Odżywki białkowe można podzielić na kilka głównych kategorii, które różnią się od siebie wieloma aspektami. Determinantami są takie cechy, jak chociażby zawartość samego białka w białku, tempo przyswajalności i trawienia w układzie pokarmowym czy obecność ewentualnych dodatków pod postacią cukrów lub tłuszczów. Whey Protein Complex jest suplementem białkowym, którego skład wykorzystuje więcej niż jedną frakcję proteinową, co pozwala na uniwersalne zastosowanie u każdego ćwiczącego. O składzie, działaniu i innych kwestiach dowiecie się z poniższego tekstu.

 

SPIS TREŚCI:
1. Whey Protein Complex 100 – skład
2. Whey Protein Complex 100 – działanie
3. Whey Protein Complex 100 – dawkowanie
4. Whey Protein Complex 100 – opinie

5. Whey Protein Complex 100 – cena

 

 

1. Whey Protein Complex 100 – skład
Odżywka firmy Olimp – Whey Protein Complex 100 – jest suplementem diety dla osób ćwiczących i stosujących zbilansowaną dietę. Skład tego produktu został oparty na matriksie białkowym uzyskanym na drodze zaawansowanej technologii produkcji. Dzięki temu proteiny wykorzystane w preparacie Whey Protein Complex charakteryzuje wysoka jakość, a co za tym idzie – niezwykle skuteczne działanie.

 

Wspomniany matriks białek jest mieszanką dwóch popularnych frakcji protein serwatki, które od dłuższego czasu mają szeroki wachlarz zastosowań w sportowej suplementacji. Marka Olimp użyła w swoim produkcie ultrafiltrowanego koncentratu WPC Instant, który w przeciwieństwie do popularnych koncentratów używanych w większości odżywek WPC charakteryzuje się o wiele lepszą rozpuszczalnością i usprawnioną przyswajalnością zawartych w nim wartości odżywczych.

 

Whey Protein Complex to także dodatek izolatu serwatkowego CMF uznawanego przez sporą część ćwiczących za wiodącą pod względem skuteczności postać białek mleka, jaka jest oferowana w odżywkach białkowych.

  Tu kupisz ten produkt Olimp Whey Protein Complex 100% - 700g (4.88) Olimp Whey Protein Complex 100% - 700g 98,59 zł Sprawdź Teraz!

2. Whey Protein Complex 100 – działanie
Suplement diety Whey Protein Complex to środek stosowany zarówno przez osoby ćwiczące, jak i pasjonatów zdrowego stylu odżywiania. Skład odżywki firmy Olimp został oparty na dwóch frakcjach protein serwatki, które dzięki wspomnianym różnicom w przyswajalności, a także samej zawartości białka, pozwalają na bezpieczne oddziaływanie na dobową kalorykę diety. Dzięki temu możemy w wygodny sposób uzupełnić brakującą ilość białkowego makroskładnika, oszczędzając tym samym czas, który musielibyśmy przeznaczyć na gotowanie. Należy jednak pamiętać, że suplementy proteinowe są jedynie dodatkiem do pełnowartościowych posiłków i nigdy nie należy ich traktować jako podstawy swojej codziennej diety.

 

Proteiny są makroelementem ludzkiego odżywiania, który determinuje i wpływa na rzeczywisty stan masy mięśniowej. To właśnie codzienna podaż białka warunkuje tempo efektów wypracowanych na siłowni podczas intensywnych treningów oraz uzyskanych w trakcie przestrzegania diety. Whey Protein Complex dzięki odpowiedniej proporcji izolatu i koncentratu serwatki pozwala na sprawny transport niezbędnych cząsteczek proteinowych do naszych mięśni. Efektem tego jest znaczne skrócenie czasu ich przyswajania w porównaniu do tych pochodzących ze zwykłego pożywienia. W związku z tym mięśnie ulegają szybszej rozbudowie. Warto też dodać, że odżywka białkowa marki Olimp posiada niewielką ilość kalorii, co oznacza, że budowana masa mięśniowa będzie charakteryzować się minimalną zawartością tkanki tłuszczowej.

