Kolejna firma i kolejny ranking. Tym razem pod lupę trafiło kilka suplementów rodzimej marki Vitalmax, która jest bardzo dobrze znana większości ćwiczących z naszego kraju. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad zakupem produktów Vitalmax, ale nie wiedzieliście, które z nich są warte uwagi? Jeżeli tak, odsyłamy do dalszej części tekstu, w której znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

 

SPIS TREŚCI:
1. Kilka uwag o firmie Vitalmax
2. Vitalmax Gainer 2
3. Vitalmax Ionto Vitamin Drink
4. Vitalmax Kreatyna
5. Vitalmax L-karnityna
6. Vitalmax CFM Whey Protein 70

 


1. Kilka uwag o firmie Vitalmax
Marka Vitalmax jest polską firmą zajmującą się produkcją oraz sprzedażą suplementów diety, która na rodzimym rynku działa od prawie 15 lat. Początkowo funkcjonowała jako niewielka marka z raptem kilkoma produktami w ofercie, jednak z biegiem czasu stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazw z naszego kraju. Preparaty opatrzone logiem Vitalmax są obecnie dostępne w wielu europejskich krajach, a sama firma może pochwalić się współpracą z takimi zawodnikami jak Pavol Jablonicky, Andrzej Maszewski czy Andrzej Kołodziejczyk.

 

2. Vitalmax Gainer 2
Preparat Gainer 2 jest udoskonaloną wersją pierwszej odżywki białkowo-węglowodanowej marki Vitalmax. Formuła, oprócz dwóch podstawowych składników, została dodatkowo wzbogacona o kilka niezwykle istotnych i zarazem skutecznych substancji, które pozwalają spotęgować działanie preparatu oraz przynoszą mięśniom jeszcze więcej korzyści. 

 

Proteiny pochodzące z ultrafiltrowanego koncentratu serwatki zestawiono wraz ze zdrowymi węglowodanami, co pozwala dostarczyć mięśniom skondensowanej dawki wyjątkowo istotnych dla ich rozwoju makroelementów. Połączenie białek i cukrów stanowi solidny zastrzyk energii, który zostaje wykorzystany przez organizm do dalszej rozbudowy masy mięśniowej oraz pokrycia ewentualnych strat będących następstwem intensywnego treningu. Gainer 2 zawiera też w swoim składzie dodatek kilku istotnych anabolików.

  Fabryka Siły Sklep

Kreatyna pozwala na nasilenie produkcji ATP, dzięki czemu mięśnie zyskują nadprogramowy zapas energii oraz zwiększoną wytrzymałość wobec narastającego zmęczenia. Obecność tauryny pozwala na sprawniejszy transport kreatyny do mięśni, a także znaczną intensyfikację metabolizmu komórkowego. Oprócz tego firma Vitalmax wykorzystała w swoim preparacie glutaminę jako jeden ze sposobów nasilenia procesów regeneracyjnych i intensyfikację wchłaniania wartości odżywczych z pożywienia. Całość została dopełniona bogatym kompleksem witamin i minerałów, co należy traktować jako dodatkowe wsparcie dla diety oraz całej przemiany materii.

 

Vitalmax Gainer 2 jest suplementem diety, który służy do kontrolowanego wzrostu masy ciała. Podobnie jak większość odżywek białkowo-węglowodanowych powinien być stosowany w zgodzie z aktualnym bilansem energetycznym.

 

Produkt można kupić w naszym sklepie internetowym, a cena wynosi odpowiednio:

– 1000 g – 39 zł;
– 2250 g – 73 zł;
– 4500 g – 139 zł.

 

3. Vitalmax Ionto Vitamin Drink
Napoje izotoniczne stanowią proste i przede wszystkim wygodne rozwiązanie w kwestii utrzymania prawidłowej gospodarki elektrolitowej. Marka Vitalmax postanowiła stworzyć koncentrat, który w smaczny i zdrowy sposób wesprze organizm podczas długotrwałych sesji treningowych, skutkujących zazwyczaj dużymi stratami witamin i minerałów.

 

Ionto Vitamin Drink to przede wszystkim potężna dawka proenergetycznych węglowodanów i licznych mikroskładników, których podstawowym zadaniem jest dostarczenie energii niezbędnej do wykonania efektywnego treningu. Preparat pozwala uzupełnić niedobory powstające na drodze wysiłku fizycznego, które przy długotrwałym utrzymywaniu się mogą spowolnić tempo przemiany materii oraz nasilić powysiłkowe zmęczenie organizmu. Koncentrat izotoniczny firmy Vitalmax został dodatkowo wzbogacony o zwiększającą koncentrację taurynę oraz l-karnitynę, która sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej i stanowi kolejne źródło energii.

 

Odżywka Ionto Vitamin Drink jest niezwykle ekonomicznym preparatem, a to z uwagi na fakt, że opakowanie 1000 ml pozwala przygotować blisko 200 porcji pysznego napoju izotonicznego! Koncentrat firmy Vitalmax można kupić w naszym sklepie internetowym, a jego cena wynosi 37 zł za butelkę o pojemności 1 l. Z kolei mniejsze butelki – 500 ml – kosztują 21 zł.

 

4. Vitalmax Kreatyna
Jak powszechnie wiadomo, kretyna jest suplementem anabolicznym o potwierdzonym działaniu. Znaczna liczba empirycznych dowodów na skuteczność tego związku jako naturalnego sposobu do rozwoju siły, masy mięśniowej i wytrzymałości sprawiła, że każda firma zajmująca się produkcją i sprzedażą odżywek posiada ją w swojej ofercie.

