takiego rozwiązania. Domowa siłownia to sposób na rozbudowę sylwetki i oszczędność czasu, a niewielkie koszty jej stworzenia zwrócą się bardzo szybko.

 

SPIS TREŚCI:
1. Dlaczego własna siłownia jest świetnym rozwiązaniem?
2. Własna domowa siłownia – co powinno się w niej znaleźć?
3. Koszt utworzenia siłowni w domu

 

 

1. Dlaczego własna siłownia jest świetnym rozwiązaniem?

Przede wszystkim oszczędzamy czas, który tracimy na dotarcie do punktu docelowego, a więc klubu fitness, i powrót do domu. Często w godzinach szczytu w miejskiej siłowni trzeba zmagać się z kolejkami ćwiczących, brakującym sprzętem i głowić się nad szybką możliwością zastąpienia jednego ćwiczenia innym, gdyż na wykonanie pierwotnego planu musiałoby się czekać w długiej kolejce. Powyższe sytuacje mogą skutecznie obniżyć naszą motywację, a to przełoży się na o wiele gorsze wykonanie treningu.

 

A pomysły na domową siłownię i wykonanie sprzętów „własnej roboty” możecie obejrzeć, klikając w poniższe linki.

1. Domowa siłownia I
2. Domowa siłownia II
3. Domowa siłownia III 


Koszt stworzenia własnej siłowni zwraca się bardzo szybko. Średnia cena karnetów na siłownię wynosi od 100 do 120 zł. Pieniądze trafiają do prywatnej kieszeni, a osoby ćwiczące zyskują jedynie okresowy dostęp do sprzętu. Warto też pamiętać, że korzystamy ze sprzętu z innymi osobami, które niekoniecznie muszą dbać o swoją higienę i stan sprzętu po jego użyciu. O wiele lepiej sprawdzi się inwestycja w swoje „zabawki”, które będzie można ulokować w domu.

 

Domowa siłownia to świetna inwestycja. Można na niej ćwiczyć samemu bądź ze znajomymi. Świetnie sprawdzi się to w przypadku osób, które pomimo ogromnych chęci mają ograniczone możliwości czasowe.

 

2. Własna domowa siłownia – co powinno się w niej znaleźć?

Domowa siłownia często – i już w tym miejscu warto podkreślić, że błędnie – stawiana jest poniżej kompleksowych siłowni w klubach fitness. Stwierdzenie to ma wielu zwolenników i przeciwników.

 

Jeśli dla kogoś ważne jest ćwiczenie w spokojnej atmosferze, idealnym rozwiązaniem jest skonstruowanie własnej siłowni z pełnym wyposażeniem. Unikniemy stresu, który może wynikać z obecności innych użytkowników, bądź obaw przed złośliwymi komentarzami na temat własnej sylwetki. Fabryka Siły Sklep

 

Sprzęt podstawowy niezbędny do garażowej siłowni jest wart od 500 do 700 zł! Jeśli dobrze poszukamy, nie licząc kosztu transportu, jesteśmy w stanie zejść nawet poniżej 500 zł! Wszystko zależy od naszego zaangażowania oraz czasu poświęconego na dopieszczenie projektu. Potrzeba jest matką wynalazków.

 

3. Koszt utworzenia siłowni w domu

Poniżej przedstawiono wykaz niezbędnego sprzętu oraz ich ceny. Patrząc przez pryzmat kosztu karnetu, który jest wart ok. 120 zł, w ciągu 3 miesięcy można stworzyć podstawową siłownię. Później można się zająć jej kompletowaniem.

 

Ranga

Rodzaj sprzętu

Przewidywana cena

Sprzęt niezbędny

Gryf prosty 150 cm

70 zł

Sprzęt niezbędny

100 kg obciążenia

700 zł

Sprzęt niezbędny

2 × hantel 15 kg, z możliwością zmiany ciężaru

100 zł

Sprzęt niezbędny

Ławeczka z regulacją skosu ze stojakami

300 zł

Sprzęt niezbędny

Drążek do podciągania (montowany do ściany)

100 zł

Sprzęt dodatkowy

Wyciąg do ćwiczenia mięśni pleców

350 zł

Sprzęt dodatkowy

Stojak na sztangę do wykonywania przysiadów

300 zł

Sprzęt dodatkowy

Modlitewnik

150 zł

Sprzęt dodatkowy

Ławeczka do brzuszków

150 zł

Sprzęt dodatkowy

Rower stacjonarny

150 zł

Sprzęt dodatkowy

Lustro

80 zł

Sprzęt dodatkowy

Gryf łamany 120 cm

60 zł

Sprzęt dodatkowy

Stojak na ciężary

100 zł

SUMA:

2610 zł

 

Koszt sprzętu podstawowego wynosi 1270 zł. Taką kwotę będziemy
w stanie odłożyć w ciągu kilku miesięcy sumiennej pracy! Odpadają wszelkie dodatkowe opłaty, jak choćby koszty dojazdu czy koszt alternatywny, czyli strata czasu na podróż lub czekanie w kolejkach do ławki płaskiej itd.