Jesteś chudy, masz niski poziom podskórnej tkanki tłuszczowej, ale również nie możesz pochwalić się dużymi mięśniami? Próbowałeś już wszystkiego, a wyników jak nie było, tak nie ma? Oto rozwiązanie dla takiej osoby jak ty – odżywka typu gainer. Gainer to odżywka białkowa oraz węglowodanowa w jednym. Najlepsza opcja na masę dla opornych!


Co daje gainer? Lepsze efekty w czasie sesji na masę, zerowe skutki uboczne i wsparcie rozbudowy masy mięśniowej.

 

SPIS TREŚCI:
1. Trening na masę – główne zasady
2. Bez diety nie będzie sukcesu
3. Co łączy w sobie odżywka typu gainer?
4. Odżywka typu gainer – dla kogo jest przeznaczona?

 

 

1. Trening na masę – główne zasady

Trening na masę mięśniową powinien odbywać się według ściśle ustalonych zasad. Każda partia mięśniowa, z wyjątkiem mięśni brzucha, łydek oraz przedramion, często jest ćwiczona zaledwie raz w tygodniu, choć oczywiście nie jest to regułą. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania w treningach oraz celu treningowego. Warto jednak pamiętać, że takie postępowanie często nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

 

Praktycznie każdą partię mięśniową (bez wymienionych wyjątków) powinno trenować się nawet dwa razy w tygodniu. Pozostały czas przeznacza się na regenerację, bowiem właśnie wtedy następuje rozwój mięśni. Koniecznie należy o tym pamiętać!

 

2. Bez diety nie będzie sukcesu

Na początku należy sobie uświadomić również to, że nawet najlepiej dobrana suplementacja nie zastąpi w pełni zbilansowanych zdrowych posiłków. Sam gainer to za mało, aby marzyć o sylwetce rodem z ekranów filmowych Hollywood! Jest on jednak znakomitym uzupełnieniem codziennego menu i zapewnia oczekiwane rezultaty w przyroście mięśni.

 

3. Co łączy w sobie odżywka typu gainer? Fabryka Siły Sklep

Odżywki znane pod nazwą gainer to połączenie łatwo przyswajalnych węglowodanów i białka. Takie połączenie dostarcza za jednym razem głównego materiału budulcowego dla mięśni, a więc aminokwasów zawartych w białku oraz składnika energetycznego, jakim są węglowodany.

 

4. Odżywka typu gainer – dla kogo jest przeznaczona?

Odżywka typu gainer przeznaczona jest głównie dla osób, które mają problem z budowaniem masy mięśniowej.

 

Preferowanym typem sylwetki w przypadku tej metody suplementacji będzie ektomorfik, a więc osoba o długich chudych kończynach, niskiej zawartości podskórnej tkanki tłuszczowej, a także osoba z ogromnymi problemami w kontekście budowania masy mięśniowej.

 

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy