Worek treningowy bokserski to element, który nieodzownie kojarzony jest zarówno przez dzieci, jak i dorosłych z salą, na której trenują zapaleńcy sportów walki. Można wykorzystać worek treningowy stojący, ewentualnie można go zawiesić, jednak najpierw niezbędne będzie zaopatrzenie się

w stojak na worek treningowy. Niemniej jednak worek bokserski świetnie nadaje się na urozmaicenie własnego treningu w domowych warunkach.


SPIS TREŚCI:
1. Popraw sprawność
2. Lepsza wytrzymałość
3. Uderz w tłuszcz
4. Stwórz swój charakter na nowo
5. Worek treningowy z opon

 

1 / 4
A jaki Ty masz cel? Nie trać czasu i zacznij już dziś! Skorzystaj z profesjonalnej opieki.
Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.



1. Popraw sprawność

Worek treningowy bokserski może poprawić nie tylko jakość i siłę ciosów – co może przydać się, gdy w klubie podchmielony mężczyzna w ordynarny sposób przystawia się do kobiety i ma coś do wszystkich wokół – ale również zwiększa sprawność fizyczną.


Należy pamiętać, iż worek bokserski to niezwykle wszechstronne narzędzie. Dzięki wzbogaceniu serii ciosów o kopnięcia można ze swojego ciała uczynić prawdziwe narzędzie walki. W dodatku większa sprawność fizyczna pomoże osiągać również lepsze rezultaty w innych sportach – w tym również na siłowni.


2. Lepsza wytrzymałość

Już 30 minut 3 razy w tygodniu pomoże poprawić kondycję. Wbrew opiniom uderzanie w worek bokserski może być naprawdę męczące i wymagać nie tylko siły, ale również odpowiednio wysokiej wydolności organizmu.


Trzy sesje tygodniowo z pewnością pozytywnie wpłyną na wzrost nie tylko sprawności, ale także wytrzymałości – co zaowocuje tym, że sesje na siłowni będą mogły być dłuższe i cięższe, a szybki bieg do odjeżdżającego autobusu nie będzie problemem. Warto kształtować swoje ciało pod wieloma względami, tak aby zachować pełne zdrowie na długie lata. Warto również Fabryka Siły Sklep

w tym celu korzystać z worka bokserskiego.


3. Uderz w tłuszcz

Worek treningowy bokserski z powodzeniem może zastąpić nudne bieganie czy setki kroków na bieżni. Trening z jego użyciem z pewnością jest nie tylko ciekawszy, ale również bardziej praktyczny. W końcu umiejętność walki wręcz z pewnością bardziej może się przydać w życiu niż setki tysięcy kroków na bieżni.


Kilka rund ciosów po skończonym treningu siłowy dodatkowo podkręci metabolizm i pozwoli spadać zbędny balast w postaci podskórnej tkanki tłuszczowej. Już 15 minut treningu w formie HIIT sprawi, że tłuszcz będzie spalany nawet przez następne 24 godziny!


Warto pamiętać o tym, by w czasie uderzeń zabezpieczyć dłonie przez założenie rękawic. Rękawice bokserskie pomogą uniknąć otarć, a także dodatkowo ochronią przed urazami kruche kości dłoni.


4. Stwórz swój charakter na nowo

Rękawice bokserskie z pewności dodają pewności siebie i bardziej męskiego wyglądu – w końcu na ringu spotykają się prawdziwi twardziele, najlepsi 

z najlepszych, dlatego też trening bokserski świetnie sprawdza się jako narzędzie do pracy nad własną mentalnością.


Trening bokserski kształtuje charakter. Uczy ciężkiej i systematycznej pracy, jest doskonałym miernikiem wkładanego w swój rozwój wysiłku a także pomaga w nabywaniu cierpliwości, która w sporcie jest kluczowym elementem. W końcu jej brak prowadzi do rezygnacji ze sportowych celów.


Wszystko to prowadzi do życia na wyższym poziomie, skuteczniejszego radzenia sobie z przeciwnościami losu, a także zdobycia głębokiej pewności siebie, której niestety dziś powszechnie brakuje mężczyznom i jest ona zastępowana poprzez wybujałe ego.


Jak widać, boks to wspaniały nauczyciel i idealny partner w drodze do samorozwoju każdego prawdziwego mężczyzny.


5. Worek treningowy z opon?

Jak zrobić worek treningowy? Jaki worek treningowy wybrać?

Najlepiej z wysokiej jakości materiałów, choć worek treningowy bokserski

w przeciwieństwie do worka treningowego bułgarskiego łatwiej jest po prostu zakupić. Nie jest wskazane robienie go np. z opon.

 

Czym wypełnić worek treningowy?

Odpowiedź jest prosta – starymi szmatkami bądź piaskiem, choć należy zwrócić uwagę na to, iż piasek będzie po dłuższym użytkowaniu bardziej ubity, co zwiększy twardość worka treningowego, a także wzrośnie właśnie przez to ryzyko ewentualnej kontuzji.