 

Jak powszechnie wiadomo, cząsteczki białkowe zbudowane są z aminokwasów. To grupa związków niezbędnych dla każdego z nas, chociażby z uwagi na to, że są one elementem koniecznym do syntezy wspomnianych protein. To jednak nie koniec ich dobroczynnych właściwości. Na skutek trawienia białek wolne aminokwasy zostają uwolnione w naszym ustroju, co z kolei pozwala na nasilenie mechanizmów anabolicznych. Pod pojęciem anabolizmu kryje się ogół reakcji biochemicznych, których produktem są złożone związki oraz energia – mówiąc prościej są to reakcje syntezy. W przypadku tkanki mięśniowej anabolizm będzie skutkował powstawaniem nowych włókien. Z kolei większa ilość włókien mięśniowych skutkuje zwiększeniem rozmiaru samego mięśnia.

 

Anabolizm to także reakcje pozwalające na odnowę i regenerację zmęczonego organizmu. Powstająca z rozkładu białek energia zostaje wykorzystana przez ludzki metabolizm do szeregu procesów, których zadaniem jest przywrócenie fizjologicznej homeostazy. Whey Protein Complex można więc potraktować jako suplement zabezpieczający mięśnie przed degradacją, a także pozwalający na skuteczne ograniczenie przemian katabolicznych.

 

3. Whey Protein Complex 100 – dawkowanie
Odżywka białkowa Whey Protein Complex jest preparatem stosowanym podczas kontroli masy ciała – zarówno do jej przyrostu, jak i redukcji nadprogramowych kilogramów wraz z towarzyszącą im tkanką tłuszczową. Podstawą uzyskania maksymalnych możliwości preparatu firmy Olimp jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywania, zbilansowanej diety oraz właściwie dostosowanego, zarówno do celu jak i aktualnych możliwości ćwiczącego, planu treningowego.

 

Producenci polecają, by pojedynczą porcję odżywki Whey Protein Complex (4 miarki – 35 g) rozpuścić w 150 ml wody lub odtłuszczonego mleka i spożyć zaraz po przygotowaniu. W ciągu dnia zaleca się zastosować od 1 do 3 porcji, najlepiej po przebudzeniu, treningu, pomiędzy posiłkami, a także przed snem.

 

4. Whey Protein Complex 100 – opinie
Suplement firmy Olimp stanowi jeden z podstawowych produktów tej marki, czego dowodem jest niesłabnąca popularność tego preparatu w porównaniu do innych odżywek białkowych z oferty firmy. Głównym atutem Whey Protein Complex jest przede wszystkim skład, który został oparty na dwóch najczęściej wykorzystywanych frakcjach białkowych. To świetny dowód na sprawne działanie tego suplementu zarówno w procesie budowania masy mięśniowej, jak i w trakcie redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej czy walki z niepotrzebnymi kilogramami.

 

Whey Protein Complex to suplement diety, który charakteryzuje wysoka jakość wykonania. Preparat cechuje nienaganna rozpuszczalność, a także delikatny i nieprzesłodzony smak, który występuje w kilku możliwych wariantach. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji firma Olimp uzyskała odżywkę, której spożycie w żaden sposób nie niesie za sobą ryzyka pojawienia się problemów ze strony przewodu pokarmowego, takich jak wzdęcia, nudności, uczucie przepełnienia czy pojawienie się problemów trawiennych.

 

5. Whey Protein Complex 100 – cena
Odżywka Whey Protein Complex jest jedną z mocniejszych pozycji oferty firmy Olimp, dlatego też suplement można bez problemu zakupić w punktach sprzedaży preparatów dla ćwiczących i sportowców oraz w naszym sklepie internetowym.

 

Cena suplementu Whey Protein Complex jest uzależniona od gramatury, w jakiej występuje produkt:
– 700 g 
– 2230 g 

Tu kupisz ten produkt Olimp Whey Protein Complex 100% - 700g (4.88) Olimp Whey Protein Complex 100% - 700g 98,59 zł Sprawdź Teraz!