Białko to ważny składnik odżywczy niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu – jest to między innymi główny budulec tkanki mięśniowej. Podaż protein na odpowiednio wysokim poziomie jest szczególnie ważna w przypadku osób aktywnych fizycznie, głównie tych, które uprawiają sporty siłowe. Codzienna dieta mimo że smaczna oraz sycąca, często nie dostarcza odpowiedniej ilości białka, dlatego też w przypadku osób aktywnych fizycznie wskazana jest odpowiednia suplementacja odżywkami białkowymi, a czasami również węglowodanowo-białkowymi. Whey Protein Complex 100% marki Olimp Sport Nutrition to wysokiej jakości matrix białkowy, w skład którego wchodzi ultrafiltrowany koncentrat białka serwatkowego (WPC) oraz pozyskany w wyniku zaawansowanego procesu CFM izolat białka serwatkowego (WPI). Znajdujące się w suplemencie białka serwatkowe charakteryzują się bardzo wysoką wartością odżywczą.

 

SPIS TREŚCI:
1. Whey Protein Complex 100% – właściwości
2. Whey Protein Complex 100% – zalety
3. Whey Protein Complex 100 – składniki
4. Whey Protein Complex – smaki
5. Whey Protein Complex 100% – stosowanie, przeciwwskazania

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Whey Protein Complex 100% – właściwości
Whey Protein Complex 100% to wysokiej jakości odżywka białkowa przeznaczona dla sportowców o różnym stopniu zaawansowania oraz osób aktywnych fizycznie, które dążą do znacznej poprawy kompozycji swojej sylwetki. Jest to wysokiej jakości matrix białkowy, w którego składzie znajdują się ultrafiltrowany koncentrat białka serwatkowego (WPC) oraz pozyskany w wyniku zaawansowanego procesu CFM izolat białka serwatkowego (WPI) – są to komponenty wysokiej jakości, które w realny sposób wspomagają przyrost beztłuszczowej masy ciała.

 

Obydwa główne komponenty formuły Whey Protein Complex 100% (WPC i WPI) są pozyskiwane w zaawansowanych procesach technologicznych, dzięki czemu w pełni zachowują swoją strukturę oraz aktywność.

 

Dzięki wysokiej wartości odżywczej białko serwatkowe można uznać za jedno z najbardziej cennych i pożądanych źródeł protein dla sportowców wyczynowych oraz osób aktywnych fizycznie, czyli ludzi, których zapotrzebowanie na białko jest podwyższone.

 

Wysoka wartość odżywcza wynika przede wszystkim z tego, że wspo-mniane białka charakteryzują się optymalnymi proporcjami oraz zawartością aminokwasów egzo- i endogennych. Istotny w tym kontekście będzie wysoki udział aminokwasów rozgałęzionych (BCAA), aminokwasów siarkowych oraz glutaminy.


2. Whey Protein Complex 100% – zalety
Odżywka Whey Protein Complex 100% posiada wiele zalet, najważniejsze
z nich to:
– uzupełnianie deficytów białka w codziennej diecie, a co za tym idzie – dostarczanie odpowiedniej ilości składników budulcowych dla tkanki mięśniowej, co sprawdza się doskonale zwłaszcza w przypadku osób wymagających zwiększonej podaży protein;
– zachowanie dodatniego bilansu azotowego dzięki regularnemu przyjmowaniu suplementu,
– korzystny wpływ na optymalizowanie procesu budowania masy mięśniowej.

 

Suplement Whey Protein Complex 100% to doskonałe uzupełnienie codziennej diety o pożądane i wartościowe proteiny pochodzenia zwierzęcego, które spełniają funkcję priorytetową w czasie budowania masy mięśniowej oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to także doskonały sposób, by dostarczyć do organizmu optymalnej ilości białka, zwłaszcza w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na ten składnik odżywczy. Należy jednak pamiętać, że odżywka nie może stanowić substytutu zróżnicowanej diety.

  Fabryka Siły Sklep

Produkt Whey Protein Complex 100% doskonale rozpuszcza się zarówno w wodzie, jak i w mleku.

 

3. Whey Protein Complex 100 – składniki
Wartość energetyczna 100 g produktu to 1624 kJ, czyli 382 kcal, z czego
75 g stanowi pełnowartościowe białko, 11 g to węglowodany, w tym cukry – 4 g. Zawartość tłuszczu w 100 g suplementu to 6,5 g, z czego zaledwie
0,7 g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone. Suplement nie zawiera błonnika, natomiast ilość soli w pojedynczej porcji wynosi około 0,3 g. 95% składu stanowią wysokiej jakości preparaty białkowe.

 

4. Whey Protein Complex – smaki
Suplement Whey Protein Complex 100 jest dostępny w szerokiej gamie smakowej. Odżywki o smaku czekoladowym, czekoladowo-miętowym oraz toffi zawierają 1,5% naturalnego kakao, w produktach o smaku kawowym i cappuccino użyte zostały aromaty kawy naturalnej instant oraz kawy zbożowej instant, w odżywkach o smaku truskawkowym, truskawkowo-bananowym, czarnej porzeczki, wiśniowym, malinowym i cytrynowym znajduje się kwas jabłkowy stanowiący jednocześnie regulator kwasowości. Ponadto dostępne są smaki pomarańczowy, wieloowocowy, jogurtowo-waniliowy, bananowy oraz jogurtowo-cytrynowy.

 

Wszystkie rodzaje omawianej odżywki zawierają substancje słodzące oraz stosowne barwniki.

 

5. Whey Protein Complex 100% – stosowanie, przeciwwskazania
Odżywka Whey Protein Complex 100% marki Olimp Sport Nutrition powstała z myślą o osobach, które poszukują suplementu o szerokim spektrum działania, który można stosować o każdej porze dnia, zarówno
w dni treningowe, jak i nietreningowe.

 

Preparat Whey Protein Complex 100% jest świetnym sposobem na uzupełnienie zwiększonego zapotrzebowanie sportowców na aminokwasy, szczególnie te określane mianem niezbędnych.

 

Izolat, uzyskany w procesie CFM (mikrofiltracjia w przepływie krzyżowym), to dobrze przyswajalna forma białka serwatkowego, którego BV (wartośc biologiczna) wynosi aż 159.

 

Jedną z właściwości koncentratu białka serwatkowego jest nieco dłuższy czas wchłaniania, który również ma swoje zalety.

 

Jedna porcja suplementu Whey Protein Complex 100% to 35 g. Preparat należy wymieszać z mlekiem lub wodą (150 ml) i pić do trzech razy dziennie – pierwszą porcję najlepiej spożyć po przebudzeniu, drugą po głównym posiłku, a w dni treningowe po treningu, natomiast trzecią wieczorem, przed pójściem spać.

 

Suplementacji opisywanym preparatem nie powinny stosować kobiety
w ciąży, matki karmiące piersią oraz dzieci. Jak każdy suplement diety odżywka Whey Protein Complex 100% przyjmowana w nadmiarze, niezgodnie z zaleceniami producenta może powodować skutki niepożądane. Jeśli pojawią się jakiekolwiek efekty uboczne, niezwłoczne należy zaprzestać stosowania suplementu i skontaktować się z lekarzem.

 

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy