Wybór trenera wcale nie jest prosty. Powierzenie swojej formy niekompetentnej osobie, która ukończyła jeden kurs lub jedno szkolenie, z biegiem czasu przyniesie więcej szkód niż pożytku. Niestety coraz łatwiej zostać trenerem personalnym, co obniża wartość tego zawodu. W poniższym artykule przedstawiono wytyczne, którymi należy kierować się podczas wyboru trenera personalnego! W końcu dobry trener personalny to nie tylko wysoka cena, ale również pewne efekty.

 

SPIS TREŚCI:
1. Trener personalny – prolog

2. Czym się kierować podczas wyboru?

3. Dobry trener personalny – gdzie go szukać?

 

 

1. Trener personalny – prolog

Kwestia wyboru trenera personalnego jest bardzo istotna. To właśnie od tej osoby zależą wyniki, jakie osiągniemy. Profesjonalista w jak najkrótszym czasie będzie w stanie uzyskać z podopiecznym optymalny efekt. Nie wpłynie to negatywnie na zdrowie klienta, gdyż spadek bądź wzrost wagi powinien być na bieżąco monitorowany, co pozwoli uniknąć np. rozstępów.

 

Trener personalny to także osoba, która poprzez nawiązanie mocnej więzi

z klientem na płaszczyźnie zawodowej jest w stanie na tyle na niego wpłynąć, by nawet w chwilach rezygnacji na nowo zaszczepić motywację do działania i wiarę we własne umiejętności.

 

To również dietetyk, który poleci klientowi pełnowartościowe, smaczne i zdrowe posiłki.

 

2. Czym się kierować podczas wyboru?

Bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta. Profesjonalny trener personalny może mieć nawet 20 podopiecznych, z którymi spotyka się osobiście oraz na bieżąco monitoruje ich wyniki. Każda z tych osób może być zupełnie inna, mieć odmienne preferencje kulinarne, cele treningowe albo być w innej formie. Ktoś, kto zna się na swojej pracy, dotrze do wszystkich 20 osób!

 

Bardzo ważna jest pozytywna energia, którą emanuje trener personalny. Powinna to być osoba godna zaufania, potrafiąca zjednywać sobie ludzi, ale również konsekwentna w działaniu, która nie idzie na ustępstwa, kiedy o tych nie może być mowy. Fabryka Siły Sklep

 

Odmienną sprawą jest podejście do własnej profesji. Musi to być człowiek

z pasją, który zdrowy styl życia przekształcił w sposób na życie. Jest to ważne, zwłaszcza gdy trenerów personalnych jest coraz więcej –

niestety nie wszyscy z nich nadają się do tego zawodu! Trener personalny to w Polsce niezwykle popularna profesja.

 

Wskaźnikiem zaangażowania do pracy jest również wygląd osoby, z którą rozpocznie się współpracę. Powinna ona być nie tylko schludna, ale również powinna prezentować ponadprzeciętną sylwetkę. Widoczne zarysy mięśni, sześciopak pod koszulką, sprawność fizyczna, siła, wytrzymałość, gibkość – to cechy trenera, któremu bez obaw można poświęcić swoją sportową przyszłość.

 

Doświadczenie w tym zawodzie to podstawa. Mowa o doświadczeniu osobistym i zawodowym w pracy z pozostałymi klientami. Jeśli wyniki są wymierne, a sam zainteresowany posiada bogate portfolio obejmujące przemiany zadowolonych klientów, to warto zainwestować w taką współpracę.

 

Wiedza przekazywana klientowi oraz wykorzystywana sukcesywnie w praktyce to klucz do sukcesu oraz renomy. Wiedzę trenerzy personalni poszerzają na specjalistycznych kursach. Często nie liczy się liczba certyfikatów (certyfikat za niewielką sumę może zdobyć każdy, istnieją nawet kursy online), ale renoma placówki, która je wydaje!

 

Osiągnięcia sportowe to kolejny wyznacznik dobrego trenera. Jeśli trener personalny startował w zawodach, warto sprawdzić, jakie miejsca zajmował, czy ma na swoim koncie sukcesy sportowe oraz to, czy jest osobą znaną

w środowisku sportowców sylwetkowych.

 

Warto pokusić się o wyszukanie fanpage’a oraz strony internetowej takiej osoby. To właśnie tam znajdziemy najświeższe wiadomości, informacje dotyczące współpracy itd. Często na takich stronach znajdują się również opinie innych osób, które mogą pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

 

3. Dobry trener personalny – gdzie go szukać?

Osobę, która poprowadzi metamorfozę, można znaleźć na siłowni bądź w internecie. Obecnie bez problemu znajdziemy strony najlepszych trenerów i ich konta na portalach społecznościowych. Dzięki temu możemy dotrzeć do każdego trenera personalnego na świecie, a dobry i ceniony trener personalny to prawdziwy skarb!