Suplementacja okołotreningowa to klucz do dużych i męskich mięśni. Czy jednak w czasie treningu jest coś, co sprawdzi się o wiele lepiej niż woda mineralna, poprawi osiągi, a przy okazji nawodni organizm? Jak widać po poniższym artykule, niekiedy najlepsze suplementy diety wystarczy z sobą pomieszać, aby utrzymać miarodajne rezultaty.

 

SPIS TREŚCI:
1. Napój izotoniczny
2. Mikstura BCAA + CARBO

 

 

1. Napój izotoniczny

Suplementy diety dla sportowców to bardzo ważna składowa zdrowej oraz zapewniającej rezultaty na siłowni diety. Niemniej jednak jest jeden produkt, który jest powszechnie znany i wiele osób stosuje go na co dzień, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, jak można wykorzystać jego właściwości w tre-ningu na siłowni.

 

Napój izotoniczny, bo o nim mowa, to świetna alternatywa dla wody mineralnej. Jest to suplement diety dla mężczyzn, jak też suplement diety dla kobiet, dzięki czemu może stosować go w zasadzie każdy!

 

Napój izotoniczny dzięki większej zawartości składników aktywnych staje się nie tylko świetnym źródłem nawodnienia organizmu, ale także dostarcza wszelkich niezbędnych składników wpływających pozytywnie na wysiłek fizyczny.

 

Zawiera on elektrolity i minerały, które organizm zużywa w czasie treningu. Warto więc go pić w czasie treningu, gdyż utrata tych składników obniża zdolności wysiłkowe, a także działa negatywnie na proces regeneracji po treningu!

 

Dbając o swoje zdrowie, należy wybierać napoje izotoniczne słodzone za pomocą stewii, a nie słodzików, które zawierają m.in. aspartam. Dzięki stewii tego typu produkty stanowią bardziej naturalne suplementy diety.

 

2. Mikstura BCAA + CARBO

Kolejnym świetny rozwiązaniem do stosowania w czasie treningu jest stworzenie mikstury z dwóch suplementów diety, jakimi są aminokwasy rozgałęzione BCAA, a także preparat dostarczający szybko przyswajalnych węglowodanów CARBO. Wspomniane odżywki można połączyć w wspomagające trening zdrowe, tanie i dobre w smaku napoje!

 

Połączenie ze sobą dwóch wspomnianych suplementów diety oraz spożywanie ich w czasie treningu zapewnia znakomite efekty. BCAA zapewnia dłuższy oraz efektywniejszy trening, zmniejsza degradację glikogenu mięśniowego, a także pomaga szybciej wrócić organizmowi do formy po treningu. Fabryka Siły Sklep

 

Z kolei CARBO to preparat dostarczający niezbędnych węglowodanów, które uzupełniają zubożały glikogen, dzięki czemu stanowią źródła szybciej oraz niezbędnej energii. Ponadto jest on wzbogacony o witaminy, a jego skuteczność potwierdzają opinie zadowolonych klientów.