Dzisiejszy artykuł stanowi kolejną analizę suplementów konkretnego producenta odżywek dla sportowców. Tym razem zatrzymujemy się przy polskiej marce UNS Supplements, która pomimo krótkiej działalności na rynku zyskała liczną grupę zadowolonych klientów. Zapraszamy do dalszej części tekstu, w której możecie dokładnie sprawdzić, które produkty tej firmy są szczególnie warte uwagi.

 

SPIS TREŚCI:
1. Informacja o firmie UNS Supplements
2. UNS BCAA
3. UNS Loader II
4. UNS Mass Shocker
5. UNS TCM
6. UNS WPC Econo

 

 

1. Informacja o firmie UNS Supplements
UNS Supplements to polska marka odżywek dla sportowców, która od kilku lat działa na rodzimym rynku suplementów diety. W ofercie tej firmy możemy znaleźć praktycznie każdy rodzaj preparatu, który jest obecnie wykorzystywany jako sportowe wparcie – począwszy od kompleksów witamin i minerałów przez klasyczne odżywki do kontroli masy ciała, a skończywszy na zaawansowanych formułach przed- i potreningowych. Głównym celem UNS Supplements jest realizacja projektów zgodnych z założeniami procedur Dobrej Praktyki Higienicznej i Dobrej Praktyki Produkcyjnej.

 

2. UNS BCAA
BCAA, jak powszechnie wiadomo, stanowi kompleks trzech egzogennych aminokwasów, które są związkami niezbędnymi dla ludzkiego metabolizmu, dodatkowo wymagają zewnętrznej suplementacji z uwagi na brak zdolności organizmu do ich samodzielnej syntezy. Kompleks BCAA stanowi jedną z podstawowych odżywek dla osób ćwiczących, a jego popularność wciąż rośnie.

 

Odżywka BCAA firmy UNS jest bezpiecznym i naturalnym środkiem proanabolicznym, który polecany jest wszystkim trenującym bez względu na założony cel czy stopień zaawansowania. Konglomerat leucyny, izoleucyny i waliny stanowi niezwykle skuteczny sposób na nasilenie powysiłkowej regeneracji ustroju, co zapobiega rozwojowi katabolizmu, destrukcyjnego dla mięśni. BCAA można traktować jako środek nasilający rozwój masy mięśniowej, a także sprzyjający odchudzaniu. Dzięki nasileniu przemiany materii organizm jeszcze sprawniej przyswaja wartości odżywcze z pożywienia, dzięki czemu mięśnie znacznie szybciej zyskują niezbędne składniki do rozwoju i zwiększenia swoich rozmiarów. Prawidłowo odżywiony mięsień jest znacznie lepiej chroniony przed następstwami intensywnego treningu, czyli przed wspomnianymi wcześniej reakcjami katabolicznymi.

  Fabryka Siły Sklep

Marka UNS posiada w swojej ofercie kilka preparatów wykorzystujących konglomerat aminokwasów typu BCAA. W naszym sklepie internetowym można kupić trzy z możliwych wersji, których cena prezentuje się w następujący sposób:
– BCAA 8:1:1 (500 g) – 89 zł;
– BCAA G-powder (500 g) – 79 zł;
– Classic BCAA 2:1:1 (400 g) – 66 zł.

 

3. UNS Loader II
Loader II to typowy booster treningowy, którego działanie ma na celu zwiększenie siły oraz stymulację procesów anabolicznych do rozbudowy istniejącej masy mięśniowej. Formuła przedtreningówki firmy UNS stanowi ciekawe połączenie klasycznych związków pobudzających i stymulujących, a także wielu ekstraktów roślinnych, co pozwala na wielowymiarowe działanie suplementu podczas ćwiczeń.

 

Trudno mówić o jednym, konkretnym efekcie, jaki możemy uzyskać w trakcie stosowania boostera Loader II. Z jednej strony mamy do czynienia z bogatym kompleksem odpowiedzialnym za efekt pompy mięśniowej i wzrost uwalniania tlenku azotu (AAKG, beta-alanina, jabłczan cytruliny, ekstrakty z jabłek i winogron). Z drugiej strony należy zwrócić uwagę na rozbudowaną mieszankę typowych stymulantów, które zostały zawarte w odżywce UNS, aby w szybki i wygodny sposób zwiększyć koncentrację w trakcie ćwiczeń (np. kofeina, norwalina, różeniec górski, tauryna czy tyrozyna). Jeżeli do tego wszystkiego dodamy potężną dawkę licznych witamin i minerałów, a także wiele organicznych dodatków, to możemy być pewni, że każda porcja Loader II firmy UNS będzie krokiem naprzód w procesie budowania siły oraz maksymalizacji efektu hipertrofii mięśniowej. Wszystko to przy użyciu klasycznych i sprawdzonych składników!

 

UNS Loader II jest jednym z podstawowych preparatów typu pre-workout, które oferuje ten producent. Dlatego też z łatwością można go zakupić w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców oraz w naszym sklepie internetowym. Cena za opakowanie o pojemności 375 g wynosi 94 zł.

