Dla osób aktywnych fizycznie i regularnie uprawiających sport niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości białka, stanowiącego podstawowy budulec mięśni. Codzienna dieta nie zawsze może to zapewnić, dlatego też warto wspomóc się dobrymi suplementami, a jednym z najlepszych i najpopularniejszych na rynku jest Scitec 100% Whey Isolate.

 

SPIS TREŚCI:
1. Zastosowanie Scitec 100% Whey Isolate
2. Zalety Scitec 100% Whey Isolate
3. Skład Scitec 100% Whey Isolate
4. Dawkowanie Scitec 100% Whey Isolate

 


1. Zastosowanie Scitec 100% Whey Isolate
Główne zastosowanie Scitec 100% Whey Isolate to uzupełnienie codziennej diety, szczególnie w okresach intensywnych treningów siłowych czy wytrzymałościowym. Dzięki wysokiej zawartości łatwo przyswajalnych białek odżywka świetnie się nadaje do przyjmowania w trakcie realizacji celu sylwetkowego, jakim jest budowanie masy mięśniowej. Równie dobrze sprawdzi się jako wsparcie procesów regeneracyjnych oraz podczas redukcji zbędnych kilogramów. Unikalna formuła produktu sprawia, że ma on działanie anaboliczne i antykataboliczne, przyspiesza regenerację mięśni, usprawnia redukcję tkanki tłuszczowej oraz szybko dostarcza niezbędnego budulca dla wszystkich komórek organizmu. Odżywka jest bardzo szybko wchłaniana dzięki obecności izolatu białka serwatkowego. Scitec 100% Whey Isolate najczęściej jest stosowany przez osoby aktywne fizycznie.

 

2. Zalety Scitec 100% Whey Isolate
Jedną z popularniejszych odżywek białkowych na rynku jest Scitec 100% Whey Isolate, zalety tego produktu sprawiają, że jest ona bardzo chętnie wybierana przez klientów. Przede wszystkim jest ceniona za wysoką jakość surowca użytego do jej produkcji. Formuła opisywanego suplementu opiera się na białku serwatkowym, które jest uznawane za pełnowartościowe źródło aminokwasów. Produkt posiada unikalną formułę ze zmniejszoną ilością tłuszczu i węglowodanów, przez co posiada niską kaloryczność, a jednocześnie bardzo łatwo się wchłania i szybko zaczyna działać. Kolejną zaletą Scitec 100% Whey Isolate jest smak, a właściwie kilka różnych smaków do wyboru. Dzięki temu, że proszek bardzo łatwo się rozpuszcza w wodzie, odżywka jest szybka i prosta do przygotowania.

 

3. Skład Scitec 100% Whey Isolate
Scitec 100% Whey Isolate jest produktem opartym na mikrofiltrowanym i ultrafiltrowanym izolacie białek serwatki. Jeśli chodzi o wartość odżywczą produktu, proteiny to aż 84 gramy w 100 gramach produktu, a do tego dochodzi 2,4 g węglowodanów oraz <0,5 g tłuszczu. Dzięki temu skład Scitec 100% Whey Isolate idealnie nadaje się do uzupełniania diety wysokobiałkowej, ponieważ dostarcza wszystkich niezbędnych dla organizmu aminokwasów. Odżywka powstaje w procesach mikroliltracji i ultrafiltracji, co pozwoliło uzyskać najwyższej jakości białko o wysokiej wchłanialności i wartości biologicznej wynoszącej aż BV = 159. Odżywka składa się przede wszystkim z białek serwatkowych, oprócz nich do produkcji zostały użyte m.in. L-glutamina, aromaty, barwniki, substancje słodzące i inne.

 

4. Dawkowanie Scitec 100% Whey Isolate
Suplement dostępny jest w kilku smakach oraz trzech rodzajach opakowań o pojemności 700 g, 2000 g i 4000 g. Producent zaleca, by dzienne dawkowanie Scitec 100% Whey Isolate wynosiło 1 porcję, czyli 25 g. W celu przygotowania napoju należy odmierzoną ilość proszku rozpuścić w 300 ml mleka lub wody, a następnie wypić po dokładnym rozmieszaniu. W celu zapewnienia jak najlepszej skuteczności odżywkę należy spożywać bezpośrednio po treningu. W razie wątpliwości co do ilości niezbędnych porcji należy skonsultować się z dietetykiem. Nie powinno się przekraczać zalecanej dziennej dawki, suplement nie powinien być stosowany w czasie ciąży i karmienia. Nie należy go spożywać po upływie terminu ważności.