Street workout w tej chwili jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin w tak krótkim czasie, jeżeli porównać ją do parkour czy deskorolki. W całej Polsce powstają nowe drużyny, chłopaki zaczynają prowadzić zajęcia na siłowniach. Street workout to treningi siłowo-wytrzymałościowe z ciężarem własnego ciała. Ta metoda treningów jest bardzo popularna w planach treningowych sił zbrojnych wielu państw.

 

SPIS TREŚCI:

1. Kreatywność

2. Praktyczność

3. Szybki progres
4. Systematyczność
5. Możliwość trenowania w grupie lub w pojedynkę

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 29,99 zł za miesiąc

 

 

1. Kreatywność

Bardzo często osoba, która zaczyna trenować jakieś sporty, już po krótkim czasie rezygnuje. Najczęściej wynika to z monotonności treningów i braku modyfikacji. W przypadku street workout wam to nie grozi. W street workout ćwiczenia i każdy trening mogą wyglądać inaczej, dlatego zawsze twierdzę, że ten sport rozwija kreatywność, a bariery są tylko w naszej głowie.

 

Jest jeszcze jedna zaleta dla osób początkujących, ponieważ baza ćwiczeń jest naprawdę zróżnicowana i taka osoba również będzie mogła na każdym treningu testować różne ćwiczenia. Street workout – jak zacząć? Od podstaw.

 

2. Praktyczność

Street workout jest sportem uniwersalnym. Można powiedzieć, że jest on sportem bazowym dla innych dyscyplin, przygotowuje ciało do wszelkich rodzajów aktywności i sportów, ponieważ rozwijamy zwinność, siłę, wytrzymałość, elastyczność, równowagę, dynamikę i precyzję.

 

3. Szybki progres Fabryka Siły Sklep

W street workout plan treningowy musi być dostosowany do poziomu zaawansowania. Osoby, które zaczynają przygodę ze street workoutem, nie mogą uwierzyć, że już po tak krótkim czasie widać efekty. Tak, efekty zauważalne gołym okiem, spadek nadwagi, lekkie zarysy brzucha, poprawa klatki piersiowej, pojawia się wypukłość mięśni, znacznie wzrastają siła i wytrzymałość.

 

4. Systematyczność

Tak jak w każdym innym sporcie w street workout liczy się systematyczność. Na początku proponuję wykonywać od 3 do 4 treningów w tygodniu, a potem wejść na poziom „routine training beast”, przy którym będziecie w stanie wykonywać do 6 treningów. Najlepiej zamieniać treningi typowo wytrzymałościowe z siłowymi.

 

5. Możliwość trenowania w grupie lub w pojedynkę

Samodzielne treningi street workout wymagają na starcie podstawowej wiedzy o tym, jak w bezpieczny sposób wykonywać ćwiczenia. Radzę najpierw zobaczyć parę poradników na YT czy poczytać opisy ćwiczeń. Na treningach w grupie zawsze są obecne motywacja i wsparcie, dodatkowo możemy próbować trudniejszych ćwiczeń i liczyć na asekurację.