W drugiej części artykułu znajdują się najważniejsze wskazówki dotyczące metodyki treningu oraz tego, jak ważne w sportach sylwetkowych jest odpowiednie odżywianie się.

 

SPIS TREŚCI:
1. Zacznij od FBW
2. Skup się na technice
3. Zmień sposób odżywiania

 

1 / 4
A jaki Ty masz cel? Nie trać czasu i zacznij już dziś! Skorzystaj z profesjonalnej opieki.
Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.

 

 

1. Zacznij od FBW

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z treningiem siłowym, wracasz po długiej przerwie bądź urazie, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie metody treningowej full body workout, w skrócie FBW.

 

Od początku twoje mięśnie potrzebują bodźca, który pchnie je do przodu.
To zapewni ci właśnie wspomniane FBW. Trening odbywa się 2–3 razy (zalecane 3) w tygodniu, a na każdej sesji treningowej ćwiczysz wszystkie partie mięśniowe. Idealne rozwiązanie dla kogoś, kto do tej pory nie ćwiczył.

 

Pamiętaj jednak o jednym, nie ciężar się liczy, lecz technika – o czym

w następnym punkcie.

 

2. Skup się na technice

W początkowych fazach bazą przygotowawczą wprowadzającą cię na wyższe poziomy zaawansowania treningowego jest technika (nie ciężar), stąd o wiele ważniejsze jest skupienie się na odpowiedniej technice wykonywania wszystkich ćwiczeń, nie zaś na liczbie kilogramów, z którymi pracujesz.

 

Jest to korzystne, ponieważ już przy minimalnym obciążeniu nasze mięśnie odczują zmianę. Muszą one przyzwyczaić się do nowej płaszczyzny ruchu, będą stawiać opór, co z pewnością dobitnie odczujesz na własnym ciele w postaci domsów oraz późniejszych bólów potreningowych, jednak to jedyna droga do rozwoju. Fabryka Siły Sklep

 

Zbyt duży ciężar na tym etapie jest zbędny. Poza zniechęceniem nie wnosi nic więcej. W skrajnych przypadkach mogą wystąpić urazy.

 

3. Zmień sposób odżywiania

Nie popełniaj błędu, który towarzyszy wielu osobom w twojej sytuacji. Nie zaniedbuj diety od samego początku, bowiem wejdzie ci to w krew i na stałe wykształcisz przyzwyczajenia, które w tym sporcie nie wróżą sukcesu, chyba że mierzysz go w ilości rozczarowań i braku postępów.

 

Pamiętaj tutaj o kilku zasadach:

– jedz 5–6 posiłków w ciągu dnia;

– trzymaj się bilansu kalorycznego;

– nie przesadzaj z żadnym z makroskładników;

– nie obawiaj się tłuszczów, te zdrowe są jak najbardziej wskazane ze względu na kwasy omega-3, -6 i -9;

– pij dużo wody;

– unikaj słodyczy, pszenicy oraz kukurydzy;

– wzbogacaj dietę o suplementy;

– nie podjadaj.

 

Dieta, a raczej zdrowe zbilansowane odżywianie jest kluczem do lepszej sylwetki, lepszego samopoczucia, zachowania młodości na dłużej i przede wszystkim zdrowia, bo przecież to jest w życiu najważniejsze.

 

Dokończenie artykułu w części numer 3.