Wybór trenera wcale nie jest prosty. Powierzenie swojej formy niekompetentnej osobie, która ukończyła jeden kurs lub jedno szkolenie, z biegiem czasu przyniesie więcej szkód niż pożytku. Niestety coraz łatwiej zostać trenerem personalnym, co obniża wartość tego zawodu. W poniższym artykule przedstawiono wytyczne, którymi należy kierować się, wybierając trenera personalnego! W końcu dobry trener personalny to nie tylko wysoka cena, ale również pewne efekty.

 

SPIS TREŚCI:
1. Trener personalny – prolog

2. Czym się kierować w jego wyborze?

3. Dobry trener personalny – gdzie go szukać?

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Trener personalny – prolog

Kwestia trenera personalnego jest bardzo istotna. To właśnie od tej osoby zależą wyniki, jakie się osiągnie. Profesjonalista w jak najkrótszym czasie będzie w stanie uzyskać z osobą podopieczną optymalny efekt. Nie straci się przy tym zdrowia, gdyż spadek bądź wzrost wagi powinien być na bieżąco monitorowany, co pozwoli uniknąć choćby rozstępów.

 

Trener personalny to także osoba, która poprzez nawiązanie mocnej więzi

z klientem na płaszczyźnie zawodowej jest w stanie na tyle na niego wpłynąć, by nawet w chwilach rezygnacji na nowo zaszczepić motywację do działania i wiarę we własne umiejętności.

 

To również dietetyk, który poleci klientowi pełnowartościowe, smaczne i zdrowe posiłki.

 

2. Czym się kierować w jego wyborze?

Bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta. Profesjonalny trener personalny może mieć nawet 20 podopiecznych, z którymi spotyka się „face to face” oraz na bieżąco monitoruje ich wyniki. Każda z tych osób może być zupełnie inna, mieć odmienne preferencje kulinarne, cele treningowe albo być w innej formie. Ktoś, kto zna się na swojej pracy, dotrze do wszystkich 20 osób!

 

Bardzo ważna jest pozytywna energia, którą emanuje trener personalny. Powinna to być osoba godna zaufania, potrafiąca zjednywać sobie ludzi, ale również konsekwentna w działaniu, która nie idzie na ustępstwa, kiedy o tych nie może być mowy. Fabryka Siły Sklep

 

Odmienną sprawą jest podejście do własnej profesji. Musi to być człowiek

z pasją, który zdrowy styl życia przekształcił w sposób na życie. Jest to ważne, zwłaszcza w dobie, gdy trenerów personalnych jest coraz więcej –

w czym coraz więcej z nich nie nadaje się do pełnienia tego zawodu! Trener personalny to w Polsce niezwykle popularny zawód.

 

Wskaźnikiem zaangażowania w pracę jest również wygląd osoby, z którą rozpocznie się współpracę. Powinna ona być nie tylko schludna, ale również powinna prezentować ponadprzeciętną sylwetkę. Widoczne zarysy mięśni, sześciopak pod koszulką, sprawność fizyczna, siła oraz wytrzymałość, gibkość – to cechy trenera, któremu bez obaw można poświęcić swoją sportową przyszłość.

 

Doświadczenie w tym zawodzie to podstawa. Mowa o doświadczeniu osobistym i zawodowym w pracy z pozostałymi klientami. Jeśli wyniki są wymierne, a sam zainteresowany posiada bogate portfolio przemian

z zadowolonymi klientami, to warto zainwestować w taką współpracę.

 

Merytoryczna wiedza przekazywana klientowi oraz wykorzystywana sukcesywnie w praktyce to klucz do sukcesów oraz renomy. Wiedzę trenerzy personalni poszerzają na specjalistycznych kursach. Często nie liczy się ich liczba (bowiem taki certyfikat za niewielką sumę może zdobyć każdy, nawet online), tylko renoma placówki, która je wydaje!

 

Osiągnięcia sportowe, to kolejny wyznacznik dobrego trenera. Jeśli trener personalny startował w zawodach, warto sprawdzić, jakie miejsca zajmował, czy ma na swoim koncie sukcesy sportowe, oraz to, czy jest osobą znaną

w środowisku sportowców sylwetkowych.

 

Warto pokusić się o wyszukanie fanpage’a takiej osoby oraz jej strony internetowej. To właśnie tam znajdziemy najświeższe wiadomości, informacje dotyczące współpracy itd. Często na takich stronach znajdzie się również opinie osób trzecich, które mogą pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

 

3. Dobry trener personalny – gdzie go szukać?

Osobę, która poprowadzi metamorfozę, można znaleźć na siłowni bądź skorzystać z zasobów internetu. Obecnie bez problemu znajdziemy strony WWW najlepszych trenerów i ich konta na portalach społecznościowych. Dzięki temu można dotrzeć do każdego trenera personalnego na świecie,

a dobry i ceniony trener personalny to prawdziwy skarb!