Dobry i wyróżniający się trener personalny w dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie co druga osoba ma uprawnienia trenerskie, jest kimś bezcennym. Wygórowana cena, więcej niż jedno szkolenie, pochlebne opinie – ile elementów określa profesjonalistę i jak nim zostać? Wbrew pozorom dobrze zdany kurs to nie wszystko.

 

SPIS TREŚCI:
1. Bazuj na doświadczeniu

2. Ucz się cały czas

3. Ukończ cenione i renomowane kursy

4. Nie zamykaj się na klienta

5. Walcz o swój sukces

 

1 / 4
A jaki Ty masz cel? Nie trać czasu i zacznij już dziś! Skorzystaj z profesjonalnej opieki.
Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.

 

 

1. Bazuj na doświadczeniu

Jeśli ktoś dopiero zaczął ćwiczyć, nie powinien od razu zapisywać się na kurs trenerski. Trener personalny to praca, która niesie za sobą dużą odpowiedzialność – zwłaszcza tę związaną ze zdrowiem klientów. Jedno szkolenie nie załatwi całej sprawy.

 

Nie można współpracować z innymi osobami, jeśli nie mamy podstaw, a z samych książek w tym przypadku wszystkiego się nie nauczymy. Najważniejsze są praktyka, wyniki oraz doświadczenie, a to wymaga czasu. Nieważna jest cena oraz to, ile taki trener personalny zarabia, to nie jest wyznacznik jego umiejętności!

 

Najlepsi bazują nie tylko na wiedzy, ale również na doświadczeniu, które zdobywają latami – na co dzień obcują ze sportem, wymieniają swoje poglądy z innymi trenerami czy współpracują z dietetykami i lekarzami medycyny sportowej.

 

2. Ucz się cały czas

Często można spotkać osoby, które ukończyły jeden kurs i sądzą, że drzwi do światowych sportów sylwetkowych stoją przed nimi otworem! Niestety są one w ogromnym błędzie. Trener personalny powinien być osobą kompetentną i jeśli chce liczyć na duże grono współpracowników, którym pomoże osiągnąć wymarzoną formę, musi poszerzać ciągle swoją wiedzę. Kurs za kursem, szkolenie za szkoleniem i tysiące godzin praktyki – tak wygląda ta droga!

 

Tylko w taki sposób można zostać najlepszym w tej branży. Trener personalny to praca, w której na bieżąco należy aktualizować swoją wiedzę. W innym przypadku zostaje się w tyle, co na prężnie rozwijającym się rynku sportów sylwetkowych oznacza wypadnięcie z branży. Fabryka Siły Sklep

 

3. Ukończ cenione i renomowane kursy

Kurs kursowi nierówny! Dziś można spotkać kursy na trenera personalnego online... Jak osoba, która ukończy taki kurs, może pracować z klientem? Niestety takie sytuacje się zdarzają, i to coraz częściej!

 

Trener personalny to przede wszystkim doświadczenie poparte latami praktyki. Ukończenie dobrego kursu trenerskiego wiąże się nie tylko z opanowaniem materiału teoretycznego, ale również pomyślnym ukończeniem części praktycznej, którą powinno obejmować każde szkolenie! Kurs w formie online nie jest więc wyznacznikiem jakości usług oferowanych przez trenera personalnego.

 

4. Nie zamykaj się na klienta

Trener personalny musi umieć aktywnie słuchać. To znakomity sposób, aby osiągać zadowalające wyniki w tej branży. Kwestia relacji międzyludzkich, w tym komunikacji oraz budowania długofalowej współpracy, ma duże znaczenie.

 

Warto w tym wypadku kierować się każdą opinią swojego klienta, bowiem to trener personalny musi dostosować się do wymogów swoich podopiecznych, a nie na odwrót! Niestety wielu trenerów nawet nie bierze tego pod uwagę, uważa się za guru sportów sylwetkowych. Praca z takimi osobami nie jest przyjemnością. Dlatego warto dbać o swoje kontakty z innymi, zwłaszcza że dobra opinia niesie się o wiele wolniej niż złe komentarze.

 

5. Walcz o swój sukces!

Dziś o sukcesie marzy każdy, ale niewiele osób na niego pracuje. Ludzie chcą efektów, ale nie dają od siebie nic. Nie tędy droga!

 

Warto pamiętać, że aby zostać dobrym trenerem personalnym, trzeba włożyć w to dużo ciężkiej, systematycznej pracy, więc jeśli ktoś nie potrafi zaangażować się w ten sport całym sobą, dla własnego dobra oraz dobra swoich przyszłych potencjalnych klientów powinien odpuścić i poszukać innego zawodu.