Przyrost masy mięśniowej wymaga wiele wysiłku – także w dosłownym znaczeniu. Ważnym czynnikiem są regularne treningi oraz prawidłowa dieta, dostarczająca odpowiedniej ilości białka oraz węglowodanów. Osoby trenujące, prowadzące aktywny tryb życia wykazują zwiększone zapotrzebowanie na te makroskładniki (białko i węglowodany), dlatego pomocne mogą okazać się gainery, czyli odżywki węglowodanowo-białkowe takie jak wysokiej jakości suplement Serious Mass.

 

SPIS TREŚCI:
1. Serious Mass – właściwości
2. Serious Mass – skład

 


1. Serious Mass – właściwości
W składzie Serious Mass znajdują się również składniki takie jak monowodzian kreatyny, glutamina, inozytol oraz cholina, dostarcza on optymalnej ilości składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu obciążonego intensywnym wysiłkiem fizycznym.

Stosowanie suplementu może przyczynić się do zwiększenia masy ciała oraz do poprawy siły mięśniowej.

 

2. Serious Mass – skład
Najważniejszym składnikiem odżywki Serious Mass jest koncentrat białka serwatkowego – łatwo przyswajalny, szacunkowy czas jego wchłaniania w przewodzie pokarmowym wynosi do 3 godzin. Niepodważalnym atutem koncentratu białka serwatkowego jest szeroki profil aminokwasowy oraz wysoka wartość biologiczna. Składnik ten jest ponadto bogaty w alfa-laktoalbuminy, wykazujące działanie wspierające układ odpornościowy. W składzie białek serwatkowych jest także laktoferyna, która odpowiada za wiązanie żelaza oraz ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Ważnym komponentem jest albumina jaj, nie bez powodu uznawana jest za białko wzorcowe – zawiera profil aminokwasowy, który jest zbliżony pod względem budowy do tkanki mięśniowej ludzkiego organizmu, dzięki czemu optymalnie spełnia swoją funkcję.

 

Kazeinian wapnia – to kolejny składnik, odznacza się najbardziej równomiernym uwalnianiem aminokwasów do krwiobiegu, ponieważ proces trawienia tego rodzaju białka w przewodzie pokarmowym trwa nawet kilka godzin, a to w praktyce oznacza, że jest on idealnym rozwiązaniem podczas dłuższych przerw pomiędzy posiłkami. Fabryka Siły Sklep

 

L-glutamina to aminokwas najpowszechniej występujący w ludzkich mięśniach. L-glutamina pełni wiele ważnych funkcji – wpływa na proces uwalniania glikogenu, zwiększa tempo jego syntezy w wątrobie, korzystnie wpływa na tempo syntezy białek, ograniczając ich rozpad.

 

W składzie odżywki Serious Mass znajduje się także monowodzian kreatyny, który bierze aktywny udział w odbudowie ATP, jest substratem energetycznym, może przyczyniać się do zwiększenia tempa syntezy protein, hamowania procesów katabolicznych.

 

Bardzo ważny jest także odpowiednio skomponowany kompleks witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego.

 

Suplement Serious Mass dostarcza niezbędnych dla sportowców witamin i minerałów. Przede wszystkim witamin z grupy B odpowiedzialnych między innymi za prawidłową pracę układu nerwowego. Znajdziemy tutaj również minerały takie jak magnez, cynk czy potas.

 

W składzie odżywki znajduje się także olej MCT, stanowiący doskonałe i łatwo dostępne źródło energii.

 

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy