Białko to jeden z podstawowych makroskładników diety człowieka, a także fundamentalny składnik żywieniowy dla osób ćwiczących. Ilość białka w jadłospisie trenujących determinuje jakość wypracowanych efektów podczas treningów. Odpowiednia dawka protein w ciągu dnia warunkuje tempo anabolizmu mięśniowego, który jest nierozerwalnie związany z rozbudową beztłuszczowej masy, utrzymaniem właściwego tempa regeneracji po wysiłku fizycznym czy kontrolowaniem redukcji tkanki tłuszczowej. Odżywki białkowe, jak chociażby WPC 80, stanowią alternatywę dla osób które wykorzystują diety wysokoproteinowe bądź mają trudność z utrzymaniem swojego dobowego bilansu energetycznego.

 

SPIS TREŚCI:
1. WPC 80 – skład
2. WPC 80 – działanie
3. WPC 80 – dawkowanie
4. WPC 80 – opinie
5. WPC 80 – cena

 

 

1. WPC 80 – skład
Preparat WPC 80 to odżywka białkowa bazująca na jednym z najpo-pularniejszych źródeł protein dla osób ćwiczących. Mowa rzecz jasna o serwatce, która od dłuższego czasu stanowi jeden z kluczowych elementów w diecie pasjonatów treningu siłowego oraz innych dyscyplin sportowych. Forma koncentratu jest zazwyczaj uzyskiwana na drodze technologii mikro lub ultrafiltracji białek mleka, co umożliwia zachowanie wysokiej zawartości aminokwasów tworzących cząsteczki proteinowe. Sam koncentrat charakteryzuje się średnim czasem wchłaniania, co pozwala na równomierny i stopniowy proces uwalniania energii, a także kontrolowane dostarczanie odpowiedniej ilości wartości odżywczych.

  Tu kupisz ten produkt Ostrovit WPC STANDARD 80.eu - 2270g (4.53) Ostrovit WPC STANDARD 80.eu - 2270g 90,59 zł Sprawdź Teraz!

Odżywki białkowe bazujące na koncentracie serwatki charakteryzuje obecność od 65 do 80% czystego białka przypadającego na pojedynczą porcję produktu przy jednocześnie niewielkiej ilości tłuszczów (2–6%) oraz węglowodanów (3–8%). Oprócz niewielkiej zawartości dodatkowych makroskładników, skład odżywki WPC 80 charakteryzuje jeszcze jedna cecha. Mowa o braku domieszek białek roślinnych, które niejednokrotnie pojawiają się w składzie suplementów proteinowych. Ich obecność bardzo często ma na celu jedynie podbicie aminogramu odżywki i pozorne uatrakcyjnienie działania preparatu. W rzeczywistości białka roślinne stanowią jedynie niepotrzebny wypełniacz, a dla osób ćwiczących są po prostu bezwartościowe. W przypadku suplementu WPC 80, pojedyncza porcja odżywki dostarcza jedynie czyste białko serwatkowe w postaci koncentratu.

 

2. WPC 80 – działanie
Ciężko jednoznacznie określić działanie odżywek białkowych w kontekście sportowej suplementacji, gdyż wielokrotnie podkreśla się uniwersalny charakter tej grupy preparatów. WPC 80 jest suplementem diety, co oznacza iż jego podstawowym zastosowaniem jest uzupełnienie ewentualnych braków, jakie dyktuje nasze codzienne zapotrzebowanie. Odżywkę białkową WPC 80 można z powodzeniem wykorzystać jako produkt do utrzymania prawidłowego bilansu energetycznego. Osoby ćwiczące i stosujące zbilansowaną dietę są świadome, że brak czasu jest częstym przeciwnikiem, który utrudnia utrzymanie przyjętych założeń. W tym celu warto wykorzystać suplementy białkowe.

