Białko spełnia bardzo ważną funkcję w przypadku osób aktywnych fizycznie, nastawionych na budowę beztłuszczowej masy mięśniowej – jest to jeden z najważniejszych składników odżywczo-budulcowych. Należy jednak pamiętać, że pożądane są przede wszystkim wysokiej jakości białka zwierzęce, choć korzystny wpływ na budowę mięśni wykazują również białka roślinne. Ilość dostarczanego białka w codziennej diecie zazwyczaj jest niewystarczająca w przypadku kulturystów i osób aktywnych fizycznie, dlatego też wskazana jest odpowiednia suplementacja za pomocą odżywek białkowych oraz białkowo-węglowodanowych. Whey Gold Standard to najwyższej jakości białko serwatkowe, które powstało dzięki odpowiednim procesom technologicznym oraz połączeniu koncentratu i izolatu białka serwatkowego. Główną zaletą odżywki jest doskonała jakość biologiczna oraz optymalny profil aminokwasowy, czego efektem jest szybka i efektowna budowa beztłuszczowej tkanki mięśniowej.

 

SPIS TREŚCI:
1. Whey Gold Standard – właściwości
2. Whey Gold Standard – skład
3. Whey Gold Standard – dawkowanie

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Whey Gold Standard – właściwości
Białko serwatkowe zostało poddane wielu szczegółowym badaniom i analizom – na tej też podstawie składnik ten uznano za bardzo wartościowy pod względem biologicznym, szczególnie w przypadku sportowców trenujących dyscypliny siłowe i wytrzymałościowe, którzy ze względu na wzmożony wysiłek treningowy są zobligowani do dostarczania organizmowi zwiększonych ilości zdrowego, pełnowartościowego białka.


Dzięki suplementacji Whey Gold Standard komórki macierzyste ulegają znacznemu wzmocnieniu, poprawie ulega także budowa mięśni oraz synteza białek wewnątrz komórek mięśniowych. Efektem tych działań jest nasilenie się procesów anabolicznych w mięśniach oraz widoczny przyrost masy mięśniowej.


Preparat Whey Gold Standard zawiera w swoim składzie dwie najważniejsze i najbardziej aktywne formy białka serwatkowego, czyli koncentrat i izolat.


Koncentrat białka serwatkowego – to preparat, w którego składzie znajduje się przede wszystkim pełnowartościowe białko (zawartość białka zazwyczaj mieści się w przedziale 60–80%), pozostałe składniki to węglowodany, tłuszcze oraz woda – warto pamiętać, że im wyższa wartość węglowodanów i tłuszczów, tym większa kaloryczność produktu.


Godny podkreślenia jest fakt, że wiele białek serwatkowych zawiera laktazę, czyli enzym trawiący laktozę, dlatego też warto zwracać szczególną uwagę na skład odżywki – dotyczy to przede wszystkim osób, których organizm nie toleruje laktozy.


Kolejną zaletą koncentratu białka serwatkowego jest bardzo wysoka wartość odżywcza, w dużej mierze wynika to z wysokiej zawartości aminokwasów egzogennych, czyli tych, które każdy człowiek powinien systematycznie dostarczać do organizmu wraz z pożywieniem.


Izolat białka serwatkowego – jest uzyskiwany za pomocą metody mikrofiltracji przepływu krzyżowego. Dzięki temu zachowuje wartościowe składniki. Charakteryzuje się wyższą zawartością wartościowego białka i aminokwasów egzogennych i zmniejszoną ilością tłuszczu oraz węglowodanów.


Izolaty białka serwatkowego szybciej ulegają strawieniu, co wiąże się automatycznie z szybszym dotarciem aminokwasów do krwi. Izolaty wykazują także lepszą rozpuszczalność niż koncentrat.


Znajdujące się w odżywce Whey Gold Standard koncentraty i izolaty białka serwatkowego zawierają znaczną ilość aminokwasów rozgałęzionych BCAA (izoleucynę, walinę oraz leucynę), które stymulują pracę mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym, a dodatkowo wykazują właściwości antykataboliczne.


Ponadto białka serwatkowe są łatwo trawione i szybko absorbowane przez przewód pokarmowy, dostarczają jednocześnie optymalne ilości pożądanych, wartościowych składników odżywczych.


Preparat odżywczy Whey Gold Standard odznacza się bardzo wysokim stopniem czystości i przyswajalności. Ponadto odżywka zawiera w swoim składzie cenne aminokwasy, dzięki którym możliwy jest nie tylko zauważalny przyrost masy mięśniowej, ale także zwiększenie siły fizycznej, wytrzymałości mięśniowej, ochrona mięśni przed katabolizmem, przyspieszona regeneracja potreningowa oraz zintensyfikowane spalanie niepożądanej tkanki tłuszczowej.

 

2. Whey Gold Standard – skład
Whey Gold Standard to odżywka wysokobiałkowa, w suchej masie znajduje się ponad 82% czystego, wartościowego białka. Optymalna zawartość protein to gwarancja doskonałego odżywienia mięśni, dzięki czemu stają się one bardziej wytrzymałe fizycznie. Pozostałą część odżywki stanowią węglowodany i tłuszcze.


Ponadto odżywka Whey Gold Standard posiada doskonały profil aminokwasowy – jedna porcja dostarcza osiemnaście aminokwasów egzo- i endogennych, wśród których znajdują się istotne w procesie budowy masy mięśniowej aminokwasy BCAA, arginina (prekursor tlenku azotu) oraz glutamina, które w znaczny sposób przekładają się na zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni.


Jedna porcja odżywki zawiera w składzie następujące aminokwasy: alaninę, argininę, metioninę, kwas asparaginowy, fenyloalaninę, cysteinę, prolinę, kwas glutaminowy, serynę, glicynę, treoninę, histydynę, tryptofan, izoleucynę, tyrozynę, leucynę oraz walinę.


Wykorzystanie najwyższej jakości składników sprawia, że odżywka łatwo i szybko ulega strawieniu oraz wchłonięciu do komórek mięśniowych. Fabryka Siły Sklep

 

3. Whey Gold Standard – dawkowanie
Odżywka białkowa Whey Gold Standard zawiera białka o doskonałej przyswajalności, co automatycznie przekłada się na bezproblemowe trawienie. Dodatkowo suplement został wzbogacony o opatentowany kompleks enzymatyczny aminogen, który także wspiera szybkie i bezproblemowe działanie odżywki.


Dzięki zawartości laktazy preparat umożliwia szybkie trawienie zawartej w mleku laktozy, a tym samym może być stosowany przez osoby, których organizm nie toleruje laktozy lub posiada niską tolerancję laktozy.
Zaleca się stosowanie suplementu 1–3 razy dziennie, w zależności od indywidualnych potrzeb organizmu oraz zaleceń licencjonowanego dietetyka lub lekarza. Porcję odżywki (29,4 g) należy wymieszać w 300 ml wody lub mleka i pić małymi łykami.


W dni treningowe należy zażyć jedną porcję nie później niż półgodziny po treningu, pozostałe zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem organizmu. Suplementu nie powinny stosować kobiety w ciąży, matki karmiące piersią oraz dzieci. W przypadku wystąpienia efektów niepożądanych, należy niezwłocznie zaprzestać suplementacji i skontaktować się z lekarzem.