Na początku swoich treningów nie zastanawiałem się nad korzyściami, które można osiągnąć poprzez uprawianie street workoutu. Nie traktowałem tego sportu jako sposobu na umięśnioną sylwetkę, po prostu się podciągałem, bo to lubiłem. Jednak już po krótkim czasie zauważyłem pewne zmiany w swojej sylwetce i to były pozytywne zmiany.

 

SPIS TREŚCI:
1. Street workout – jak zacząć – sport dla każdego
2. Priorytety w życiu
3. Zdrowy tryb życia

 

 

1. Street workout – jak zacząć – sport dla każdego

Jednym z powodów, dla którego musimy promować ten sport, jest jego dostępność. Street workout nie wymaga żadnego wkładu finansowego ani specjalnego wyposażenia. Przychodzimy na plac i robimy swoje. W tym sporcie również nie ma ograniczeń wiekowych i płciowych. Bardzo często spotykamy się z taką sytuacją, kiedy młody chłopak pragnie zwiększyć siłę, popracować nad sylwetką, ale nie ma funduszy na karnet na siłownię. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy właśnie street workout.

 

Ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, np. podciągnięcia na drążku, pompki na poręczach, są zalecane przez lekarzy osobom, które mają wady postawy. Bardzo często dziewczyny nie chcą się podciągać, ponieważ boją się, że będą miały zbyt muskularne ramiona. Każdy, kto uczestniczy w zlotach, może stwierdzić, że to bzdura. Dziewczyny, które trenują SW mają bardzo zgrabne sylwetki i bardzo często umiejętnościami dorównują mężczyznom.

 

W street workoucie plan treningowy to bardzo ważna podstawa przybliżająca nas do zamierzonych efektów. Pamiętajcie, że w street workout trening musi opierać się na przemyślanym planie.

 

2. Priorytety w życiu

To jest chyba największa zaleta każdego sportu. Kiedy wkładamy duszę w sport, nie mamy czasu na bzdury. Dobrze wiemy, że jeżeli teraz poświęcimy czas na własny rozwój, to w przyszłości będzie łatwiej. Wstajemy, uczelnia lub praca, szybki dojazd na trening, a resztę dnia spędzamy z najbliższymi.

 

Nagle spędzanie czasu na ławkach zmienia się w pracę nad sobą, rozwój nie tylko fizyczny, ale również duchowy, intelektualny, zwalczanie patologii społecznej. My pokazujemy młodzieży, że jest inna alternatywa. Ważne jest to, że z tą inicjatywą wychodzą zawodnicy (na których tak często wzoruje się młodzież). Fabryka Siły Sklep

 

3. Zdrowy tryb życia

Prowadzenie zdrowego trybu życia – to najważniejsza korzyść, która wynika z trenowania street workoutu. Dla mnie ten sport był motywacją, chciałem być lepszy niż większość moich znajomych.

 

Miałem do wyboru albo wracać z treningu przemęczony, jeść posiłek i iść spać, a już rano ze świeżym umysłem wstawać i być gotowym do nowych wyzwań z myślą o tym, że w najbliższej przyszłości to mi się opłaci, albo poddawać się negatywnemu wpływowi znajomych, chodzić na imprezy, wracać nad ranem i spać do południa – druga droga była stanowczo nie dla mnie, i jak widać, miałem rację.

 

Dlatego właśnie twierdzę, że dla mnie street workout to nie tylko pasja, ale i styl życia.