Zadajecie często pytanie, jakimi kryteriami warto kierować się w Street Workout i jakich zasad warto się trzymać. Zapraszam do przeczytania artykułu, w którym opisuję parę zasad, które kiedyś sobie wypunktowałem. Niektórzy się z nimi zgodzą, inni będą krytykować, jednak w moim przypadku zdało to świetnie egzamin.

 

SPIS TREŚCI:

1. Ważne, że lubisz to, co robisz

2. Liczy się idea

3. Rozsądne treningi


 

1. Ważne, że lubisz to, co robisz

Nie zwracaj uwagi na negatywne komentarze. Natura ludzka jest taka,

że wolą zrównać kogoś z ziemią, niż powiedzieć coś pozytywnego czy motywującego. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze sportem, to naturalne jest, że większość rzeczy jest niedopracowana. Złośliwe komentarze innych to zwykle przejaw zazdrości.

 

Ty po prostu rób swoje i nie bierz sobie do serca pobłażliwych uśmieszków innych. Dzięki wytrwałości już po krótkim czasie będziesz umiał robić rzeczy, których oni nie potrafią i osiągniesz cele, o których reszta może tylko pomarzyć. Nie mówię tutaj tylko o umiejętnościach na drążku. Zapewniam cię – ten, kto w ciebie nie wierzył, napisze potem z prośbą o ułożenie treningu czy jakąkolwiek inną pomoc. Sam doświadczyłem podobnego zachowania ze strony znajomych, ale absolutnie nie gniewam się na nich, bo wyszło nam to wszystkim na dobre.

 

2. Liczy się idea

Nie oceniaj osób po umiejętnościach na drążku. Ostatnio widzimy taką tendencję, że osobę oceniają po tym, czy zatrzyma idealnego fronta czy flagę na parę sekund. Nie o to chodzi w tym sporcie. Propaguje on spędzanie wolnego czasu z korzyścią dla siebie, a wygląd i tak zwany „skill” ja nazywam efektem ubocznym, który jest skutkiem wykonywania ćwiczeń.

 

Co z tego, jeżeli ktoś podciąga się 10 razy i ma przeciętną budowę ciała, skoro wywalczył budowę lub adaptację kilku miejsc na place do treningu SW? Wprowadził tę dyscyplinę do szkół, bez przerwy organizuje pikniki sportowe, udziela pomocy domom dziecka, udziela się społecznie, prowadzi zdrowy tryb życia i motywuje młodzież do działania. To na takie rzeczy trzeba zwracać uwagę. W końcu kto powiedział, że taka osoba chce być zawodnikiem? Może po prostu chce pomagać swoim doświadczeniem. Fabryka Siły Sklep

 

3. Rozsądne treningi

Pamiętaj, że Street Workout to również współpraca ze swoim ciałem, umiejętność wyczuwania jego potrzeb. Przed treningiem wykonaj porządną rozgrzewkę – najlepiej, żeby wyglądała ona prawie tak, jak sam trening. Zwróć szczególną uwagę na barki i nadgarstki. Dobieraj treningi i ćwiczenia odpowiednie do twojego aktualnego poziomu, nie zapominaj o treningu typowym „base”, nie koncentruj się głównie na elementach.

 

Pamiętaj o odpowiednim odpoczynku, ciało również musi nabrać siły

i zapewni ci lepsze efekty na kolejnym treningu. Nie przeceniaj własnych możliwości, biorąc się za skomplikowane ćwiczenia. Bardzo ważnym aspektem jest pilnowanie techniki przy wykonaniu każdego ćwiczenia.