 

Odżywka WPC 80 stanowi świetny sposób na rozbudowę suchej i beztłuszczowej masy mięśniowej. Dzięki obecności dużej ilości czystego białka, nasze mięśnie zostają zaopatrzone w fundamentalny związek do ich rozbudowy. Niewielka obecność dodatków w postaci tłuszczów i węglo-wodanów pozwala, by proces zwiększania masy mięśniowej odbywał się bez zbędnego ryzyka zatłuszczenia sylwetki. WPC 80 posiada też niską wartość energetyczną, dlatego z powodzeniem można go wykorzystywać nie tylko podczas „masowania”, ale i redukcji tkanki tłuszczowej.

WPC 80 to także produkt pozwalający na utrzymanie prawidłowego przebiegu mechanizmów odnowy i regeneracji naszych mięśni po intensywnych ćwiczeniach.

  Tu kupisz ten produkt Olimp Whey Protein Complex 100% - 700g (4.88) Olimp Whey Protein Complex 100% - 700g 98,59 zł Sprawdź Teraz!

Jest to możliwe dzięki niezwykle bogatemu i kompleksowemu profilowi aminokwasowemu, którego obecność wiąże się z wysoką zawartością czystego białka bez zbędnych dodatków. Aminokwasy są związkami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego metabolizmu, a także rozwoju struktur mięśniowych. Rozbudowany aminogram pozwala też na zahamowanie skutków szkodliwego katabolizmu, który zwiększa ryzyko degradacji struktur mięśniowych oraz ograniczenie dalszych efektów pomimo systematycznych treningów.

 

3. WPC 80 – dawkowanie
Suplementacja odżywką białkową WPC 80 powinna odbywać się zgodnie

z aktualnie przestrzeganą przez nas dietą. To właśnie dobowa kaloryka wyznacza konieczność oraz ilość stosowanej odżywki białkowej. W zależności od naszego zapotrzebowania preparat należy przyjmować od 2 do 3 razy w ciągu dnia zarówno w dni treningowe, jak i wolne od aktywności fizycznej. Co do samego sposobu przygotowania – porcję odżywki WPC 80 (1 miarka – 23 g) należy rozpuścić w 250/300 ml zimnej wody lub odtłuszczonego mleka, a następnie wymieszać w shakerze. Należy pamiętać, że suplementy białkowe stanowią jedynie dodatek do zdrowego odżywiania i nie powinny być traktowane jako zamienniki pełnowartościowych posiłków.

 

4. WPC 80 – opinie
Odżywki białkowe stanowią dość charakterystyczną grupę suplementów, gdyż oprócz ich działania duże znaczenie odgrywa jakość ich wykonania. WPC 80 jest preparatem otrzymanym poprzez wykorzystanie zaawansowanej technologii, co pozwoliło uzyskać produkt o wysokim standardzie przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej ceny. Preparaty WPC 80 są produkowane przez kilku polskich producentów suplementów diety, takich jak Activlab, Ostrovit czy Łowickie. Co więcej, odżywka białkowa WPC 80 posiada szeroki wachlarz zastosowań w naszej codziennej diecie.

 

Słodkie desery, omlety czy naleśniki z dodatkiem suplementu białkowego pozwalają uatrakcyjnić smak naszej diety, a także stanowią idealną alternatywę dla niezdrowych słodyczy. Niska kaloryczność odżywki WPC 80 pozwala także cieszyć się rewelacyjnym smakiem bez zbędnego ryzyka zaburzenia naszej diety czy zaprzepaszczenia dotychczasowej pracy nad własną sylwetką. Dzięki dużej ilości wariantów smakowych (aż 15 dostępnych opcji) nasze posiłki można dowolnie modyfikować w zależności od swoich potrzeb i upodobań. Dzięki wspomnianej technologii ultrafiltracji białko serwatki WPC 80 wykazuje bardzo dobrą rozpuszczalność i nie prowadzi do powstawania piany podczas przygotowania.

 

5. WPC 80 – cena
Suplement białkowy WPC 80 jest sprzedawany w dwóch wersjach wagowych i każda z nich charakteryzuje się inną ceną. Mniejsze opakowania (900 g) kosztują zazwyczaj w granicach 39 zł, podczas gdy większe pojemności (2270 g) można zakupić już w cenie 109 zł. Odżywki białkowe WPC 80 bez problemu można znaleźć w punktach sprzedaży suplementów diety, a także w naszym sklepie internetowym.