Pierwsze treningi pozostają w pamięci już na zawsze. Z łezką w oku wspomina się pierwsze zakwasy, pierwsze rekordy, ale każdy medal ma dwie strony. Jest to również najtrudniejszy czas, kiedy wielu śmiałków rezygnuje z dalszych wysiłków.

 

SPIS TREŚCI:
1. Określ swój cel
2. Przygotuj plan działania
3. Czerp wiedzę od bardziej doświadczonych osób

 

 

1. Określ swój cel

Zanim zaczniesz uczęszczać na siłownię, trenować oraz zgłębiać tajniki tego wspaniałego sportu, najpierw musisz skupić się na zupełnie innej kwestii. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed przestąpieniem progu siłowni, jest określenie swojego sportowego celu.

 

Spójrz w lustro. Oceń swoją sylwetkę, bądź dla siebie surowy, nie szczędź sobie krytyki, w końcu to wszystko dla twojego dobra. Jeśli masz z tym problem, wiadomo – wiele osób nie lubi oceniać samego siebie i często kieruje się subiektywną opinią – wówczas zapytaj o opinię osób najbliższych, znajomych, kolegów z pracy, z którymi przebywasz na co dzień. Oni z pewnością pomogą ci dopełnić ocenę i określić twój cel.

 

Tutaj jedna uwaga – kieruj się tylko merytorycznymi argumentami. Nie bierz pod uwagę niekonstruktywnej krytyki.

 

2. Przygotuj plan działania

Przygotuj krok po kroku plan działania, określ, co chcesz osiągnąć w ciągu tygodnia, miesiąca, kwartału oraz roku. Sprawi to, że zawsze będziesz miał przed oczami swoje cele – będzie to twój punkt odniesienia, do którego będziesz dążył. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza kiedy zaczynasz, bowiem

w tym okresie najłatwiej jest się zniechęcić – powodów może być wiele. Niektóre z nich to właśnie mało sprecyzowany cel oraz brak planu działania.

  Fabryka Siły Sklep

Jeśli masz problem z umiejscowieniem swojego planu w przedziale czasowym, skontaktuj się z trenerem personalnym. On, korzystając ze swojej wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności, pomoże ci wybrać najlepsze rozwiązanie.

 

3. Czerp wiedzę od bardziej doświadczonych osób

Jesteś początkujący, wszystko jest dla ciebie nowe, często popełniasz podstawowe błędy, niepoprawnie wykonujesz ćwiczenia, bo nie dbasz

o technikę. Ba, nawet nie wiesz, jak je poprawnie wykonać, bo nie wszystko

z internetowych filmików da się przenieść od razu na siłownię.

 

W związku z powyższym nie bój się pytać – to świetny sposób na zwiększenie swojej wiedzy, a także nabycie nowych umiejętności. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wiele osób chętnie ci pomoże. Ludzie lubią być dla kogoś belfrem, dzięki temu czują się doceniani.

 

Dokończenie artykułu w kolejnych częściach.