Interesujesz się street workoutem? Wiesz, kim jest Hannibal? Chcesz dowiedzieć się trochę na temat historii SW oraz jego głównych założeń? Większość odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w tym artykule. Street workout to nie tylko trening, to styl życia oraz sposób na wyrażenie siebie. Ćwiczenia z wykorzystaniem terenu przeniosły się do parku, ale idea pozostała ta sama.

 

SPIS TREŚCI:
1. Gdzie powstał street workout?
2. Idea sportu
3. Czy warto trenować street workout?

 

 

1. Gdzie powstał street workout?

Nie wymyślamy nic nowego, tylko wracamy do tradycji naszych dziadków. Ten sport był już wcześniej praktykowany pod nazwą „gimnastyka na ulicy”. Prężnie rozwijał się na terenach byłego Związku Radzieckiego. Z kolei pochodząca z USA nazwa „street workout” jest stosunkowo młoda.

 

Jak często bywa, nazwa zapożyczona z USA została wprowadzona do codziennego użytku. Największy rozwój i największą popularność tego sportu można zaobserwować w Rosji, na Ukrainie i w Kazachstanie. W wielu miastach Polski również czynnie uprawia się street workout.

 

Od wielu lat co roku odbywają się mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. Jest to połączenie tężyzny fizycznej, wytrzymałości oraz kreatywności. Uczestnicy turnieju niejednokrotnie za sprawą swoich wyczynów pokazują, że ludzkie mięśnie są w stanie skutecznie stawić opór ziemskiej grawitacji!

 

2. Idea sportu

Street workout to nie trening na latarni. Owszem, do treningu można wykorzystać zabudowę miejską, ale na co dzień treningi odbywają się na specjalnie do tego celu przygotowanych placach z drążkami.

 

Opisywany sport polega na wykonywaniu ćwiczeń z ciężarem własnego ciała. Propaguje zdrowy tryb życia wśród młodzieży. Street workout to także sposób na spędzanie wolnego czasu z korzyścią dla zdrowia. Fabryka Siły Sklep

 

3. Czy warto trenować street workout?

Street workout prężnie rozwija się nie tylko w Polsce. Z pewnością warto zainteresować się tą dyscypliną, jeśli celem osoby ćwiczącej jest uzyskanie zarysów sylwetki, wzmocnienie całego aparatu ruchowego, spalenie tkanki tłuszczowej, popracowanie nad wytrzymałością oraz wydolnością, a także udowodnienie sobie i innym, że z ziemską grawitacją można wygrać!

 

Należy jednak pamiętać, że w tym sporcie wysiłek jest wytrzymałościowo-siłowy, przez co nie należy spodziewać się sporych przyrostów masy mięśniowej. Jeśli chce się zbudować duże mięśnie, swoje kroki warto skierować na siłownię, a street workout potraktować jako dodatek do treningów.