W artykule pokażemy, jak za pomocą ćwiczeń siłowych możesz stać się lepszym zawodnikiem, nie tylko na wewnętrznym sparingu w czasie treningu bokserskiego. Worek bokserski nie będzie potrzebny. Z nami staniesz się zwinniejszy oraz zaczniesz wyprowadzać mocniejsze ciosy z wykorzystaniem treningu siłowego!


Treningi bokserskie to także świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, rozwój koordynacji ruchowej, a także spalenie podskórnej tkanki tłuszczowej. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że trening bokserski jest absolutnie dla każdego!

 

SPIS TREŚCI:
1. Trening bokserski – najważniejsze umiejętności
2. Bądź lepszym bokserem dzięki treningowi z ciężarami
3. Jakie ćwiczenia siłowe są najlepsze w treningu bokserskim?
4. Nasz trening. Efekt końcowy

 

 

1. Trening bokserski – najważniejsze umiejętności

Jakie są najważniejsze cechy boksera? Z pewnością siła, wytrzymałość, nie tylko na ciosy, ale również fizyczna, oraz przede wszystkim szybkość i zwinność.

 

Jeśli chcemy być dobrymi bokserami, musimy opanować wszystkie powyższe umiejętności przynajmniej w stopniu dobrym.

 

Trening, który przygotowaliśmy z myślą o osobach interesujących się sportami walki, z pewnością będzie idealnym uzupełnieniem treningów bokserskich, zapełnieniem wolnego czasu, szansą na podniesienie własnych umiejętności, a także znakomitym sposobem na sprawdzenie swojego charakteru!

 

2. Bądź lepszym bokserem dzięki treningowi z ciężarami

Nie trzeba uprawiać sportów walki, aby być największym fighterem w okolicy. Wystarczy, że opanuje się podstawy walki wręcz. Można być świetnym technicznie, lecz nie mieć odpowiedniej siły ciosu, co przełoży się na gorsze wyniki.

 

A co jeśli ciebie i twoją kobietę zaatakuje dwóch zakapturzonych cwaniaczków? Wówczas poza sprytem i techniką przydałaby się odpowiednia siła fizyczna! Fabryka Siły Sklep

 

Z naszym treningiem z pewnością ją zdobędziesz, nawet jeśli nie uczęszczasz na co dzień na zajęcia treningu bokserskiego!

 

3. Jakie ćwiczenia siłowe są najlepsze w treningu bokserskim?

Wszystkie zaprezentowane poniżej ćwiczenia zostały połączone w obwód, aby poza budowaniem siły i masy mięśni dodatkowo zwiększać wydolność organizmu oraz spalać pokłady tkanki tłuszczowej! W końcu to jest najważniejsze w boksie. Można również wznieść swój trening bokserski na wyższy poziom. Czy to nie brzmi świetnie?

 

Wystarczy, że poniższy trening wykonamy 3 razy w tygodniu. Pierwsze efekty zauważymy już po 2 tygodniach!

 

Harmonogram:

poniedziałek – trening,

wtorek – wolne,

środa – trening,

czwartek – wolne,

piątek – trening,

sobota – wolne,

niedziela – wolne.

 

Oczywiście harmonogram jest przykładowy. Dostosuj go do swojego grafiku.

 

1. Walka z cieniem
3 serie, 30–60 sekund

 

2. Przysiady z jednoczesnym wyciskaniem sztangi nad głowę
3 serie, 10–15 powtórzeń

 

3. Wyciskanie hantli na ławce poziomej z rotacją nadgarstków
3 serie, 10–15 powtórzeń

 

4. Walka z cieniem z hantelkami w dłoniach
3 serie, 45–60 sekund

 

5. Rąbanie drewna z pomocą linki wyciągu górnego
3 serie, 20 powtórzeń na stronę

 

6. Wiosłowanie sztangą podchwytem
3 serie, 12–15 powtórzeń

 

7. Skakanka
3 serie, 90 sekund

 

Jak widać, trening nie jest duży pod względem objętościowym, ale z pewnością jego intensywność da w kość niejednemu śmiałkowi. Podczas samej aktywności według powyższego harmonogramu warto starać się odpoczywać między ćwiczeniami maksymalnie 15 sekund. Na końcu obwodu z kolei należy odpocząć od 90 do 120 sekund!

 

4. Nasz trening. Efekt końcowy

Osoby, które zdecydują się na ten plan treningowy, szybko zanotują wzrost siły ciosu. Nic dziwnego! W końcu jednym z najlepszych ćwiczeń na wzrost siły ciosu jest ćwiczenie numer 5!

 

Dzięki treningowi w obwodzie zwiększymy wydolność. Praca z ciężarami sprawi, że mięśnie staną się silniejsze. Osoba ćwicząca zauważy, że na jednym treningu angażuje do pracy praktycznie wszystkie grupy mięśniowe! Wiele mięśni pracuje również w roli stabilizatorów bądź mięśni pobocznych, mających wpływ na prawidłową technikę wykonania ćwiczenia!

 

Z tym treningiem żaden przeciwnik nie będzie ci straszny!