Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na organizm. Dlatego we wszystkich publikacjach dotyczących zdrowego stylu życia znajdziemy informację, że jednym z jego najważniejszych aspektów są właśnie ćwiczenia fizyczne. Ich pozytywny wpływ dotyczy również potencji, która zdecydowanie się poprawia dzięki aktywności fizycznej. A jak sytuacja wygląda w kontekście treningu siłowego, czy on również wpływa pozytywnie na potencję?

 

SPIS TREŚCI:

1. Pozytywny wpływ treningu na potencję

2. Negatywny wpływ treningu na potencję

3. Ćwiczenia siłowe zwiększające potencję

 

 

1. Pozytywny wpływ treningu na potencję

Pozytywny wpływ ćwiczeń siłowych na potencję należy rozpatrywać

w dwóch głównych aspektach – fizjologicznym i psychologicznym. Jeżeli chodzi o aspekt fizjologiczny, to trening siłowy wzmacnia układ sercowo-naczyniowy i wytrzymałość organizmu oraz zwiększa ogólną witalność.


Dzięki ćwiczeniom siłowym w organizmie wydziela się większa ilość męskiego hormonu płciowego – testosteronu, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za potencję. Im jest go więcej w organizmie, tym masz większą ochotę na seks.


Jakość erekcji w znacznym stopniu jest zależna od ukrwienia członka. Niektóre ćwiczenia siłowe zwiększają krążenie właśnie w okolicach miednicy, zapewniają w ten sposób intensywny przepływ krwi do pracujących mięśni i narządów płciowych.


Drugi aspekt, czyli psychologiczny, dotyczy bardziej efektów, jakie uzyskujemy dzięki treningowi siłowemu. Nie należy zapominać, że umięśnione ciało sprawia, że stajesz się atrakcyjniejszy, a przez to zwiększa się twoja samoocena. Zaczynasz zauważać, że kobiety częściej zwracają na ciebie uwagę, dzięki czemu znikają kompleksy i problemy o podłożu psychologicznym, które bardzo często wpływają na potencję.


2. Negatywny wpływ treningu na potencję

Jeżeli mówimy o negatywnym wpływie treningu siłowego na potencję, to raczej winę nie ponosi tu sam rodzaj wysiłku, lecz nieumiarkowanie, brak cierpliwości i często lekkomyślność. Na potencję mają wpływ dwa zjawiska związane z treningiem siłowym – sterydy i przetrenowanie. Ale powtórzę, problem nie leży w rodzaju aktywności, a w osobach, które nie są gotowe czekać na postępy.


Negatywny wpływ sterydów na potencję nie podlega dyskusji. Sterydy anaboliczne to środki, które imitują działanie męskiego hormonu płciowego – testosteronu. Jak już wiesz, odpowiada on za potencję, ale również za rozwój masy mięśniowej. Gdy przyjmujesz sterydy, stężenie testosteronu we krwi znacząco się zwiększa i organizm na początku delikatnie go obniża, a następnie znacząco zmniejsza produkcję własnego testosteronu.

  Fabryka Siły Sklep

Na początku potencja wzrośnie, ale organizm po pewnym czasie zaadaptuje się do zwiększonej ilości testosteronu i może nawet przestać produkować własny. Oczywiście nie zawsze się tak dzieje i większość osób przyjmujących sterydy po ich odstawieniu ma szansę na powrót do normalności. Jednak ryzyko przykrych konsekwencji jest dość wysokie. Nie warto stwarzać zagrożenia dla własnego zdrowia tylko po to, by uzyskać na krótki czas większą masę mięśniową i siłę.


Kolejny negatywny wpływ na potencję ma przetrenowanie. W dążeniu do szybkich wyników niektórzy znacząco zwiększają intensywność treningów. Intensywny plan treningowy prowadzi do przetrenowania, które destrukcyjnie wpływa na cały organizm i oczywiście zmniejsza popęd seksualny.


3. Ćwiczenia siłowe zwiększające potencję

Podczas niektórych ćwiczeń siłowych zwiększa się wydzielanie testosteronu. Chodzi tu głównie o ćwiczenia bazowe, jak przysiady, wyciskanie sztangi leżąc, podciągania z obciążeniem, martwy ciąg i pompki na poręczach. Podczas ich wykonywania pracuje dużo grup mięśniowych, co zmusza przysadkę mózgową do zwiększonej produkcji testosteronu.


Oprócz tego są również ćwiczenia zwiększające krążenie krwi w okolicach miednicy, co wspomaga erekcję. Są to następujące ćwiczenia: przysiady, martwy ciąg, skłony ze sztangą, unoszenie nóg w zwisie, wykroki, spięcia.