Najlepsza kreatyna – kreatyna na masie, kreatyna na redukcji etc. Faktem jest, że kreatyna to jeden z najważniejszych suplementów, który powinna stosować każda osoba marząca o ponadprzeciętnej atletycznej sylwetce. Na rynku dostępne są różne rodzaje tego suplementu, które możemy dowolnie dobierać, biorąc pod uwagę naszą formę, cel treningowy i poziom zaawansowania w treningu, niemniej jednak pozostaje jedno pytanie – kiedy zacząć cykl kreatynowy?

 

SPIS TREŚCI:
1. Najpierw dieta
2. Ile już trenujesz?
3. W tych przypadkach warto zastosować kreatynę

 

 

1. Najpierw dieta

Osoba myśląca o rozpoczęciu suplementacji kreatyną najpierw szczegółowo powinna przyjrzeć się swojej diecie. Zmienić coś, jeśli odżywianie nie jest zdrowe, a posiłki nie są należycie zbilansowane pod względem odpowiedniego rozłożenia makroskładników.

 

Co daje kreatyna? Przede wszystkim wzbogaca codzienne menu sportowca i jest jego integralną częścią. Podobnie dotyczy to innych suplementów diety jak białko, BCAA czy witaminy ze składnikami mineralnymi. Są one kluczowym uzupełnieniem oraz wzbogaceniem codziennych racji żywieniowych.

 

Ponadto przy stosowaniu kreatyny należy zwiększyć podaż wody do 3–5 litrów dziennie. Takie podejście zapewni 100% skuteczności, a dawkowanie suplementu przyniesie wymierne rezultaty.

 

2. Ile już trenujesz?

Suplementacja kreatyną pomaga zanotować duże efekty już w przypadku osób, które regularnie trenują co najmniej 3 miesiące, choć, rzecz jasna, nie jest to regułą. Mięśnie w tym czasie zdążyły zaadaptować się do nowych bodźców wynikających z treningu siłowego, odpowiednio wstępnie rozwinęły swoją masę mięśniową oraz siłę, a także osoba ćwicząca przez wspomniany okres poznała swój organizm.

 

Czy jest to związane z tym, jak działa kreatyna? Oczywiście, że nie. Jest to związane głównie z treningiem i podejściem do treningów. Po wspomnianym czasie można już stwierdzić, które ćwiczenia są najlepsze, a które w ogóle się nie sprawdzają. Dobór metod treningowych, w tym odpowiednich ćwiczeń – to sprawa indywidualna, na którą należy poświęcić trochę czasu. Fabryka Siły Sklep

 

Tak naprawdę kreatyna powinna być stosowana od pierwszego treningu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że efekty w tym czasie mogą przyjść nieco później, bowiem organizm dopiero przystosowuje się do ćwiczeń oraz nowego sposobu odżywiania. Kreatyna z pewnością sprawi, że na pierwsze efekty nie będzie trzeba długo czekać.

 

3. W tych przypadkach warto zastosować kreatynę

Kreatynę warto stosować, jeśli celem jest rozbudowa masy mięśniowej. Preparat ten zwiększa naturalną wytrzymałość oraz siłę mięśni, dzięki czemu w trakcie sesji treningowej osoba ćwicząca jest w stanie poddawać swoje mięśnie większym bodźcom, co automatycznie przekłada się na bardziej wymierne wyniki w przyroście masy mięśniowej.

 

Warto również zastosować ten suplement, aby pobudzić mięśnie do dalszego rozwoju w przypadku wystąpienia stagnacji mięśniowej. Udowodniono, że stosowanie kreatyny jest w stanie na nowo pobudzić mięśnie do rozwoju.


W takim przypadku kreatyna zapewnia efekty, a także potwierdza opinie, że jest jednym z niezastąpionych oraz najbardziej uniwersalnych suplementów diety.

 

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy