Im wcześniej się zacznie, tym lepsze efekty – niekoniecznie! W przypadku 15-latka trening siłowy nie jest wskazany. Jednak istnieje szansa na takie ułożenie aktywności fizycznej, by później rozpoczęty trening siłowy przyniósł ponadprzeciętne efekty!

 

SPIS TREŚCI:
1. Trening dla 15-latka – co i jak?
2. Postaw na sporty ogólnorozwojowe
3. Trening siłowy możesz wykonać w domu
4. Początki suplementacji i zdrowego odżywiania

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Trening dla 15-latka – co i jak?

Trening z wykorzystaniem sztang, hantli oraz innych przyrządów, które oferuje siłownia, nie jest dobrym rozwiązaniem dla osoby mającej zaledwie 15 lat. Jest to nadal okres intensywnego rozwoju całego ciała, w czasie którego następuje między innymi powtórny gwałtowny skok wzrostu, a co za tym idzie – jeszcze nie wszystko funkcjonuje w organizmie tak, jak powinno.

 

W związku z tym warto odpuścić sobie trening siłowy i zastąpić go innymi aktywnościami fizycznymi.

 

2. Postaw na sporty ogólnorozwojowe

O wiele lepszym wyborem w przypadku osoby dojrzewającej będzie postawienie na sporty ogólnorozwojowe takie jak pływanie, tenis, gimnastyka.

 

Pomagają one uzyskać podstawy niezbędne do późniejszego treningu na siłowni, a co za tym idzie – wzmacniają układ mięśniowo-kostny, poprawiają naturalne predyspozycje wydolnościowe oraz fizyczne, a także przyczyniają się do kształtowania charakteru, szczególnie cech odpowiedzialnych za sukces, jak pracowitość, systematyczność oraz wiara we własne umiejętności. Fabryka Siły Sklep

 

3. Trening siłowy możesz wykonać w domu

Jeśli jednak na gwałt chce się rozpocząć zmagania typowo odpowiadające treningowi siłowemu, idealnym rozwiązaniem będzie wykonywanie w domowych warunkach treningu bazującego na pompkach, podciąganiu na drążku, przysiadach, a także brzuszkach. Plan treningowy z uwzględnieniem czterech przytoczonych ćwiczeń to świetna metoda stawiania małych kroków.

 

W treningu 15-latka powinno unikać się pracy z dużymi ciężarami, z kolei świetnym zamiennikiem dla nich stanowić będzie obciążenie własnego ciała.

 

Już z pomocą tych czterech ćwiczeń można efektywnie wpłynąć na poprawę sylwetki, rozbudować siłę oraz wytrzymałość mięśniową, a także uzyskać podstawy do późniejszego przejścia z domu na salę treningową w jednym z klubów fitness.

 

4. Początki suplementacji i zdrowego odżywiania

W treningu 15-latka można uwzględnić zalążki zasad zdrowego odżywiania, a także suplementacji. Już w tak młodym wieku warto postawić na zdrowe odżywianie, co w tym wieku niesie za sobą również korzyści poboczne, jak np. skuteczna walka z pojawiającym się na ciele trądzikiem.

 

Suplementacja z kolei powinna opierać się w tym wieku wyłącznie na białku. Najlepszym wyborem jest izolat białka serwatkowego, który w organizmie jest bardzo szybko wchłaniany.