Trener personalny to zawód, który w Polsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wiele osób dopiero zaczynających treningi jak najszybciej chce zdobyć uprawnienia instruktorskie. Małe doświadczenie i jeden kurs czy jedno szkolenie to zbyt mało. Nie jest to pocieszające, ale takie osoby rzeczywiście mogą zostać trenerami. Na całe szczęście są też osoby, którym zdecydowanie warto zaufać i dla których ta praca jest życiową pasją.

 

SPIS TREŚCI:
1. Doświadczenie to podstawa

2. Korygowanie techniki wykonywania ćwiczeń

3. Monitorowanie postępów

4. Doradztwo w kwestiach diety

5. Motywacja do działania potrzebna od zaraz

 

 

1. Doświadczenie to podstawa

Godny zaufania trener personalny to osoba, która budzi podziw wysportowaną sylwetką. Na pierwszy rzut oka biją od niego profesjonalizm, pasja oraz pozytywna energia, którą zaraża wszystkich wokół. Jeden kurs czy jednodniowe szkolenie nie załatwią więc sprawy. Być może niekiedy cena usług trenera jest wysoka, aczkolwiek zwróci się to wraz z efektami. Taka praca to duży obowiązek i ogromne wyróżnienie.

 

Warto skorzystać więc z usług fachowca bez względu na poziom zaawansowania w sportach sylwetkowych. Nawet najlepsi kulturyści, którzy mają przeogromną wiedzę na temat rozwoju ciała, posiadają własnych trenerów.

 

2. Korygowanie techniki wykonywania ćwiczeń

Jeśli jesteś osobą początkującą, możesz mieć problemy z dostosowaniem treningu do swojego celu i możliwości. Tutaj z pomocą przychodzi trener personalny, który przeanalizuje aktualne możliwości za pomocą sprawdzianów wstępnych i wybierze najlepsze rozwiązanie.

 

Ważne jest także to, że poświęci osobie, która zdecyduje się na współpracę, swój czas. Pomoże wykonywać wszystkie ćwiczenia prawidłowo oraz nie dopuści do tego, by ambicja wzięła górę. Nie zawsze więcej kilogramów na sztandze jest wyznacznikiem efektywniejszego treningu. Fabryka Siły Sklep

 

3. Monitorowanie postępów

Poza mentorem w kwestiach ćwiczeń to także osoba, która pochwali za ogrom pracy, jaką wkłada się w treningi oraz nie zawaha się zganić, jeśli podopieczny jedynie obija się na siłowni i nie przykłada uwagi do wcielania

w życie fit-wskazówek.

 

Tylko z takim podejściem trener personalny może skutecznie pomóc w walce o upragnioną sylwetkę. Ktoś, kto ogranicza się do klepania po plecach, z pewnością nie jest osobą, przy której należycie rozwinie się swoje skrzydła!

 

4. Doradztwo w kwestiach diety

To pierwsza osoba, która rano będzie wymagać zjedzenia pożywnego śniadania oraz ostatnia osoba w ciągu dnia, od której wyjdzie polecenie spożycia wartościowej kolacji! Odpowiednie przeszkolenie jest więc wymagane. Lepsze niż kurs z zakresu diety będą studia dietetyczne.

 

Nie ma co się oszukiwać, trener personalny powinien być kimś, kto kwestie dietetyczne ma w małym palcu. Tylko kompleksowe podejście do klienta świadczy o prawdziwym profesjonalizmie. Praca trenera nie jest wbrew pozorom łatwa, a cena, jaką się płaci za utrzymanie świetnej sylwetki, jest naprawdę duża. To niekiedy lata poświęceń.

 

Nic nie zmieni jednak faktu, iż zdrowa dieta w tym sporcie to podstawa. Bez niej próżno oczekiwać efektów.

 

5. Motywacja do działania potrzebna od zaraz

Trener personalny powinien motywować do działania już samą swoją obecnością. Jego wygląd, wiedza oraz doświadczenie to trzy wytyczne, które dają pewność słusznego wyboru!

 

Odpowiednie podejście do osoby, z którą współpracuje trener personalny, rzutuje również na relacje, jakie wytwarzają się pomiędzy nimi. Coach to nie jest ktoś, kto stoi nad ćwiczącym i nakazuje wykonać kolejne powtórzenie, choć niektórzy klienci potrzebują tak mocnych i bezpośrednich bodźców. Trener personalny to także osoba, która wspomoże słowem, wesprze zarówno podczas treningu, jak i poza salą treningową. Jest to ktoś, z kim bezproblemowo nawiązać można dobry kontakt. Ktoś, z kim współpraca będzie przyjemnością, nie zaś jedynie przykrym obowiązkiem.