O roli witamin w diecie człowieka wiadomo już tak wiele, że każdy z nas ma mniejszą bądź większą świadomość o konieczności stosowania ich w postaci suplementów. Dzięki formie niewielkich i łatwych do połknięcia kapsułek mamy możliwość wygodnego i efektywnego uzupełnienia naszej codziennej diety o niezbędne mikroskładniki. Marka Olimp jest jednym z czołowych producentów kompleksów witaminowo-mineralnych, a oferta tej firmy umożliwia dobór odpowiedniego środka w zależności do wyznaczonego celu oraz aktualnego budżetu. Sprawdźcie czy warto sięgnąć po witaminy firmy Olimp!

 

SPIS TREŚCI:
1. Witaminy Olimp – skład
2. Witaminy Olimp – działanie
3. Witaminy Olimp – dawkowanie
4. Witaminy Olimp – opinie
5. Witaminy Olimp – cena

 

 

1. Witaminy Olimp – skład
Kompleksy witamin i minerałów polskiej marki Olimp stanowią jeden z najbardziej rozpoznawalnych oraz najchętniej wybieranych produktów z bogatej oferty tej firmy. Argumentem przemawiającym za dużą popularnością tej grupy suplementów jest przede wszystkim skład, który został opracowany przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii produkcji oraz oparty na bazie najbardziej skutecznych czynników.

 

Witaminy i minerały nazywane są potocznie mikroelementami i stanowią drugą obok popularnych „makrosów” grupę składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania metabolizmu człowieka. Dzięki skompletowaniu przez markę Olimp wszystkich najważniejszych substancji preparaty witaminowe tej firmy zapewniają holistyczne wsparcie dla zdrowia. Mikroskładniki, czyli biogenne pierwiastki i związki witamin, są niezbędne do przeprowadzenia szeregu procesów fizjologicznych naszego ustroju.

 

Właśnie dlatego suplementy określane mianem odżywek witaminowych są polecane nie tylko osobom trenującym czy stosującym pełnowartościowe diety. Każda osoba ceniąca swoje zdrowie i dbająca o własny organizm powinna sięgnąć po tego typu preparaty, które w szybki i wygodny sposób pozwolą na zabezpieczenie się przed wszelkimi chorobotwórczymi drobnoustrojami.

 

2. Witaminy Olimp – działanie
Preparaty wpisujące się do grona kompleksów witamin i minerałów nie posiadają jednego, skonkretyzowanego działania na ludzki organizm. Zróżnicowany skład, który wykorzystuje wiele prozdrowotnych czynników, umożliwia uzyskania wielowymiarowego oddziaływania na metabolizm. W efekcie pozwala to na zabezpieczenie naszego zdrowia na różnych płaszczyznach.

 

Witaminy i biogenne pierwiastki występujące w konglomeratach mikroelementów marki Olimp pozwalają na zapewnienie wsparcia w pracy wszystkich narządów wewnętrznych. Począwszy od naturalnej odporności przed infekcjami bakteryjnymi, wzmożenie tempa wchłaniania wartości odżywczych z pożywienia i stymulację samej pracy systemu pokarmowego; przez regulację pracy układu nerwowego na skutek lepszej koncentracji i sprawniejszego myślenia, wzmocnienie wytrzymałości układu kostnego i całego aparatu ruchu; a skończywszy na ochronie i regulacji funkcji układu krążenia, oddziaływaniu na gospodarkę hormonalną (np. stężenie cholesterolu, testosteronu, insuliny czy hormonów tarczycy) czy po prostu lepsze funkcjonowanie naszego organizmu każdego dnia!

 

3. Witaminy Olimp – dawkowanie
Marka Olimp posiada w swojej ofercie szereg różnych preparatów witaminowo-mineralnych, które z uwagi na różnice w obecnej formule powinny być stosowane w różny sposób. Nie tylko rodzaj zastosowanych składników ma tutaj znaczenie, ale i dawki, w jakich wykorzystano konkretne substancje. Niejednokrotnie są to ilości pozwalające na pokrycie naszego dziennego zapotrzebowania na dany składnik. Dlatego też polecamy, by bazować na wytycznych, jakie zostały umieszczone przez producenta na opakowaniu produktu. Pozwoli to cieszyć się maksymalnym działaniem preparatu, a także mieć pewność że wydane przez nas pieniądze nie pójdą na marne.

 

4. Witaminy Olimp – opinie
Olimp jest jednym z czołowych producentów suplementów diety, a preparaty witaminowo-mineralne tej firmy cieszą się niezwykle dużym powodzeniem wśród osób stosujących tę grupę produktów. Za dużą popularnością tych odżywek przemawiają rozbudowana formuła, wykorzystanie tylko działających i niezbędnych składników, efektywne dawki, uniwersalne zastosowanie, wygodna forma preparatu oraz stosunkowo niska cena. Witaminy Olimp, choć postrzegane są jako suplementy dla osób ćwiczących, można z powodzeniem zastosować również u osób, które na celu mają dodatkowe wsparcie swojego zdrowia

 

Obecnie marka Olimp oferuje kilka różnych preparatów witaminowo-mineralnych. Począwszy od specjalistycznie zaprojektowanych mieszanek dla sportowców, przez konglomeraty składników skierowane konkretnie dla mężczyzn, kobiet, dzieci lub osób starszych. Oprócz tego możemy napotkać na typowe kompleksy witaminowe, których skład został wzbogacony o dodatkowe substancje, np. antyoksydanty, roślinne ekstrakty, składniki poprawiające przyswajalność wartości odżywczych z pożywienia. W efekcie mamy do wyboru naprawdę sporą liczbę produktów, które z uwagi na mnogie zastosowanie można z łatwością dopasować do aktualnych potrzeb i celu, jaki chcemy osiągnąć dzięki wprowadzeniu suplementacji.

 

5. Witaminy Olimp – cena
Jak zostało wspomniane, preparaty witaminowe firmy Olimp stanowią najbardziej rozpoznawalne suplementy tej marki. Dlatego też dostępność tej grupy produktów jest bezproblemowa. Kompleksy witaminowo-mineralne opatrzone logiem Olimp można kupić w większości punktów sprzedaży odżywek dla trenujących, a także w naszym sklepie internetowym.

  Tu kupisz ten produkt Witaminy Olimp VITA-MIN Multiple Sport - 60kaps. -8% (4.89) Witaminy Olimp VITA-MIN Multiple Sport - 60kaps. 47,99 zł 52,00 zł Sprawdź Teraz!

Ceny są uzależnione od ostatecznej formuły kompleksu i prezentują się w poniższy sposób:

– Vita Min Plus (30 kaps.) – 17,50 zł;
– Gold-Vit senior (30 tabl.) – 27,50 zł;
– Gold-Vit Complex (30 kaps.) – 27,50 zł;
– Gold-Vit dla kobiet (30 tabl.) – 27,50 zł;
– Gold-Vit dla mężczyzn (30 tabl.) – 27,50 zł;
– Vita Min Multiple Sport (60 kaps.) – 24,50 zł;
– Olimpek Vita-min plus Junior (15 sasz.) – 13 zł;
– Gold Vita-Min Anti-ox Super Sport (60 kaps.) – 68,50 zł.