Królestwo roślin obfituje w liczne odmiany organizmów, które z sukcesem mogą być stosowane zamiast syntetycznych preparatów z aptekarskich półek. Jednym z takich przykładów uzdrawiającej rośliny jest Punarnava. 


SPIS TREŚCI:

1. Informacje ogólne

2. Kto powinien stosować?

3. Działanie i przeciwwskazania

4. Jak dawkować?1. Informacje ogólne

Punarnava, znana również jako Boerhavia diffusa jest rośliną, która ma zastosowanie w tradycyjnej medycynie. Samą nazwę należy tłumaczyć jako „roślinę odmładzającą organizm”, a w praktyce wykorzystuje się jej liście

i korzenie. Roślina ta jest kojarzona w dużej mierze z Indiami, choć występuje także w krajach afrykańskich, Azji, Północnej i Południowej Ameryce, na wyspach południowego Pacyfiku oraz na Karaibach.2. Kto powinien stosować?

Punarnava jest przeznaczona głównie dla osób z problemami natury urologicznej. Dzięki swoje leczniczemu oddziaływaniu na nerki może być rekomendowana sportowcom, którzy bardzo często mają problemy w ob-rębie tych narządów poprzez długotrwałą i intensywną suplementację. Ponadto, warto ją włączyć do terapii osób z cukrzycą ze względu na swoje właściwości regeneracyjne wobec kłębuszków nerkowych.


3. Działanie i przeciwwskazania Fabryka Siły Sklep

Punarnava ma bardzo szeroki zakres swojej prozdrowotnej działalności. Wśród licznych korzyści główne to:

– działanie moczopędne;

– tonizacja pracy serca;

– antyoksydacja;

– wspomaganie trawienia i niwelowanie nadkwasoty;

– zapobieganie cukrzycy;

– zmniejszenie dolegliwości bólowych;

– regenerację skóry.


Preparaty z Punarnava nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży, karmiące matki, dzieci do 14. roku życia oraz osoby w ostrej fazie choroby.


4. Jak dawkować?

Bezpieczna i sugerowana dawka Punarnavy powinna mieścić się w prze-dziale od 32 do 64 mg / kilogram masy ciała. Punarnava nie wywołuje niepożądanych działań pod warunkiem, że jej dawka mieści się w powyższej normie.