Bokserski sposób na świetną sylwetkę? Worek treningowy, rękawice bokserskie i ogromna chęć do osiągania własnych celów. Z pomocą zaledwie tych trzech rzeczy można spalić zbędny tłuszcz oraz wzmocnić swoje umiejętności walki wręcz.


SPIS TREŚCI:
1. Worek treningowy – podstawy
2. Co daje trening bokserski?
3. Przykładowy trening HIIT

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Worek treningowy – podstawy

Worek treningowy to świetne uzupełnienie własnej siłowni. Z jego pomocą można wzmocnić siłę ciosu, opanować podstawowe techniki walki wręcz

z użyciem ciosów wyprowadzanych dłońmi i kopnięć, oraz przede wszystkim poprawić koordynację ruchową, zwiększyć wydolność i wytrzymałość organizmu.


Trening bokserski jest niezwykle wyczerpujący, dlatego bazując na jego zasadach, można stworzyć nawet samemu świetny plan do utraty tłuszczu oraz poprawy umiejętności stricte bokserskich. Oczywiście w planie warto uwzględnić również kopnięcia.


2. Co daje trening bokserski?

Trening bokserski można podzielić na dwie części. Pierwsza część bazuje na opanowaniu podstawowych technik, jak wyprowadzanie ciosu, poruszanie się na ringu czy sparingi z partnerem. Z kolei druga część pomaga zwiększyć siłę ciosu, poprawić wydolność, a także wytrzymałość. Bardzo ważna również jest odpowiednia koordynacja ruchowa, która koniecznie musi być na jak najwyższym poziomie, aby ciało było świetnym narzędziem walki.


Worek bokserski oraz zasady treningu HIIT pomogą pozbyć się zbędnych kilogramów. Poniżej przykładowy plan anaerobowy. Jest on nie tylko skuteczny, gdyż świetnie prowadzi do degradacji podskórnej tkanki tłuszczowej, ale także pomaga zachować masę mięśniową na odpowiednio wysokim poziomie. Fabryka Siły Sklep


3. Przykładowy trening HIIT

Przed przystąpieniem do treningu warto zaopatrzyć się w rękawice bokserskie oraz założyć luźną i wygodną odzież. Partner treningowy może potrzymać worek w czasie kopnięć i ciosów.


Osoby nieroztrenowane mogą wykonać 1-2 stacje. Osoby bardziej zaawansowane mogą dopasować program do własnych możliwości.


Jedna stacja wygląda następująco:
1. Pompki na hantelkach
60 sek. – 10-20 sekund odpoczynku


2. Naprzemienne ciosy (technika uderzenia: prosty)
60 sek. – 10-20 sekund odpoczynku


3. Naprzemienne kopnięcia (low kick)
60 sek. – 10-20 sekund odpoczynku


4. Naprzemienne ciosy (technika uderzenia: sierpowy) 

60 sek. – 10-20 sekund odpoczynku


5. Walka z cieniem
60 sek. – 10-20 sekund odpoczynku


6. Skakanka
60 sek. – 10-20 sekund odpoczynku