Zdania na ten temat są podzielone, gdyż wszystko się wyklucza. Większości osób, niestety, ta sztuka się nie uda, znajdą się również tacy, którzy stwierdzą, że ich siła wzrosła w trakcie redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Jak więc to wygląda?

 

SPIS TREŚCI:
1. Spadek siły to coś najczęściej spotykanego w czasie redukcji
2. Czy jest sposób na zachowanie siły w trakcie redukcji?
3. Jak wygląda trening metodą 5 × 5?

 

 

1. Spadek siły to coś najczęściej spotykanego w czasie redukcji

Spadek siły mięśni w trakcie redukcji to najczęściej spotykana, nieodzowna, mogłoby się wydawać, część treningów mających na celu spalenie zbędnej podskórnej tkanki tłuszczowej i oszlifować mięśnie po okresie budowania masy mięśniowej.

 

Osoby, które przeprowadzają redukcję z średnimi lub małymi ciężarami w zakresie 15–20 powtórzeń w serii, najczęściej narzekają na największy spadek siły. Podobnie wygląda to u osób przygotowujących się do zawodów sylwetkowych – organizm wraz z postępowaniem okresu redukcyjnego staje się coraz bardziej wymęczony pod względem fizycznym. Ciężkie treningi w tym czasie obciążają także układ nerwowy, co odbija się na samopoczuciu.

 

2. Czy jest sposób na zachowanie siły w trakcie redukcji?

Większość osób zaczynających swoją przygodę z siłownią nawet podczas redukcji doświadczy wzrostu siły. Jak to możliwe?

 

Wyjaśnienie jest proste, mimo że w takiej sytuacji spala się tłuszcz, mięśnie zwiększają swoją siłę ze względu na pierwsze bodźce treningowe, jakim są poddawane. Wzrost siły w przypadku osób początkujących jest czymś normalnym. Zwłaszcza w początkowych fazach. Później wraz z roztrenowaniem oraz nabieraniem doświadczenia o wzrost któregoś z współczynników należy się bardziej postarać. Fabryka Siły Sklep

 

Dla osób bardziej zaawansowanych w treningu siłowym z pomocą może przyjść plan treningowy 5 × 5. Dzięki zastosowaniu dużych obciążeń w trakcie redukcji większości udaje się utrzymać wyniki siłowe na wysokim poziomie. W niektórych przypadkach możliwy jest nawet wzrost siły mięśniowej. Wszystko zależy od naszego doświadczenia, stadium redukcji oraz naturalnych genetycznych predyspozycji organizmu.

 

3. Jak wygląda trening metodą 5 × 5?

Trening 5 × 5 warto wykonywać z partnerem. W wybranych ćwiczeniach wykonuje się 5 serii. W każdej z wspomnianych serii z kolei należy wykonać 5 powtórzeń z takim ciężarem, by ostatnie 5 powtórzeń sprawiało maksymalny problem. Niekiedy będzie się nawet zmuszonym poprosić o pomoc partnera treningowego, dlatego jego obecność w trakcie tak drastycznych metod podczas redukcji jest niezbędna.