 

Firma Vitalmax, aby nie pozostać w tyle, również zdecydowała się na wypuszczenie kilku preparatów bazujących na kreatynie. Sam związek występuje naturalnie w organizmie człowieka, gdzie jest skumulowany  głównie w tkance mięśniowej. Niestety, jego ilość produkowana samodzielnie przez ludzki metabolizm jest niewystarczająca do uzyskania takich samych efektów, jakie dostarcza systematyczna suplementacja odżywkami. Kreatyna jest postrzegana jako swoisty generator energii, która w tym przypadku jest dostarczana w postaci ATP. Za tymi trzema literami kryje się substancja zwana adenozynotrójfosforanem, stanowiąca niejako wymóg prawidłowego funkcjonowania metabolizmu. ATP jest jednocześnie wykorzystywana do procesów hipertrofii mięśniowej, wzrostu siły, a także zwiększenia odporności na zmęczenie. Sama kreatyna może stanowić bardzo dobry sposób na ochronę masy mięśniowej przed katabolizmem, co ma często miejsce w okresie redukcji tkani tłuszczowej.

 

W naszym sklepie internetowym można kupić kilka preparatów kreatynowych, które stanowią zaledwie część oferty marki Vitalmax. Koszty zakupu tych suplementów są uzależnione przede wszystkim od formy,

w jakiej sprzedawana jest odżywka.

 

Ceny prezentują się w poniższy sposób:
– TRI Creatine Malate (60 kaps.) – 16 zł;
– TRI Creatine Malate (120 kaps.) – 26 zł;
– TRI Creatine Malate (240 kaps.) – 46 zł;
– TRI Creatine Malate (250 g) – 34 zł;
– Creatine HMB Synergy (60 kaps.) – 27 zł;
– Creatine HMB Synergy (120 kaps.) – 50 zł.

 

5. Vitalmax L-karnityna
L-karnityna to kolejny organiczny związek chemiczny, który produkowany jest samodzielnie w ludzkim ustroju. Do jego syntezy niezbędne są dwa aminokwasy, lizyna oraz metionina, a także kompleks mikroskładników w postaci niacyny, witaminy C oraz żelaza. Proces wytwarzania l-karnityny zachodzi w nerkach, mózgu oraz wątrobie. Niestety jej ilość jest niedostateczna w stosunku do zapotrzebowania wymaganego do uzyskania maksymalnych korzyści.

 

Marka Vitalmax postanowiła przygotować l-karnitynę w postaci wygodnego koncentratu, który podobnie jak opisany wcześniej Ionto Vitamin Drink, jest naprawdę ekonomicznym rozwiązaniem Co do samego suplementu, stanowi on naturalny i bezpieczny sposób na ułatwienie procesu odchudzania oraz znaczne nasilenie utraty tkanki tłuszczowej. L-karnityna nasila bowiem transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie zostają wykorzystane jako źródło energii. Jednocześnie związek ten pozwala na sprawne przeprowadzenie procesów detoksykacyjnych poprzez sprawne usuwanie krótkich i średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, których nadmiar może być szkodliwy dla ludzkiego organizmu. Sama l-karnityna wpływa pozytywnie na pracę serca, bierze udział w reakcjach syntezy i uwalniania tlenku azotu, a także stanowi element potreningowej regeneracji układu mięśniowego poprzez usuwanie nagromadzonego w komórkach mleczanu.

 

L-karnityna jest jednym z podstawowych suplementów w ofercie Vitalmax, wpisujących się do kategorii produktów ukierunkowanych na redukcję tkanki tłuszczowej i pomoc w kształtowaniu sylwetki. W naszym sklepie internetowym można nabyć zestaw dwóch opakowań (2×500 ml) w cenie 52 zł.

 

6. Vitalmax CFM Whey Protein 70
Koncentraty białkowe stanowią najpopularniejsze i zarazem najchętniej wybierane frakcje proteinowe wśród wszystkich odżywek tego typu. Preparat białkowy marki Vitalmax jest już poniekąd legendarnym produktem, a to z uwagi na niezwykle wysoką jakość zawartych składników oraz technologii produkcji wykorzystanej do jego stworzenia.

 

Wykorzystanie ultrafiltrowanego koncentratu serwatki gwarantuje mięśniom odpowiednią dawkę cząsteczek proteinowych, co z kolei stanowi bardzo dobry sposób na nasilenie procesów rozbudowy masy mięśniowej. CFM Whey Protein charakteryzuje się także bogatym kompleksem aminokwasów, dzięki czemu działanie proregeneracyjne preparatu jest jeszcze silniejsze. Koncentrat Vitalmax odznacza się wysoką wartością biologiczną, co w oczywisty sposób przekłada się na proces jego przyswajalności. Szejki przygotowane na bazie tej odżywki są lekkostrawne, nie powodują uczucia przepełnienia, a sam transport białka do mięśni zostaje skrócony do niezbędnego minimum.

 

CFM Whey Protein 70 występuje w postaci saszetek, których ilość

w opakowaniu determinuje finalną cenę suplementu. W naszym sklepie internetowym odżywka białkowa Vitalmax dostępna jest w następujących wariantach:
– 750 g (25×30 g) – 61 zł;
– 1500 g (50×30 g) – 125 zł;
– 2400 g (80×30 g) – 180 zł.