 

4. UNS Mass Shocker
Każdy producent suplementów diety posiada w swojej ofercie odżywki, których zadaniem jest kontrolowany wzrost masy ciała. Mowa tu o produktach takich jak carbo, odżywki białkowe, bulki lub popularne gainery. W przypadku tych ostatnich firma UNS posiada swojego reprezentanta w postaci Mass Shocker.

 

Odżywka białkowo-węglowodanowa, jak wskazuje sama nazwa, stanowi mieszankę dwóch podstawowych makroskładników zbilansowanej diety każdego ćwiczącego. Proteiny są podstawowym budulcem naszych mięśni, pozwalają na ich rozbudowę oraz dodatkowo chronią je przed katabolizmem i warunkują sprawność procesów regeneracyjnych dzięki zawartym w nich aminokwasom (m.in. BCAA i glutamina). Z kolei cukry, występujące w postaci prostej i złożonej, stanowią skondensowany zastrzyk energii do ćwiczeń, co umożliwia zwiększenie ich częstotliwości. Cukry uzupełniają również niedobór energii po zakończonym treningu. Mass Shocker stanowi więc holistyczny sposób na kształtowanie sylwetki, a także proste rozwiązanie na podbicie kaloryczności naszej diety. To także świetny dodatek do posiłków (np. koktajlów czy naleśników), który pozwala ograniczyć spożywanie niezdrowych przekąsek.

 

Mass Shocker jest dostepny w punktach sprzedaży suplementów diety oraz w naszym sklepie internetowym. Cena gainera marki UNS jest uzależniona od gramatury:
– 3400 g – 90 zł;
– 5000 g – 135 zł.

 

5. UNS TCM
Kreatyna jest najlepiej poznanym suplementem diety w całej sportowej suplementacji. Liczne prace naukowe na temat jej skuteczności w rozwoju sylwetki oraz parametrów wysiłkowych stanowią dowód przemawiający za jej stosowaniem przez osoby ćwiczące. Do dwóch najbardziej popularnych form kreatyny zalicza się monohydrat oraz TCM.

 

TCM, czyli Tri-Creatine Malate, to kreatyna występująca w postaci jabłczanu. Podobnie jak każda postać kreatyny, tak samo i TCM przyczynia się do nasilenia produkcji energii w najczystszej postaci.

 

Adenozynotrójfosforan (ATP) jest związkiem wykorzystywanym przez ludzki metabolizm w każdej reakcji metabolicznej, w tym także przy rozbudowie masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej. Wzrost ilości ATP powoduje proporcjonalne zwiększenie rozmiaru naszych mięśni, a także zwiększa siłę i wytrzymałość podczas intensywnych sesji treningowych. To jednak nie wszystko! Udowodniono, że kreatyna zabezpiecza mięśnie przed degradacją na skutek katabolizmu, co ma ogromne znaczenie np. podczas stosowania niskokalorycznych diet w trakcie odchudzania. Wszystko to bez obciążenia układu nerwowego czy nadmiernego pobudzenia, jakie towarzyszy niektórym odżywkom przedtreningowym.

 

UNS TCM jest dostępny zarówno w punktach sprzedaży odżywek dla osób trenujących, jak i w naszym sklepie internetowym, w którym oferowane są dwie formy tego preparatu. Pierwszą z nich są tabletki (150 szt.), których cena wynosi 38 zł. Drugą jest proszek (300 g) w cenie 30 zł.

 

6. UNS WPC Econo
WPC, czyli Whey Protein Concentrate, jest odżywką białkową, której skład został oparty na jednej z najpopularniejszych form proteinowych dla osób ćwiczących. Mowa o koncentracie mleka i serwatki, charakteryzujących się różnym czasem i tempem przyswajalności w organizmie. UNS WPC Econo jest suplementem bazującym jedynie na pełnowartościowych postaciach białka, pozbawionych jakiegokolwiek dodatku protein pochodzenia roślinnego.

 

Przez różnice w stopniu wchłaniania cząsteczek białka zawartego w WPC Econo proteiny i zawarte w nich aminokwasy są uwalniane w równomierny sposób. To niezwykle istotne podczas rozbudowy masy mięśniowej, ponieważ energia powstająca na skutek ich trawienia zostaje równomiernie rozprowadzona. W efekcie mięśnie zyskują energię, co jednocześnie chroni je przed reakcjami katabolicznymi. Innym aspektem jest rozbudowany kompleks aminokwasowy, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie tkanki mięśniowej przed degradacją. Ma to duże znaczenie w okresie redukcji masy ciała, gdy niskokaloryczna dieta i intensywne treningi zwiększają ryzyko spadku masy mięśniowej.

 

UNS WPC Econo, jak wskazuje sama nazwa, jest produktem skierowanym przede wszystkim do osób szukających skutecznej i taniej odżywki. W naszym sklepie internetowym można kupić tę odżywkę białkową w dwóch gramaturach, których cena wynosi:
– 2000 g – 100 zł;
– 4000 g – 199 zł.