Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedź na jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczących treningu mięśni piersiowych. Jeśli masz problem z rozbudowaniem wewnętrznej części klatki piersiowej, ten artykuł jest jak najbardziej dla ciebie! W końcu masywna klatka piersiowa to oznaka męstwa i siły!

 

SPIS TREŚCI:
1. Mała klatka piersiowa – częsty problem ćwiczących
2. Genetyki nie oszukasz
3. Trening – walcz o swoje
4. Ćwiczenia pomagające poprawić środek klatki piersiowej

 

 

1. Mała klatka piersiowa – częsty problem ćwiczących

Słabo rozwinięty środek klatki piersiowej to jeden z najczęstszych problemów w przypadku osób, którym zależy na rozbudowie mięśni piersiowych. Jest to jeden z najczęstszych dylematów osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią bądź nawet ćwiczą od wielu lat.

 

Dzięki temu artykułowi jest szansa skorygować defekt. Mało męska klatka piersiowa ze słabo rozbudowanym środkiem nie będzie stanowić już problemu.

 

2. Genetyki nie oszukasz

Jak to możliwe, że jedni mają świetnie rozbudowane mięśnie klatki piersiowej przylegające do siebie, zaś u innych między lewym a prawym mięśniem piersiowym widnieje granica w postaci zerowego umięśnienia?

 

Czy to kwestia treningu? Fabryka Siły Sklep

 

I tak, i nie, ale o samym treningu na końcu artykułu. Należy sobie najpierw zdać sprawę z tego, że zaistniałe różnice wynikają również z genetyki. Niestety nie każdy został tak samo obdarzony przez los pod względem muskulatury. Osoby ćwiczące posiadają różne budowy ciała, różne ułożenia mięśni. W związku z tym klatka piersiowa może różnie wyglądać, w zależności od genotypu. Modeluje ją także odpowiedni trening.

 

W zasadzie każdy zaczyna w tym sporcie od zera, lecz jedni mają przewagę w postaci sylwetki atletycznej, inni marzą o mięśniach, gdyż są chudzi. Jeszcze inni, aby odsłonić swoje muskuły, muszą wypocić hektolitry potu na bieżni.

 

Jedno jest pewne. Genetyki nie można pominąć, ale można o niej zapomnieć i skupić się na ćwiczeniu, próbować ze swojej niedoskonałości stworzyć zalety – a to jest jak najbardziej możliwe! Klatka piersiowa bez rozbudowanego środka może być równie męska! Wystarczy jednak się nie zniechęcać i realizować trening!

 

3. Trening – walcz o swoje

Wprawdzie genetyki się nie oszuka, bo ona w pewien sposób ogranicza nasze poczynania, aczkolwiek z pomocą poniższych ćwiczeń śmiało można popracować nad umięśnieniem środka swojej klatki. Już po kilku treningach różnica powinna być zauważalna.

 

Przy ćwiczeniach angażujących klatkę piersiową należy starać się napinać jak najwięcej włókien mięśniowych – nie jest to proste zadanie, ale dla chcącego nic trudnego. Dzięki temu mocniej uderzymy w swoje mięśnie oraz w te rejony, które do tej pory nie otrzymywały bodźców do rozwoju.

 

4. Ćwiczenia pomagające poprawić środek klatki piersiowej

Klatka piersiowa ćwiczenia:

1. Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej
2. Wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej
3. Pompki w wąskim rozstawie dłoni

 

Jedno z powyższych ćwiczeń można wpleść w plan treningu klatki. Najlepiej dołożyć je pod koniec sesji treningowej, gdyż wszystkie z wymienionych ćwiczeń mocno korzystają również z pracy tricepsów.

 

W treningu klatki piersiowej sztangę warto zastąpić hantlami, które silniej zaangażują więcej włókien mięśniowych w czasie treningu! Dodatkowo to ćwiczenie wzmocni barki i plecy.

 

Kurza klatka piersiowa bądź lejkowata klatka piersiowa to dla wielu osób wstydliwy problem, aczkolwiek istnieją ćwiczenia korekcyjne poprawiające wygląd mięśni. Jak widać, siłownia potrafi nie tylko wzmacniać ciało, ale również charakter poprzez leczenie kompleksów.

 

A wy jakie ćwiczenia na środek klatki piersiowej stosujecie? Opisane powyżej czy może własne? Podzielcie się nimi w komentarzach!