Jeśli jesteś zafascynowany sportami sylwetkowymi, masz za sobą szczyt formy oraz start w przynajmniej jednych zawodach – z całą pewnością potwierdzisz poniższe pozycje jako te, które w tym pięknym sporcie należą do tych najmniej przyjemnych!

 

SPIS TREŚCI:
1. Rozrzucone ciężary
2. Znów muszę golić nogi!
3. Rozstępy
4. Okres redukcji tkanki tłuszczowej
5. Przegrana na zawodach

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Rozrzucone ciężary

Bałagan na placu ćwiczeń – tego z pewnością nie lubi nikt, kto ceni sobie nie tylko swoją formę, ale również komfort w trakcie treningów. Szukanie zagubionego hantla w stercie dziesiątek innych niekiedy może przedłużać się w nieskończoność.

 

Warto pamiętać o tym, że z siłowni korzysta wiele osób i nie jest się na niej samemu, dlatego należy dbać o porządek w trakcie swojego treningu, a wszystkie ciężary po nim odłożyć na miejsce. Wiele to nie kosztuje, a dzięki temu zachowa się porządek w miejscu „pracy” nad własną sylwetką.

 

2. Znów muszę golić nogi!

Jak z całą pewnością wiele osób zdążyło zauważyć, większość znanych i cenionych w świecie sportów sylwetkowych osób goli nie tylko nogi, ale również całe ciało. Niestety jest to czynność, którą należy powtarzać do znudzenia, chyba że kogoś stać na pokrycie kosztów laserowego usuwania owłosienia na całym ciele!

 

Dlaczego sportowcy to robią? Fabryka Siły Sklep

 

Przede wszystkim dlatego, że wówczas o wiele lepiej prezentuje się umięśnione ciało. Poza tym – podobnie jak w przypadku piłkarzy – ogolone ciało to łatwiejsze korzystanie m.in. z stawiających na nogi po ciężkich treningach masaży itp. W przypadku kontuzji, o które na siłowni nie ciężko, ogolone ciało usprawnia rehabilitację oraz powrót do pełni formy.

 

3. Rozstępy

Niestety nie jest się w stanie w 100% ich uniknąć. Mogą dopaść każdego, jeśli tylko waga ciała ulegnie drastycznej zmianie. Można im zapobiegać, stosując maści nawilżające oraz natłuszczające olejki, które zapewnią lepszą elastyczność skóry, pić więcej płynów, a także zdrowo się odżywiać.

 

Rozstępy, które już znajdują się na ciele, są praktycznie nie do usunięcia. Można jedynie postarać się zmniejszyć ich widoczność.

 

4. Okres redukcji tkanki tłuszczowej

Jest to z pewnością najtrudniejszy okres w całym rocznym cyklu. Wymaga od ćwiczących ogromnego hartu ducha oraz cierpliwości w dążeniu do celu. Stopniowe obcinanie kalorii przekłada się nie tylko na samopoczucie, ale również obniża koncentrację i możliwości fizyczne organizmu. Jest to bardzo niedogodne w warunkach, w których mimo wszystko trzeba starać się na każdym treningu, by dać z siebie 100%!

 

5. Przegrana na zawodach

Jeśli ktoś startował na zawodach i pomimo świetnej sylwetki zajął miejsce tuż za podium bądź uplasował się na drugim miejscu, świetnie zna to uczucie. Czasami o zwycięstwie decydują detale, co tylko dolewa oliwy do ognia.

 

W sumie porażka to także świetna trampolina. Sportową złość można wykorzystać w kolejnym rocznym cyklu mającym przygotować nas do kolejnych zawodów. Wówczas nie popełni się tych samych błędów i takie osoby bogatsze o nowe doświadczenie będą w stanie tym razem wyjść na scenę i wygrać!

 

A co was najbardziej denerwuje na siłowni i poza nią? Opowiedzcie w komentarzach!