W tej części przedstawiono dodatkowe korzyści wynikające z treningu

z workiem bokserskim, co dodatkowo przemawia za tym, że warto znaleźć miejsce w swoim planie dnia na kilka uderzeń. Trening świetnie sprawdzi się jako forma poprawienia wytrzymałości, a także metoda treningowa mająca na celu spalenie kilokalorii. Jak widać, worek treningowy bokserski jest niezwykle uniwersalnym narzędziem.

 

SPIS TREŚCI:
1. Popraw wytrzymałość
2. Spalaj kilokalorie

 

 

1. Popraw wytrzymałość

Trening z workiem bokserskim poprawia nie tylko zdolności manualne przydające się na ringu, ale również poprawia wiele innych ważnych aspektów mających duże znaczenie w samym starciu. Warto o tym pamiętać. W dodatku jest dla każdego świetną formą urozmaicenia wolnego czasu. Na ringu z dorosłych dzieci rodzą się prawdziwi mężczyźni. Wystarczy założyć rękawice bokserskie i pamiętać o cierpliwości, pewności siebie i wytrzymałości, nie tylko fizycznej, ale także psychicznej.

 

Zdolności wysiłkowe organizmu można poprawiać również poza siłownią, np. biegając. Stallone, kiedy przygotowywał się do roli Rocky’ego, dziennie poza obowiązkową pracą z ciężarami biegał ok. 8 kilometrów, co pomogło mu nie tylko zrzucić dodatkowe kilogramy, ale także poprawiło jego zdolności wysiłkowe.

 

Już samo uderzanie w worek jest świetnym treningiem. W zależności od wybranej metody można potraktować to jako trening aerobowy bądź przy zwiększonej intensywności jako formę ćwiczeń anaerobowych. Z pewnością dla osób ćwiczących na siłowni odpowiedniejsza będzie druga forma, ponieważ nie prowadzi do redukcji masy mięśniowej.

 

2. Spalaj kalorie

Trening aerobowy, a więc uderzenia w worek w takim tempie, aby można było dotlenić organizm, świetnie spalają podskórną tkankę tłuszczową. Podobnie jest w przypadku ćwiczeń w formie HIIT (anaerobowy), lecz w tym przypadku wymagana jest większa wydolność organizmu. Niemniej druga forma, o czym była mowa w poprzednim akapicie, nie przyczynia się do degradacji struktur mięśniowych.

 

Worek treningowy bokserski może być świetnym narzędziem do spalania podskórnej tkanki tłuszczowej, a więc zapasowego materiału energetycznego, który w przypadku osób chcących mieć silną, atletycznie zbudowaną sylwetkę, jest zbędny w nadmiernych ilościach. Fabryka Siły Sklep

 

Już trening anaerobowy w czasie 15–30 minut z wykorzystaniem worka bokserskiego przyczynia się do odsłonięcia idealnej muskulatury. Warunek jest jeden – warto wykonywać go po treningu siłowym, co mocno wpłynie na redukcję tłuszczu.

 

Boks to wspaniały sport. Worek bokserski znajdujący się nawet w garażowej siłowni znakomicie przyczyni się do sukcesu w walce o własną sylwetkę.

W dodatku każdy na własnej skórze przekona się, jak to jest przez kilka chwil poczuć się jak filmowy Rocky Balboa!